Rejestracja Kościoła Latającego Potwora Spaghetti...

Wniosek o rejestrację KLPS został wysłany w dniu 27 lipca 2012. 15 marca 2013 otrzymaliśmy decyzję odmowną. 28 kwietnia 2015 sąd uchylił II odmowną decyzję MAiC. Obecnie czekamy na kolejną decyzję MAiC.  Historia rejestracji znajduje się tutaj. Statut dostępny jest tutaj.


Gry Online. Gry w przeglądarce. Kredyty. Rpg. Pieniądze. Banki

Gry Online. Gry w przeglądarce. Kredyty. Rpg. Pieniądze. Banki

Polski Kościół Latającego Potwora Spaghetti : Home / O kościele
A+ R A-

O Kościele

Email Drukuj PDF

NA SKRÓTY:

1 .Osiem "naprawdę wolałbym byś nie"

2. Święta

3. Niebo

4. Cele rejestracji Kościoła LPS w Polsce

 

Kościół Latającego Potwora Spaghetti istnieje już od setek lat. Dopiero niedawno jednak stał się znany, głównie za sprawą tego listu, który opublikował wyznawca Bobby Henderson w maju 2005 roku, będąc zaniepokojonym faktem, że w niektórych szkołach w Stanach Zjednoczonych planowano wprowadzić do programu nauczania kreacjonistyczną teorię Inteligentnego Projektu (Inteligent Design) na równi z teorią Ewolucji.

 

Nasz Kościół liczy sobie miliony, a nawet tysiące wiernych. Dlatego też, jest powszechnie uznawany za pełnoprawną religię. Uznają go również i jego przeciwnicy - głównie fundamentalistyczni Chrześcijanie, którzy nie mogą ścierpieć faktu, że nasz Bóg ma większe kulki niż ich.

 

Powszechne jest mniemanie, że nasz Kościół jest wyłącznie satyrą, która powstała w opozycji do kreacjonistycznej wizji stworzenia Świata. Jest to nieprawda, Kościół Latającego Potwora Spaghetti jest prawdziwy i całkowicie prawomocny. Poparty jest licznymi dowodami naukowymi, a każda treść wydająca się śmieszna i humorystyczna, jest taka wyłącznie przez przypadek.


Pastafarianizm jest prawdziwą religią!

 

Naszym jedynym dogmatem jest brak dogmatu. Nie stosujemy żadnych regulacji i nakazów. Podejście do wiary każdego z wyznawców jest indywidualne, nie odprawiamy żadnych rytuałów, mszy ani modłów czy innych tego typu głupot. Nie ma żadnej fizycznej zwierzchności i każdy z członków naszej wspólnoty ma prawo głosu o tym, czym faktycznie jest nasza religia i dokąd zmierza.

 

Często trudno to wytłumaczyć ludziom niezaznajomionym z naszymi przekonaniami. Są jednak pewne podstawowe elementy naszej wiary, na których się opieramy:

 

- Wierzymy że Piraci, pierwsi Pastafarianie, byli spokojnymi, szlachetnymi odkrywcami, którzy wyłącznie przez konsekwentną chrześcijańską propagande mają teraz opinię bezwzględnych kryminalistów,

- Lubimy piwo,

- Każdy piątek jest świętem,

- Nie traktujemy siebie zbyt poważnie,

- Uwielbiamy sprzeczności.

 

Jeżeli macie jakieś pytania, zapraszam do napisania Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Ideą wiary w Latającego Potwora Spaghetti jest szerzenie tolerancji i zdrowego rozsądku wśród ludzi. Nie jesteśmy antyreligijni, choć dla niektórych może tak to wyglądać. My po prostu jesteśmy przeciwko wszystkim szaleństwom, które w imię religii się wyprawia.

 

Pastafarianizm, jak już wspominaliśmy, wyszedł z ukrycia w Stanach Zjednoczonych, jednak niezliczone objawienia i niezbite dowody istnienia Jego Makaronowatości szybko przekonały ludzi na całym świecie, w Polsce też. Jesteśmy oficjalnymi przedstawicielami Pastafarianizmu w naszym kraju, mamy błogosławieństwo pierwszego Mesjasza naszej religii - Bobby'ego Hendersona, niech jego życie po wsze czasy wypełnia Święte Pełnoziarniste Spaghetti.

 

Osiem "Naprawdę wolałbym byś nie..."

 

Chociaż Jego Makaronowatość nie ustanowił żadnych przykazań, za których łamanie szłoby się do piekła czy gdziekolwiek indziej gdzie nie można pić piwa, to dał nam osiem zwięzłych wskazówek, dotyczących rzeczy, których wolałby abyśmy nie robili:

 

1. Naprawdę wolałbym, byś nie zachowywał się jak jakiś świętoszkowaty dupek, gdy opisujesz moją Makaronowatą Dobroć. Jeśli ktoś we mnie nie wierzy, to spoko. Naprawdę, nie jestem przecież próżny. Nie zbaczajmy jednak z tematu, bo nie o to chodzi.

2. Naprawdę wolałbym, byś nie wykorzystywał mojego istnienia do agresji, zniewalania, karania, patroszenia i/lub sam wiesz, bycia niemiłym dla innych. Nie wymagam żadnych ofiar, a czystość jest ważna w przypadku wody pitnej, a nie ludzi.

3. Naprawdę wolałbym, byś nie oceniał ludzi ze względu na ich wygląd, sposób ubierania, mówienia czy też… Wiesz co, bądź po prostu miły, OK? I wbij to sobie do głowy: kobieta = człowiek, mężczyzna = człowiek. Jedno i to samo. Jedno nie jest lepsze od drugiego, no chyba że chodzi o wyczucie mody, gdyż, wybacz mi, ale dałem to kobietom i niektórym facetom, którzy wiedzą, jaka jest różnica między kolorem morskim a fuksją.

4. Naprawdę wolałbym, byś nie odbywał stosunku, który jest niemoralny dla Ciebie lub Twojego chętnego, zgadzającego się partnera, dorosłego tak na ciele, jak i umyśle. Jeśli ktoś się z tym nie zgadza, to niech spada, chyba że to też jest dla niego niemoralne, to niech wyłączy wtedy telewizor i pójdzie na spacer dla odmiany.

5. Naprawdę wolałbym, byś nie sprzeciwiał się fanatycznym, mizoginistycznym, nienawistnym pomysłom innych, kiedy jesteś głodny. Zjedz coś, a potem zajmij się tymi gnojkami.

6. Naprawdę wolałbym, byś nie budował kosztujących wiele milionów złotych kościołów/meczetów/kapliczek dla mej Makaronowatej Wspaniałości, gdy te pieniądze można by o wiele lepiej wydać, żeby (wybierz sam): A. zwalczyć ubóstwo, B. znaleźć lekarstwo na choroby, C. żyć w pokoju, namiętnie kochać, no i obniżyć koszty kablówki. Mogę być Nieodgadnioną Węglowodanową Wszechwiedzącą Istotą, jednak nie przeszkadza mi to w czerpaniu przyjemności z prostych rzeczy. Wiem, co mówię – JESTEM przecież Stwórcą.

7. Naprawdę wolałbym, byś nie rozpowiadał ludziom wkoło, że przemawiam do Ciebie. Nie jesteś aż tak interesujący. Zrozum to. Mówiłem Ci przecież, byś kochał swych bliźnich, rozważ to.

8. Naprawdę wolałbym, byś nie robił innym tego, czego byś nie chciał, by oni robili Tobie… No wiesz, chyba że lubisz rzeczy związane z dużą ilością lateksu / skór / lubrykantów / Las Vegas, to tego też raczej nie rób. Jeśli druga osoba też to lubi (pamiętaj jednak o punkcie czwartym), to działajcie, róbcie zdjęcia, ale na miłość Makaronu, użyjcie PREZERWATYWY!!! Naprawdę, to tylko kawałek gumki, jeżeli nie chciałbym, by TO było przyjemne, dodałbym Wam jakieś kolce albo coś.

 

Święta

 

W tradycji pastafariańskiej istnieje kilka luźno przestrzeganych świąt. Są to:

 

"Święta" (24 - 26 grudnia)

 Czas przypadający, o dziwo, w tym samym okresie co chrześcijańskie "Boże Narodzenie". Nazywamy je po prostu "Świętami", przez co zwrot "wesołych Świąt" jest wspólny dla wszystkich. Każdy Pastafarianin celebruje Święta jakkolwiek mu się podoba. Dobrym pomysłem jest oglądanie "Kewina samego w domu" popijając grzane piwko.

 

"Pastehach" (4 kwietnia - 11 kwietnia)

Święto przypadające na początek wiosny. Podobno pokrywa się w czasie z żydowskim świętem "Pesach". W tym czasie zaleca się spożywanie w jeszcze większym natężeniu ciała Jego Makaronowości, czyli no... makaronu. Sławimy wtedy również widoczne momenty dotknięcia Jego Makaronowatą Odnogą i każdy powinien wspomnieć choć raz, kiedy to sam został tak dotknięty.

View the embedded image gallery online at:
http://www.klps.pl/o-nas.html#sigProGalleriadee98c8fab

 

"Ramendan" (9 lipca - 7 sierpnia)

Nie mylić z muzułmańskim świętem Ramadanu, choć znów trzeba przyznać, że czasowo oba święta są zbieżne. W tym czasie staramy się jeść dużo spaghetti i przy takim posiłku rozmyślamy nad starymi dobrymi studenckimi czasami i chwalimy Jego Makaronowatość za to jak wiele udało nam się osiągnąć od tego czasu za Jego sprawą.

View the embedded image gallery online at:
http://www.klps.pl/o-nas.html#sigProGalleriaadf1f6fd58

 

 

 

 

 

 

"Halloween" (31 października)

HALLOWEEN jest ważnym świętem Pastafarian, ponieważ upamiętnia on czasy, gdy wolni Piraci wałęsali się po całej Ziemi. Piraci byli Jego Narodem Wybranym, a ich malejąca ilość bezpośrednio wpłynęła na otaczający nas świat. Bezpiecznie można przyjąć, że prawdziwy zalew trzęsień ziemi, huraganów i innych katastrof naturalnych w ostatnim okresie, jak również pojawienie się globalnego ocieplenia, można w całości przypisać alarmującemu spadkowi liczby Piratów na świecie.

View the embedded image gallery online at:
http://www.klps.pl/o-nas.html#sigProGalleria0186bc07ef

 

 

 

 

 

 

"Święto mówienia niczym Pirat" (19 września)

Jest to święto międzynarodowe, nie tylko dla Pastafarian (czyżbym widzał w tym znamiona dotyku Jego Makaronowatej Odnogi?). W tym czasie chwalimy nasze pirackie korzenie.

 

"Każdy Piątek"

 Wiadomo, że każdy piątek też jest świętem. No bo jakżeby inaczej?!

 

Niebo

 

Koncepcja Nieba dla każdego Pastafarianina jest dość prosta. Składa się z wielu elementów, które każdy dobrze postępujący wielbiciel Latającego Potwora Spaghetti uzna za Niebo dla siebie.

 

Lubisz sernik? W Niebie będzie cukiernia z wszelkiego rodzaju sernikami tylko dla Ciebie! Masz ochotę na chipsy? Będzie ich pod dostatkiem w najbliższym darmowym sklepie, a w dodatku nigdy nie pójdą Ci w boczki!

Takich miejsc jest w Niebie pełno, można się między nimi przemieszczać dzięki zaawansowanemu systemowi gryficznego transportu lotniczego, lub zamieniając się w ptaka czy smoka (no chyba że ktoś boi się latać to zawsze może zamienić się w pociąg, albo cuś...).

 

Oprócz tych indywidualnych zmiennych miejsc dostępnych dla Niebiańskich Pastafarian, są też często powtarzane, stałe elementy Makaronowatego Nieba, takie jak:

 

- Piwne Wulkany, jak okiem sięgnął, różniące się typem wylewającego się piwa!

- Fabryka Striptizerek, tak damskich, jak i męskich (w zależności od upodobania).

- Znajomy Karzeł, który został stworzony na samym początku przez Jego Makaronowatość. Można z nim usiąść, napić się piwa i pogadać, koleś zna multum ciekawych historyjek (w końcu był przy początku Świata!), a co najważniejsze - jest naprawdę klawy.

- Szerokie rzeki whisky (czy też whiskey), dżinu, lemoniady itp. Bagna likieru, ciepłej czekolady i ajerkoniaku.

- Drzewka, na których rosną małe, słodkie kociaczki (te najsłodsze, robiące tak "mi... mi..." sami wiecie).

- Darmowy, szerokopasmowy Internet.

- Wiele, wiele innych.


Święte księgi

W Kościele Latającego Potwora Spaghetti wyróżniamy 2 świętę księgi, która można lub nie traktować bardziej luźno. 

1. Luźny Kanon

- do pobrania wersja angielska

- do pobrania wersja polska (fragmenty)

2. Ewangelia Kościoła LPS Bobby`ego Hendersena

- do pobrania wersja angielska

- do pobrania wersja polska


Cele rejestracji Kościoła LPS w Polsce

 

Cel ogólny:

Sprawowanie kultu Latającego Potwora Spaghetti zgodnie z wszystkimi uprawnieniami, jakie gwarantuje ustawa o wyznaniach i wolności sumienia.
Propagowanie działań na rzecz rozdzielności Państwa Polskiego od Instytucji Kościelnych na płaszczyźnie finansowej, społecznej, politycznej i prawnej.

 

Cele szczegółowe:

1.    Wniosek o zawieszenie wizerunku Latającego Potwora Spaghetti w widocznym miejscu w Sejmie. Forma przedstawienia jego Makaronowatości jest dowolna, oby była odpowiednio poskręcana.
2.    Wprowadzenie do szkół zajęć z religii pastafariańskiej na takich samych zasadach, na jakich prowadzone są obecnie zajęcia z religii katolickiej.
3.    Zniesienie przepisu umożliwiającego pozwanie osoby za obrazę uczuć religijnych. Do chwili jego zniesienia nasz Kościół będzie korzystał z możliwości wykorzystania tego przepisu w pełnej rozciągłości.
4.    Likwidacja Funduszu Kościelnego.
5.    Wspieranie organizacji działających na rzecz szerzenia tolerancji wśród społeczeństwa;
walka z dyskryminacją ze względu na płeć, wyznanie, preferencje seksualne, pochodzenie, status majątkowy.
6.    Propagowanie działań mających na celu wprowadzenie rozdzielności Państwa Polskiego od Instytucji Kościelnych.
7.    Działalność charytatywna.

 


Komentarze  

 
Czessix
0 #361 Czessix 2015-06-29 17:52
Kurde.... nie wiedziałem, że już od wielu lat jestem waszym członkiem. Pracuje tylko i wyłącznie 4 dni w tygodniu - bo piątek dzień święty. No i od piwka też nie stronię.
....a wiara to fajna rzecz!!! - łatwiej się kocha i szanuje
Cytować
 
 
tschosneck
-2 #360 tschosneck 2015-05-29 21:08
I O TO CHODZI....
JUZ DLA WAS SIE MIEJSCA GRZEJA NA DOLE ZARAZ PO PRAWICY I LEWICY PANA MAKARONOWATEGO A MACKI PO WAS WYCIAGNAL...I MOCNO ZA GARDZIOLEK TRZYMA.
SMACZNEGO. TYLKO DOBRZE SIE PRZYPRAWCIE, SOLA POSYPCIE, BEDZIECIE SMACZNIEJSI...D LUGO PODSMARZENI... ;)
Cytować
 
 
ekskomunika
+1 #359 ekskomunika 2015-05-05 07:56
Cytuję kobieta:
Cytuję Tom:


Pozwolisz że przypomnę ci twoją religię:
1.Koryntian 14:34-35
"Kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć nie dozwala się im bowiem mówić, lecz mają być poddane, jak to Prawo nakazuje. A jeśli pragną się czego nauczyć, niech zapytają w domu swoich mężów! Nie wypada bowiem kobiecie przemawiać na zgromadzeniu."


Hej ty nieświadomy, muszę ci uświadomić coś, a mianowicie wersy 33b-36 to zarządzenie dyscyplinarne, które należy interpretować zgodnie z ówczesnymi zwyczajami.

Na całą religię trzeba patrzeć poprzez pryzmat ówczesnych zwyczajów, a także skąpej wiedzy, jaką dysponowali ludzie w starożytności. To normalne, że każda epoka chce jakoś wyjaśnić świat używając do tego dostępnej jej wiedzy. Obecna wiedza wyjaśnia świat zupełnie inaczej.
Cytować
 
 
ekskomunika
+2 #358 ekskomunika 2015-05-05 07:27
Cytuję kobieta:
Haha cały ten wasz kościół to jakaś kpina. Stworzył go jakiś amerykaniec w moim wieku urodzony w latach 80tych. Przecież on dąży do sławy udowadniając, jakiż to on ma wpływ na takich głupków, jak wy, wyznawcy jego samego hahaha...idioci...tyle mozna o was powiedzieć...

Natomiast wasz kościół stworzył pewien zhellenizowany Żyd z Tarsu w moim wieku, zwany świętym Pawłem. Ponieważ Paweł był w opozycji do apostołów, stworzył religię znacznie różniącą się od nauk głoszonych przez Jezusa w duchu judaizmu.
Cytować
 
 
Ateista
+1 #357 Ateista 2015-04-26 23:09
Cytuję TymczasowyAnonim:
Cytuję Ateista:
Do: TymczasowyAnonim
To opłatek nie jest stworzony przez człowieka?????

Owszem. Opłatek jest stworzony przez człowieka. Natomiast katolicy wierzą, że po poświęceniu go, zamienia się w Ciało Boże, a to stworzone przez człowieka NIE JEST. :p

Więc wierzysz, że opłatek (stworzony przez człowieka, pokropiony przez człowieka posoloną wodą staje się "Ciałem Bożym"? Nie wydaje Ci się to tak samo niedorzeczne jak wiara w świętość "Latającego Potwora Spagetti"?
Cytować
 
 
pirikiri
+2 #356 pirikiri 2015-04-26 14:19
przecież to wszystko dla kasy jest...proste i logiczne...ktoś za to trzepie kasę hihihi
Cytować
 
 
kobieta
+1 #355 kobieta 2015-04-26 14:07
Cytuję Tom:
Cytuję kobieta:
Haha cały ten wasz kościół to jakaś kpina. Stworzył go jakiś amerykaniec w moim wieku urodzony w latach 80tych. Przecież on dąży do sławy udowadniając, jakiż to on ma wpływ na takich głupków, jak wy, wyznawcy jego samego hahaha...idioci...tyle mozna o was powiedzieć...


Pozwolisz że przypomnę ci twoją religię:
1.Koryntian 14:34-35
"Kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć nie dozwala się im bowiem mówić, lecz mają być poddane, jak to Prawo nakazuje. A jeśli pragną się czego nauczyć, niech zapytają w domu swoich mężów! Nie wypada bowiem kobiecie przemawiać na zgromadzeniu."Hej ty nieświadomy, muszę ci uświadomić coś, a mianowicie wersy 33b-36 to zarządzenie dyscyplinarne, które należy interpretować zgodnie z ówczesnymi zwyczajami.
Cytować
 
 
Tom
+2 #354 Tom 2015-04-26 10:50
Cytuję kobieta:
Haha cały ten wasz kościół to jakaś kpina. Stworzył go jakiś amerykaniec w moim wieku urodzony w latach 80tych. Przecież on dąży do sławy udowadniając, jakiż to on ma wpływ na takich głupków, jak wy, wyznawcy jego samego hahaha...idioci...tyle mozna o was powiedzieć...


Pozwolisz że przypomnę ci twoją religię:
1.Koryntian 14:34-35
"Kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć nie dozwala się im bowiem mówić, lecz mają być poddane, jak to Prawo nakazuje. A jeśli pragną się czego nauczyć, niech zapytają w domu swoich mężów! Nie wypada bowiem kobiecie przemawiać na zgromadzeniu."
Cytować
 
 
kobieta
+1 #353 kobieta 2015-04-26 09:43
Haha cały ten wasz kościół to jakaś kpina. Stworzył go jakiś amerykaniec w moim wieku urodzony w latach 80tych. Przecież on dąży do sławy udowadniając, jakiż to on ma wpływ na takich głupków, jak wy, wyznawcy jego samego hahaha...idioci ...tyle mozna o was powiedzieć...
Cytować
 
 
JA
+1 #352 JA 2015-04-24 13:13
Drogi Cytuję TymczasowyAnonim:
Cytuję Ateista:
Do: TymczasowyAnonim
To opłatek nie jest stworzony przez człowieka?????

Owszem. Opłatek jest stworzony przez człowieka. Natomiast katolicy wierzą, że po poświęceniu go, zamienia się w Ciało Boże, a to stworzone przez człowieka NIE JEST. :p

Drogi TymczasowyAnoni mie , jak sam słusznie zauważyłeś katolicy wierzą... co wcale nie oznacza ze w istocie tak jest, nie chce obrażać w żaden sposób twoich wierzeń ale czy nie uważasz ze są ludzie którzy wierzą że opłatek nawet po poświeceniu nadal jest opłatkiem a zatem dziełem człowieka? Dla nie których ludzi opłatek jest tak samo nie dorzeczny jak spaghetti dla ciebie.
Cytować
 
 
TymczasowyAnonim
+2 #351 TymczasowyAnonim 2015-04-15 18:41
Cytuję Ateista:
Do: TymczasowyAnonim
To opłatek nie jest stworzony przez człowieka?????

Owszem. Opłatek jest stworzony przez człowieka. Natomiast katolicy wierzą, że po poświęceniu go, zamienia się w Ciało Boże, a to stworzone przez człowieka NIE JEST. :p
Cytować
 
 
ekskomunika
+3 #350 ekskomunika 2015-04-14 12:03
Cytuję TymczasowyAnonim:
Od urodzenia jestem katolikiem, chodzę do katolickiej szkoły i swoje decyzje wybrałem w pełni świadomie(mam na myśli szkołę i to, w co wierzę).
Chcę zadać po prostu pytanie i od razu uprzedzam: robię to BEZ OFENSYWY.
Czy wasza religia nie wydaje się choć trochę niedorzeczna?! Ja uważam, że w moim Kościele opłatek to jest Ciało Jezusa. Wy twierdzicie, że rzeczą dla was świętą jest.... Spaghetti?! Danie, które zostało STWORZONE przez człowieka?

Problem polega na tym, że - jak stwierdziłeś - jesteś OD URODZENIA katolikiem. Gdybyś np. dopiero w wieku 20 lat dowiedział się, że trzeba zjeść ciało człowieka, by doznać szczególnego wtajemniczenia, to być może uznałbyś, że jedzenie makaronu bez żadnych podtekstów mistycznych jest znacznie mniej irracjonalne.
Cytować
 
 
Ateista
+1 #349 Ateista 2015-04-13 20:26
Do: TymczasowyAnonim
To opłatek nie jest stworzony przez człowieka?????
Cytować
 
 
TymczasowyAnonim
+1 #348 TymczasowyAnonim 2015-04-13 19:57
Witam. Od urodzenia jestem katolikiem, chodzę do katolickiej szkoły i swoje decyzje wybrałem w pełni świadomie(mam na myśli szkołę i to, w co wierzę).
Chcę zadać po prostu pytanie i od razu uprzedzam: robię to BEZ OFENSYWY.
Czy wasza religia nie wydaje się choć trochę niedorzeczna?! Ja uważam, że w moim Kościele opłatek to jest Ciało Jezusa. Wy twierdzicie, że rzeczą dla was świętą jest.... Spaghetti?! Danie, które zostało STWORZONE przez człowieka?
Liczę na normalną odpowiedź i mam nadzieję, że wyznawcy klsp nie będą "minusować" tego postu tylko dlatego, że jestem katolikiem. Pzdr.
Cytować
 
 
James1
-1 #347 James1 2015-04-08 16:12
Cytuję Gliwiczanin:
SPŁYNĘŁA NA MNIE ŁASKA JEGO MAKARONOWATOŚCI,
DOZNAŁEM OBJAWIENIA PODCZAS SPEKTAKLU RODZINA ADDAMSÓW, W GLIWICKIM TEATRZE MUZYCZNYM!!!!! NICZYM DEUS EX MACHINA POJAWIŁ SIĘ ZNIKĄD I WNIKĄD ULECIAŁ.... PRZYBYWAJCIE I DOŚWIADCZCIE JAK I JA TEJ ŁASKI!!!!

7. Naprawdę wolałbym, byś nie rozpowiadał ludziom wkoło, że przemawiam do Ciebie. Nie jesteś aż tak interesujący. Zrozum to. Mówiłem Ci przecież, byś kochał swych bliźnich, rozważ to.
Cytować
 
 
aleks
+1 #346 aleks 2015-04-05 17:04
Cytuję abc123:
Moi drodzy, jak to podobno jednak nie powiedział Voltaire "Nie zgadzam się z twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił twego prawa do ich głoszenia" to najpiękniejsze słowa humanizmu. Polecam wszystkim "najaranym" - katolikom, żydom, islamistom, pastafarianom... niech każdy żyje wg własnych poglądów i nie narzuca ich innym, będzie pięknie. Byłoby.

my nie narzucamy :) nam nie płacą za poglądy jak innym pośrednikom boga
Cytować
 
 
aleks
+1 #345 aleks 2015-04-05 17:03
jasne że tak :) możesz zrobić makaron z produktów bezglutenowych . Np. bezglutenowy makaron krakowski możesz kupić także kukurydziany , z amarantusa czy ciecierzycy :)
Cytować
 
 
fan
+1 #344 fan 2015-04-04 08:50
czy bezglutenowcy mogą zostać czcicielami FSM? Wszakże makaron zawiera gluten?
Cytować
 
 
abc123
-2 #343 abc123 2015-04-02 22:03
Moi drodzy, jak to podobno jednak nie powiedział Voltaire "Nie zgadzam się z twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił twego prawa do ich głoszenia" to najpiękniejsze słowa humanizmu. Polecam wszystkim "najaranym" - katolikom, żydom, islamistom, pastafarianom.. . niech każdy żyje wg własnych poglądów i nie narzuca ich innym, będzie pięknie. Byłoby.
Cytować
 
 
aleks
0 #342 aleks 2015-03-28 14:40
Cytuję Phil:
Witam. Czy w porządku jest, żeby 15-latek był pastafarianinem? Czy na czymś stracę, jeśli do 18 nie będę pił piwa?

Picie piwa nie jest obowiązkiem tak więc na niczym nie stracisz :) tak samo jak nie musisz jesc makaronu oraz pizzy - tez na niczym nie stracisz :) to jest własnie w tej religi najlepsze że nic nie " musisz " jesli nie lubisz lub nie chcesz lub prawo na to nie pozwala to nikt cie do tego nie zmusza jak w innych religiach ze np. musisz coś " dać " lub to zrobią twoi rodzicie a przewaznie to sa pieniążki by ci np . Pan w sukience pomachał ręką , coś tam pogadał do siebie i do ciebie i tylko w tedy to uznane było za " dokonane prawidłowo " uznane ze to dla Boga i kosciola a teraz jeszce wmawiaja ze to dla kraju ;) ....Tak więc tutaj tylko TY decydujesz co jesz i pijesz ... Czy to piwo bezalkoholowe czy inne trunki , nikt ci nic nie NAKAZUJE jak w innych kosciolach .
Cytować
 
 
Gliwiczanin
+2 #341 Gliwiczanin 2015-03-28 09:36
SPŁYNĘŁA NA MNIE ŁASKA JEGO MAKARONOWATOŚCI,
DOZNAŁEM OBJAWIENIA PODCZAS SPEKTAKLU RODZINA ADDAMSÓW, W GLIWICKIM TEATRZE MUZYCZNYM!!!!! NICZYM DEUS EX MACHINA POJAWIŁ SIĘ ZNIKĄD I WNIKĄD ULECIAŁ.... PRZYBYWAJCIE I DOŚWIADCZCIE JAK I JA TEJ ŁASKI!!!!
Cytować
 
 
Leonor
0 #340 Leonor 2015-02-26 11:57
I've been browsing online more than three hours lately, yet I by no means discovered any attention-grabb ing article like yours.

It is beautiful price enough for me. In my view, if all site owners and bloggers made excellent content material as you probably did, the web will likely be much more useful than ever before.


Also visit my web-site :: Drake - If You're Reading This
It's Too Late: https://www.youtube.com/watch?v=ZnSuJnL9k3s&list=PL7msDwmbHH4h9DzMQ29pBj2DzO3Z9CVF7&index=3
Cytować
 
 
Phil
+1 #339 Phil 2015-02-24 15:02
Witam. Czy w porządku jest, żeby 15-latek był pastafarianinem ? Czy na czymś stracę, jeśli do 18 nie będę pił piwa?
Cytować
 
 
Guest
0 #338 Guest 2015-02-11 09:57
Kocham Was!
Cytować
 
 
Silverweb
+1 #337 Silverweb 2014-11-25 04:55
Cytuję sztszk:

PS. a kiedy jest 31 listopad? o.O


Gwoli ścisłości: listopad jest zawsze 11 (słownie: jedenasty). Natomiast 31 (słownie: trzydziesty pierwszy) dzień listopad-a (!) raczej nie występuje w kalendarzu.
Natomiast jak przewidział brat Rafał, będzie wpisany w kalendarz w 2044 roku, w ramach uzupełnienia brakującego dnia wynikającego z nieścisłości liczenia czasu w systemie sześćdziesiętny m względem cyklu planetarnego Słońca.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Gry Online. Gry w przeglądarce. Kredyty. Rpg. Pieniądze. Banki

Gry Online. Gry w przeglądarce. Kredyty. Rpg. Pieniądze. Banki

Dołącz do nas na Facebook`u

Logowanie

Koszulki i gadżety

Gry Online. Gry w przeglądarce. Kredyty. Rpg. Pieniądze. Banki

Kalendarz imprez

Zagraj! :)

Billboard w centrum miasta?

 

Czekamy na wasze pomysły. Więcej...

Ostatnie posty na forum

Makaron w literaturze... (0)
03/07/2015 11:06, ApePolacco


Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus (11)
01/07/2015 14:07, Asia


Co odpowiedzieć gdy zarzucają nam wyśmiewanie innych religii (37)
01/07/2015 13:54, Empelon


Ogólnopolski Zjazd Pastafarian 2015 (49)
29/06/2015 12:54, Empelon


wyborcza.pl - prośba do RPO (1)
23/06/2015 08:40, Asia


Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 

Informujemy, że w ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Więcej: polityka prywatności.

Akceptuję pliki cookies z tej strony.