Rejestracja Kościoła Latającego Potwora Spaghetti...

Wniosek o rejestrację KLPS został wysłany 27 lipca 2012. 15 marca 2013 otrzymaliśmy decyzję odmowną. 28 kwietnia 2015 WSA uchylił II odmowną decyzję MAiC, mimo to urząd 19 sierpnia ponownie odmówił rejestracji. 27 lipca 2018 NSA oddalił naszą apelację. Skarga do ETPC została wysłana
25 stycznia 2019
. Historia rejestracji znajduje się tutaj. Statut dostępny jest tutaj.

A+ A A-
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Europejski Kościół Latającego Potwora Spaghetti

Witajcie Bracia i Siostry!

 

Liczba Pastafarian w Polsce rośnie bardzo szybko, co wielce cieszy Jego Makaronowatość. Niemniej nie tylko w naszym kraju możemy znaleźć współwyznawców. Pewien czas temu rozpoczęliśmy bardzo ścisłą współpracę z przedstawicielami Kościołów Potwora także z innych krajów europejskich. Zaowocowała ona projektem stworzenia miejsca do kontaktu i wymianu poglądów dla Pastafarian z całej Europy :)

 

Portal www.fsm-europe.eu zrzesza przedstawicieli najbardziej aktywnych eropejskich Kościołów. Dzięki temu zamieszczane tam będą informacje dotyczące kwestii istotnych nie tylko dla Pastafarian w ogóle, ale także dla społeczności działających w poszczególnych krajach Europy. Chociaż jesteśmy dopiero na początku drogi, to wierzymy że projekt ten pozwoli nam nie tylko poznać się z naszymi Braćmi i Siostrami z zagranicy, ale także w dłuższej perspektywie, tworzyć wspólne inicjatywy o zdecydowanie szerszym zasięgu :)

 

Jako że my Polacy jesteśmy zdecydowaną większością w tej eruopejskiej społeczności, na nas spada pewien obowiązek dbania o dobro całej inicjatywy. Dlatego też zachęcamy do udziału, nie tylko jako uczestnicy, ale poniekąd i gospodarze :)

 

Na chwilę obecną najprężniej działa Fanpage na Facebooku tej inicjatywy, już teraz znajdziecie tam wiele ciekawych informacji z działań Pastafarian z całej Europy. Znajdziecie go pod poniższym linkiem:

 

https://www.facebook.com/europeanchurchoffsm

 

RAmen!

Artur

Artur

Pastafarianin z przekonania od dobrych paru lat. Za cel postanowił sobie krzewienie Wiary w Polsce, stąd ta strona :]

 

Niech Spłynie na Was Święte Bolognese!

RAmen Bracia i Siostry!

Zaloguj się, by skomentować

Dołącz do nas na Facebook`u

Koszulki

Kalendarz imprez

Wydarzenia dostępne są na FB:

tutaj

Najnowsze posty na forum


Asia | 16.07.2019


BialySzkwal | 08.07.2019

Krzysiu | 27.06.2019

Znajdź Pastafarian w pobliżu...

POLSKI KOŚCIÓŁ LATAJĄCEGO POTWORA SPAGHETTI | STRONA OFICJALNA