Rejestracja Kościoła Latającego Potwora Spaghetti...

Wniosek o rejestrację KLPS został wysłany 27 lipca 2012. 15 marca 2013 otrzymaliśmy decyzję odmowną. 28 kwietnia 2015 WSA uchylił II odmowną decyzję MAiC, mimo to urząd 19 sierpnia ponownie odmówił rejestracji. 27 lipca 2018 NSA oddalił naszą apelację. Skarga do ETPC została wysłana
25 stycznia 2019
. Historia rejestracji znajduje się tutaj. Statut dostępny jest tutaj.

A+ A A-
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jego Makaronowatość uczy, a nie tresuje!

Witajcie Bracia i Siostry!

 

Od samego początku nasi przeciwnicy zarzucali nam, że nie jesteśmy prawdziwą wiarą. Że jesteśmy jedynie żartownisiami, których celem nie jest krzewienie naszej religii (co faktycznie było jedną z podstaw odrzucenia naszego wniosku o rejestracje!), że nie mamy za sobą ani realnej idei ani wartości, które mogą wnieść coś dobrego w życia naszych współwyznawców. Nic bardziej mylnego!

 

Kto chociaż trochę z nami tutaj jest, dobrze wie, że ilość sympatyków Potwora rośnie z dnia na dzień. Zaś fakt, że nie trzymamy się dogmatów, nie znaczy że Jego Makaronowatość nie zsyła na nas swej mądrości, którą możemy wykorzystać w codziennym życiu. Jednym z największych ich przykładem jest zbiór „Osiem naprawdę wolałbym, aby nie…”.

 

Nie tylko treść tych wskazówek jest ważna, ale ich forma, bo są to w końcu WSKAZÓWKI, a nie przykazania :) Potwór chce, abyśmy przede wszystkim kierowali się naszym moralnym kompasem i czynili słusznie, bo wynika to z naszej nieprzymuszonej woli i chęci bycia dobrym człowiekiem, a nie ze strachu i obawy przed karą. Jego Makaronowatość uczy, a nie tresuje!


RAmen!

Artur 

Ostatnio zmieniany wtorek, 23 wrzesień 2014 17:25
Artur

Pastafarianin z przekonania od dobrych paru lat. Za cel postanowił sobie krzewienie Wiary w Polsce, stąd ta strona :]

 

Niech Spłynie na Was Święte Bolognese!

RAmen Bracia i Siostry!

Zaloguj się, by skomentować

Dołącz do nas na Facebook`u

Koszulki

Kalendarz imprez

Wydarzenia dostępne są na FB:

tutaj

Najnowsze posty na forum


Asia | 16.07.2019


BialySzkwal | 08.07.2019

Krzysiu | 27.06.2019

Znajdź Pastafarian w pobliżu...

POLSKI KOŚCIÓŁ LATAJĄCEGO POTWORA SPAGHETTI | STRONA OFICJALNA