Rejestracja Kościoła Latającego Potwora Spaghetti...

Wniosek o rejestrację KLPS został wysłany 27 lipca 2012. 15 marca 2013 otrzymaliśmy decyzję odmowną. 28 kwietnia 2015 WSA uchylił II odmowną decyzję MAiC, mimo to urząd 19 sierpnia ponownie odmówił rejestracji. 27 lipca 2018 NSA oddalił naszą apelację. Skarga do ETPC została wysłana
25 stycznia 2019
. Historia rejestracji znajduje się tutaj. Statut dostępny jest tutaj.

A+ A A-
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Historia pastafarianizmu

 

Witajcie Bracia i Siostry,

jak wiadomo jesteśmy ostatnio zajęci aktywną ewangelizacją, czekamy na kolejny etap w procesie rejestracji naszego Kościoła (Ministerstwo ma czas do 25 października), a nasze liczby rosną z dnia na dzień. W takim czasie warto jednak powrócić do korzeni i przypomnieć nowoprzybyłym o historii naszej Religii.

 

Pastafarianizm istnieje od początku Świata, kiedy to Latający Potwór Spaghetti stworzył wszystko co nas otacza. Niemniej pierwszymi elementami (co obrazuje przedstawiona święta rycina) była Góra, Drzewa i Karzeł, który stał się pierwszym wyznawcą Jego Makaronowatości. To co miało miejsce później jest obrazowo opisane w Ewangelii Latającego Potwora Spaghetti oraz w Luźnym Kanonie (praktycznie już w całości przetłumaczone na język polski Księgi dostępne są na naszej stronie - zapraszamy do lektury). Niemniej wielu ludzi nie słyszało do niedawna nic na temat pastafarian. Było tak, gdyż Wyznawcy Potwora, czerpiąc z Jego nauk, starali się nie epatować swoją wiarą i pozostawali w ukryciu. Wielu z nich zapisała się jednak w kartach historii jako sławni Piraci, pokojowi podróżnicy i odkrywcy, z których jedynie wrogo nastawiona propaganda innych religii stworzyła krwiożerczych rozbójników.

Pomimo tego, pastafarianie nadal chcieli pozostać w ukryciu. Do czasu kiedy natchnięty Makaronowatą Macką Bobby Henderson w 2005 roku objawił światu prawdę o Wyznawcach Potwora. Co zmotywowało Jego Makaronowatość by za pomocą Bobbiego przemówić do ludzi? Czy strach przed tym dokąd zmierza świat? Czy zmniejszająca się liczba Piratów, wpływająca na ocieplenie klimatu? Czy też przedstawiony przez Bobbiego oficjalny powód, równego nauczania o początkach świata dla wszystkich teorii, tych popartych nauką i tych wymyślonych z pomocą wiary? Tego nie dowiemy się pewnie aż do śmierci, kiedy to Potwór przywita nas w bramie pastafariańskiego nieba z kuflem piwa i karnetem do fabryki striptizerów.

 

RAmen!

Artur

Artur

Pastafarianin z przekonania od dobrych paru lat. Za cel postanowił sobie krzewienie Wiary w Polsce, stąd ta strona :]

 

Niech Spłynie na Was Święte Bolognese!

RAmen Bracia i Siostry!

2 komentarzy

  • Link do komentarza KRKRenegat poniedziałek, 03 listopad 2014 18:34 napisane przez KRKRenegat

    Jeśli chodzi o Pirata Jezusa z Nazaretu, to było to coś w rodzaju "Niech Piwo będzie zimne a Makaron gorący! Jeśli będą ciepłe, to wypluję je z ust moich!"

  • Link do komentarza Paul poniedziałek, 03 listopad 2014 16:38 napisane przez Paul

    W nim w Chrystusie wszystko zostało stworzone!!!!To co Jezus powiedział nie wiecie co czynicie.Ludzie całkiem zgłupieliście!!

Zaloguj się, by skomentować

Dołącz do nas na Facebook`u

Koszulki

Kalendarz imprez

Wydarzenia dostępne są na FB:

tutaj

Najnowsze posty na forum


Asia | 16.07.2019


BialySzkwal | 08.07.2019

Krzysiu | 27.06.2019

Znajdź Pastafarian w pobliżu...

POLSKI KOŚCIÓŁ LATAJĄCEGO POTWORA SPAGHETTI | STRONA OFICJALNA