Polski Kościół
Latającego Potwora Spaghetti

Historyczne wpisy dotyczące rejestracji Kościoła Latającego Potwora Spaghetti w Polsce rozpoczętej w 2012 roku

Ekspertyza religioznawców w kwestii relejstracji KLPS
25 STYCZEŃ 2019

Skarga do Trybunału wysłana!

Drogie Rodzeństwo
W końcu nadszedł ten czas! W Piątek (a jakże!), 25 stycznia wysłana została skarga do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu na wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który ostatecznie zakończył nasze starania o rejestrację Kościoła Latającego Potwora Spaghetti. Zakończył oczywiście jedynie w Polsce. Wcześniej wielokrotnie zapewnialiśmy, że sprawy tak nie zostawimy i skoro powiedzieliśmy A, to powiemy i B, a w tym przypadku też C, D i teraz E, jak Europa ;) Dzięki nieocenionej pomocy mec. Dariusza Golińskiego i Magdy Matusiak, którym chcemy tutaj raz jeszcze podziękować za zaangażowanie, wiedzę i determinację, nasza sprawa przeszła właśnie do ostatecznego etapu, w którym to na arenie międzynarodowej będziemy dochodzili swoich praw jako obywatele, bądź co bądź jeszcze wolnego i europejskiego kraju jakim jest Polska. Praw do wyznania, wolności sumienia i wyrażania duchowości w takiej formie jaką podpowiada nam serce, wątroba, mózg czy żołądek!

Chociaż skarga została już złożona w Trybunale, to przed nami niestety jeszcze długa droga. Najpierw Trybunał musi zadecydować czy w ogóle się nią zajmie. Niemniej jesteśmy pewni że Jego Makaronowatość otworzy oczy światłych sędziów Trybunału i od tego czasu będziemy oczekiwać na datę rozprawy. Trzeba brać pod uwagę jednak że może to trwać dość długo, nawet kilka lat. Jednakże, jak już pewnie wiecie, w tych sprawach cierpliwości nam nie brakuje i z Potworem w duszy i brzuchu będziemy gotować się na zwycięstwo! :)

O wszelkich zmianach, wydarzeniach i nowych okolicznościach w tej sprawie będziemy Was na bieżąco informować! Bądźcie z nami, Wasze wsparcie i energia dodają nam sił do działania :)   

RAmen 
Artur i Piotr