Rejestracja Kościoła Latającego Potwora Spaghetti...

Wniosek o rejestrację KLPS został wysłany 27 lipca 2012. 15 marca 2013 otrzymaliśmy decyzję odmowną. 28 kwietnia 2015 WSA uchylił II odmowną decyzję MAiC, mimo to urząd 19 sierpnia ponownie odmówił rejestracji. 27 lipca 2018 NSA oddalił naszą apelację. Skarga do ETPC została wysłana
25 stycznia 2019
. Historia rejestracji znajduje się tutaj. Statut dostępny jest tutaj.

A+ A A-
niedziela, 10 luty 2019 11:27

VI zjazd Pastafarian

Napisał

Drogie Rodzeństwo!

 

Po raz kolejny organizujemy ogólnopolski zjazd Pastafarian. Jeśli macie ochotę poznać ludzi o podobnym sposobie myślenia, miło spędzić czas i dowiedzieć się więcej o naszym Kościele, to będzie ku temu doskonała okazja. Zapraszamy nie tylko pastafarian, ale również sympatyków Latającego Potwora Spaghetti!

--------------------------------------

MIEJSCE: Ośrodek DELFIN, nad jeziorem Mikorzyńskim. Półwiosek Stary 30B, 62-561 Ślesin, k. Konina, www.delfinimprezy.pl

--------------------------------------

TERMIN: 22-25 sierpnia 2019.

--------------------------------------

REZERWACJA: Rezerwacji dokonujemy indywidualnie pisząc na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , w tytule proszę napisać "Zlot pastafarian - prośba o rezerwację".

--------------------------------------

DOJAZD: Z Konina można dojechać pod sam ośrodek (250 m) PKS Konin web.pkskonin.pl/wyszukiwarka_polaczen.php
Proponujemy zapytać na spotkaniach lub na wydarzeniu FB o wspólną podróż. Wiele osób z różnych części Polski będzie jechać samochodami. Na pewno znajdą się wolne miejsca. Warto pytać też wielebnych, którzy pomogą znaleźć transport.

--------------------------------------

KOSZT: Ceny kształtują się następująco:
- 12 domków dwuosobowych - 150zł/doba ze śniadaniem
- 6 domków czteroosobowych - 240,00zł/doba ze śniadaniem
- 6 domków czteroosobowych de-lux - 370zł/doba ze śniadaniem
- 10 pokoi dwuosobowych - 150 zł/doba ze śniadaniem
- 10 pokoi trzyosobowych - 200 zł/doba ze śniadaniem
- 10 pokoi czteroosobowych - 240 zł/doba ze śniadaniem
Pole namiotowe: dostępnych jest 5 miejsc na namiot na polance w ośrodku. Rozstawienie namiotu - 25zł /doba plus 10 zł/osobę.

 

DLA OSÓB, KTÓRE WYNAJMĄ NOCLEG NA 3 DOBY PRZEWIDZIANY JEST RABAT 10%! Jeśli przyjedziecie wcześniej, rabat rozciąga się na cały pobyt.

 

--------------------------------------

DODATKOWO: W sobotę tradycyjnie planujemy wspólny obiad - za dodatkowe 12 zł, każdy uczestnik może zamówić spaghetti. Do wyboru - bolognese, carbonara, wegeteriańskie. (wybór na miejscu, przy rejestracji).
Ośrodek dysponuje restauracją oraz barem przy plaży z przekąskami i alkoholem, ale wszelkiego rodzaju płynne dewocjonalia możemy przywozić we własnym zakresie.
Zwierzęta w ośrodku mile widziane.

--------------------------------------

Zachęcamy wszystkich do organizowania się w grupy i rezerwacji pokoi 4 osobowych, dzięki czemu koszt w przeliczeniu na osobę będzie dużo niższy. W każdym pokoju wszystkie łóżka są pojedyncze. Warto napisać ogłoszenie na tablicy wydarzenia FB i pytać na spotkaniach pastafarian. Pytajcie też wielebnych, na pewno pomogą znaleźć współlokatorów.

Program zjazdu podamy niedługo, spodziewajcie się jednak zmian w porównaniu z poprzednimi latami!
Zachęcamy do wizyty na forum, gdzie dogrywamy program i atrakcje zjazdu: https://tiny.pl/tmftn

 

Wydarzenie na FB: tutaj.
 
 
RAmen
Rada Kościoła

poniedziałek, 17 wrzesień 2018 20:18

Pisemne uzasadnienie wyroku NSA

Napisał

Witamy Rodzeństwo!

 

Właśnie otrzymaliśmy pisemne uzasadnienie wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 27 lipca 2018. Jak zawsze udostępniamy Wam pismo do wglądu i oceny. Jak wiadomo, wyrok jest odmowny, gdyż NSA podtrzymał wyrok WSA w naszej sprawie. Argumentacja jest praktycznie taka sama jak w przypadku Sądu Wojewódzkiego i ku naszemu rozczarowaniu Sąd Naczelny w żaden realny sposób nie spróbował nawet pochylić się nad rejestracją naszego Kościoła i kontrargumentami, na które próbowaliśmy zwrócić uwagę. Niemniej oceńcie sami. Czekamy na Wasze opinie i sugestie.

 

W tym miejscu ponownie chcielibyśmy podkreślić że sprawa nie jest zakończona i że szykujemy się do przedłożenia naszej sprawy pod osąd Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Jesteśmy przekonani że na tym szczeblu sprawiedliwość zwycięży i będziemy mogli dumnie i na równi z innymi wyznaniami obnosić się naszą Wiarą w Jego Makaronowatość. W walce tej, reprezentować będą nas mecenasi Dariusz Goliński i Magdalena Matusiak-Frącczak, bez których wkładu i wiedzy nie zaszlibyśmy tak daleko, za co wielce im dziękujęmy.

 

O wszystkich podejmowanych krokach będziemy Was na bieżąco informować. 

 

Uzasadnienie wyroku można pobrać tutaj.

 

 RAmen!

niedziela, 26 sierpień 2018 17:06

V Ogólnopolski Zjazd Pastafarian - Relacja

Napisał

Witamy Rodzeństwo!

 

W niedzielę zakończył się piąty doroczny Ogólnopolski Zjazd Pastafarian. :) Tym razem spotkaliśmy się wszyscy w ośrodku Delfin w Ślesinie. Wydarzenie rozpoczęło się w czwartek i jak za każdym już razem, rozbudziło w uczestnikach moc pozytywnych emocji :) Wśród licznych atrakcji Zjazdu można było znaleźć, pływanie na kajakach, wspólne malowanie pastafariańskich dzieł i tworzenie podobizn Potwora z najróżniejszych materiałów, turnieje planszówkowe, wakepark, paintball, pływanie żaglówką, wycieczki rowerowe, nie wspominając o cudownych wieczornych śpiewach przy ognisku czy rozpalającęj wyobraźnie wizycie w saunie ;) Jak zawsze jednak najlepszym punktem programu była możliwość spotkania się i porozmawiania w gronie naszej rozwijającej się wspólnoty :)

 

Nie wszystko na Zjeździe wiązało się tylko z zabawą. Podczas sobotniej debaty poruszyliśmy bardzo istotne zagadnienia dotyczące dalszych poczynań  w ramach Kościoła Latającego Potwora Spaghetti, które mamy nadzieję, że zmobilizują nas wszystkich do jeszcze aktywniejszego działania na rzecz rozwoju Pastafarianizmu w Polsce i poza jej granicami :)

 

Z naszej strony, chcielibyśmy podziękować wszystkim którzy przybyli, a najbardziej tym którzy pomogli nam w organizacji tego jakże odświeżającego pokłady energii i motywującego wydarzenia :) Wierzymy również, że przyszłoroczny Zjazd podtrzyma tradycję i będzie równie udany :)

 

Zdjęcia udostępnimy w tygodniu w Radio Pasta. A za kilka tygodni publikujemy film ze zjazdu, jak tylko Radio Pasta skończy montaż.

 

RAmen!

Artur i Piotr

wtorek, 07 sierpień 2018 12:11

Zbiórka na materiały propagandowe

Napisał

Bracia i Siostry

 

Zależy nam, aby w każdej gminie dostępne były materiały propagandowe, dlatego organizujemy kolejną zbiórkę na plakaty, ulotki oraz naklejki. Ostatnia zbiórka, dzięki której uzbieraliśmy 642 zł została w całości wykorzystana na potrzeby organizacji naszego stoiska na Pol`and`Rock, gdzie osiągnęliśmy pełen sukces! :)

 

Materiały, które zakupimy rozdamy na zjeździe Pastafarian, który odbędzie się już 23 sierpnia. Potrzebujemy 500 zł.


Bardzo prosimy Was o wsparcie. Jeśli każdy z Was dorzuci chociaż złotówkę, to potrzebna suma na pewno się uzbiera.

 

Zbiórka organizowana jest tutaj.

 

RAmen

Piotr i Artur

niedziela, 05 sierpień 2018 15:45

Pastafarianie na Pol'and'Rock 2018

Napisał

Witamy Rodzeństwo!

 

Działo, oj się działo! Skoro zmieniła się nazwa naszego ukochanego Festiwalu, koniecznym było i zmienić formułę obecności Wyznawców Jego Makaronowatości. Na zakończonym już niestety Poland'Rock Festiwalu Pastafarianie zamienili dotychczasową Wioskę na Polu Malinowskiego na stoisko w Akademii Sztuk Przepięknych i był to strzał w dziesiątkę! Przez nowe Siedliszcze Potwora przeszły setki, jeśli nie tysiące ludzi, którzy pytali o naszą Wiarę, wyrażali swoje poparcie bądź zwyczajnie krzyczeli z zachwytu na widok Jego Makaronowatości :) Oprócz tradycyjnego już Pochodu z Potworem, nasi Bracia i Siostry udzielili kolejnych już ślubów w obrządku Pastafariańskim, pastowali nowych Wyznawców, przeprowadzili liczne quizy dotyczące naszej Wiary, jak i warsztaty tworzenia swojego Potwora i wiele, wiele innych. Jesteśmy pewni że włożony trud w szerzenie najbardziej al dente wśród religii wniesie wielkie rzeczy, tak w życie naszej społeczności jak i w życia wszystkich którzy odwiedzili nasze stoisko na ASP :)

 

Z głębi serca chcemy podziękować naszym Siostrom i Braciom, którzy włożyli swój trud, starania i czas, aby to wielkie dzieło doszło do skutku. Natalia, Asia, Mark, Tomek, Bartek, Artur (i wielu innych) niech Jego Makaronowatość ujmie Was swoją Macką i pobłogosławi :)

 

Zdjęcia znajdziecie na FanPage tutaj.

 

RAmen!

Artur i Piotr

piątek, 27 lipiec 2018 15:40

Wyrok NSA - skarga kasacyjna oddalona

Napisał

Witamy Rodzeństwo!

 

Jak już zapewne wiecie, w szóstą rocznicę złożenia naszego wniosku o rejestrację, tj. 27 lipca 2018 na rozprawie w Naczelnym Sądzie Administracyjnym, Sąd oddalił naszą skargę kasacyjną do wyroku w WSA w sprawie rejestracji Polskiego Kościoła Latającego Potwora Spaghetti.

 

Chociaż na pełne, pisemne uzasadnienie wyroku musimy jeszcze poczekać, to jednak Sąd dość jasno dał do zrozumienia, że zgadza się z oceną Ministerstwa oraz twórców nieszczęsnej ekspertyzy, że my Pastafarianie tak naprawdę nie wierzymy, a Kościół LPS nie został utworzony w celu szerzenia wiary w Jego Makaronowatość.

 

Dla zainteresowanych, w Radio Pasta można obejrzeć nagranie z całej rozprawy tutaj.

 

NSA jest najwyższą instancją w kraju, do której mogliśmy zgłosić się w naszej sprawie. Wyrok, chociaż do pewnego stopnia oczekiwany, jest dla nas całkowicie nie do przyjęcia, tym bardziej że Sąd w naszym odczuciu nie poświęcił naszej sprawie najmniejszej uwagi i poniekąd 'podbił pieczątkę' pod wszystkim tym co wcześniej orzekł WSA. Jak możecie się domyślić, taki stan rzeczy nas nie satysfakcjonuje i z wielką dozą smutku iż ponownie obywatele Polski muszą udawać się po sprawiedliwość poza granice naszej Ojczyzny, będziemy robili dokładnie to. Wraz z naszymi pełnomocnikami podejmujemy już przygotowania aby naszą sprawę przedstawić w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu, a w dniu otrzymania pisemnego uzasadnienia wyroku rozpoczniemy pracę nad pisaniem i argumentowaniem odpowiedniego wniosku i skargi. O wszystkim będziemy na bieżąco Was drogie Rodzeństwo informować, chociaż już teraz musimy Wam przekazać smutną prawdę że na rozprawę w ETPCS czeka się nawet cztery lata. Fakt ten sprawia że planujemy wprowadzić pewne istotne zmiany w funkcjonowaniu naszej wesołej społeczności, tak aby jak dotychczas prężnie się rozwijała, zadając kłam stwierdzeniu że Kościół nie został powołany właśnie w tym celu. Można powiedzieć że zmiany te doprowadzą do jeszcze większego rozkwitu Pastafarianizmu w Polsce i wraz z Łaską Potwora będziemy mogli nieść Jego Słowa, talerz pełen Jego Ciała i kufel pieniący się Świętym Napojem!

W tym miejscu chcielibyśmy, zarówno w imieniu własnym jak i wszystkich Pastafarian, serdecznie podziękować naszym pełnomocnikom za nieocenioną pomoc i wsparcie prawne, w szczególności mec. Dariuszowi Golińskiemu, mec. Magdalenie Matusiak-Frączak, a także mec. Marcinowi Górskiemu.

 

Dziękujemy również za Wasz nieoceniony wkład w budowanie naszej społeczności i za dzisiejszą obecność na rozprawie.

 

Nie martwmy się jednak! Jego Makaronowatość zwycięży, jest to tylko kwestia czasu :) Zanim się to jednak stanie, my dalej będziemy działać. Przed nami intensywny czas, w którym czekają nas liczne spotkania, Stoisko Pastafarian na ASP (Pol`and`Rock) oraz V Zjazd Pastafarian. :) Na wszystkie wydarzenia serdecznie zapraszamy i zachęcamy do aktywnego udziału. Wszakże my wszyscy tworzymy naszą Wspólnotę i tylko dzięki Waszemu zaangażowaniu udało nam się dojść tak daleko. Ciekawe gdzie uda się dotrzeć, gdy będzie ono jeszcze większe? ;)

 

 

RAmen!

Artur i Piotr

Witajcie drogie Rodzeństwo!

 

Pragniemy poinformować, że termin rozprawy w Naczelnym Sądzie Administracyjnym, po dwóch latach, został w końcu wyznaczony na 27 lipca 2018 o godz. 9.30 w sali B. To już w ten PIĄTEK, w dzień naszego święta!

Z przyczyn od nas niezależnych dowiadujemy się o tym dopiero dzisiaj, dlatego tak późno zamieszczamy informację, za co Potwornie Was przepraszamy.

 

Mamy wielką nadzieję, że tym razem Sąd w obliczu niepodważalnych argumentów wyda jednoznaczny wyrok, który doprowadzi do wpisania naszego Kościoła do rejestru kościołów i związków wyznaniowych.

Zdajemy sobie sprawę, że informacja ta, pojawiła się bardzo późno, nie mniej liczymy na Waszą obecność na rozprawie.  Mamy nadzieję, że i tym razem nie pozwolicie mierzyć się nam samym z tym wielkim, a co ważniejsze, wspólnym wyzwaniem :)

 

Pamiętajmy też o tym, że Sąd to szczególne miejsce, w którym pirackie kordy, durszlaki i naramienne papugi mogą zbytnio pikać (lub skrzeczeć) na bramce ;) Pokażmy więc, że Rejestracja Kościoła Latającego Potwora Spaghetti to poważna sprawa, a nie happening, jak niektórzy chcieliby to nazwać i domagając się powagi, również okażmy powagę (przynajmniej na tę chwilę ;) ) w stosunku do polskiego wymiaru sprawiedliwości, bo w końcu po Sprawiedliwość się tam wybieramy.

 

Adres NSA: Gabriela Boduena 3/5, sala B. (Na prawo od wejścia)

Po rozprawie spotykamy się w restauracji, żeby wspólnie spożyć makaron i miejmy nadzieję świętować pozytywny wyrok sądu. Miejsce wyznaczymy wkrótce. 

 

Na rozprawie reprezentować będą nas mecenasi Magdalena Matusiak i Dariusz Goliński, którzy są także autorami apelacji w naszej sprawie. Niech im Potwór wynagrodzi włożony trud i poświęcenie :)

 

Oczywiście będziemy na bieżąco informować o wszystkich nowych wieściach w tej sprawie. 

 

Wydarzenie na FB: tutaj.

 

WIĘCEJ: Historia rejestracji.

 

PS.

27 lipca 2012 wysłaliśmy wniosek o rejestrację naszego związku wyznaniowego. W piątek, na rozprawie minie dokładnie 6 lat od rozpoczęcia tego procesu. Przypadek? :)

 

RAmen!

Artur i Piotr

piątek, 13 lipiec 2018 06:19

Dwa lata już minęły...

Napisał

Witamy Rodzeństwo!

 

Trudno uwierzyć, ale dzisiejszy Piątek (przypadek?) mija już druga rocznica od złożenia przez nas apelacji do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję odmowną WSA w sprawie rejestracji Kościoła Latającego Potwora w Polsce. Niestety polskie sądownictwo nigdy nie należało do szybkich, a ponadto obecnie przeżywa jedne z najtrudniejszych chwil w swojej współczesnej historii. Niemniej nawet w lepszych czasach (sprzed kilku lat), oczekiwanie na rozprawę sądową w NSA średnio wynosiło dwa i pół roku z tendencją do wydłużania się tego okresu z każdym kolejnym rokiem. Na tę chwilę możemy spodziewać się że nasza pierwsza rozprawa na szczeblu NSA, który to przypominając, jest najwyższym szczeblem sądowym przy takich sprawach w Polsce, odbędzie się gdzieś w pierwszej połowie przyszłego roku. Liczymy na to, że za sprawą Jego Makaronowatości zwłoka w naszej sprawie nie będzie zbyt długa, jednakże musimy pamiętać że w polskim prawie niełatwo jest się połapać nawet Potworowi. Na szczęście mamy wsparcie tych, którzy mimo tego skutecznie odnajdują się w świecie legalnych casusów, w szczególności mecenasa Dariusza Golińskiego (niech jego Makaron zawsze będzie al dente), dzięki staraniom którego zaszliśmy tak daleko.

 

Mimo tego, że sprawa ta toczy się już tak długo, Nasz Kościół funkcjonuje i rozwija się. Nasze pastafariańskie Gminy działają prężnie i nie ma tygodnia, aby gdzieś w Polsce nie odbywało się spotkanie bądź inne wydarzenie ku czci Potwora. Najbliższym takim przedsięwzięciem jest stoisko Pastafarian, które będzie miało swoje miejsce na terenie Akademii Sztuk Przepięknych na zbliżającym się wielkimi krokami Woodsto... ekhm PolRock'u! Natomiast w sierpniu odbędzie się jedno z najbardziej wyczekiwanych przez wielu wyznawców Potwora wydarzenie, a mianowicie V Zjazd Pastafarian.

 

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy dokładają starań w tym i wszystkich innych wydarzeniach, dzięki Którym Kościół Latającego Potwora Spaghetti rozwija się tak prężnie. 

Są to najlepsze dowody przeciwko zarzucanym nam argumentom że Kościół nie powstał w celu szerzenia i krzewienia Naszej Wiary.

 

Raz jeszcze chcielibyśmy zaznaczyć, że niezależnie od tego jak wielkie kłody będą nam rządowi oficjele rzucali pod nogi i jak bardzo będą się zapierać, my nie mamy zamiaru odpuścić i doprowadzimy naszą sprawę do końca, choćbyśmy mieli Potwora ponieść aż pod same progi Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu!

 

Także też miejcie siły Siostry i Bracia i nie zapomnijcie przybić dzisiaj kufelka świętego napoju w naszej intencji!

 

Historia rejestracji znajduje się tutaj.

 

RAmen!

Artur i Piotr

czwartek, 21 grudzień 2017 15:29

Wesołych Świąt 2017!

Napisał

Witamy Rodzeństwo!

 

Wielkimi krokami zbliżają się Święta! Jest to specjalnie ważny okres dla wszystkich Pastafarian, w którym za sprawą zbieżności z chrześcijańskimi świętami "Bożego Narodzenia", niejednokrotnie spędzamy wiele czasu z naszymi bliskimi. Na lepsze czy na gorsze przyjdzie nam dzielić stoły z rodziną i przyjaciółmi nad talerzem barszczu, karpia w galarecie czy pierogów.

 

Chociaż każdy Pastafarianin wybiera swój sposób na celebrowanie Świąt, to warto ten czas wykorzystać na odpoczynek od codziennych trudów i bądź co bądź łączenie się z naszymi bliskimi w jak najmilszej atmosferze. Pamiętajmy że wszyscy zostaliśmy stworzeni przez Jego Makaronowatość, nawet niejaki Jezus sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Dlatego też nie miejmy za złe tego że mama myje dla niego okna, babcia goni nas z opłatkiem, a znajomi wyciągają na pasterkę. Robią to w dobrej wierze, nawet jeżeli jest ona mylna :)

 

A na koniec rozważcie to, że wszystko co jest mieszanką wody i produktów zbożowych jest technicznie Makaronem, czyli pierogi i uszka też! No i piwo, ale tego to chyba nie musimy Wam przypominać ;)

 

RAmen!

 

Artur i Piotr

niedziela, 29 październik 2017 17:35

Potworny Synod Toruński I - Relacja

Napisał

Witamy Rodzeństwo!

 

Wczoraj (28 października) zakończył się I (II w Polsce) Potworny Synod Toruński :) Na którym, w grupie blisko trzydziestu osób najbardziej aktywnych w życiu naszej religii, przez cały dzień zastanawialiśmy się nad tym, w jakim kierunku chcielibyśmy aby zmierzał Polski Kościół Latającego Potwora Spaghetti. W duchu bardzo elokwentnej, rzeczowej, ożywionej, a czasem wręcz emocjonalnej atmosfery rozmawialiśmy o Zamierzeniach Pastafarianizmu i praktycznej drodze do ich realizacji. Między innymi, poruszone zostały tematy naszych faktycznych celów, nie tylko w drodze do rejestracji, ale tego jak chcemy by nasz Kościół był postrzegany formalnie, jak i co niejednokrotnie jest ważniejsze, jak Wyznawcy Potwora postrzegani są przez zwykłych ludzi i co zrobić aby do nich dotrzeć. Mówiliśmy również o kwestiach typowo doktrynalnych, żeby nie powiedzieć teologicznych (pastologicznych ;) ). Liczne pomysły i koncepcje na działanie naszej Wspólnoty, które pojawiły się w trakcie, nabrały kształtu i niebawem będziemy Wam je przedstawiali i pytali się o Wasze przemyślenia. Po tym, czym prędzej będziemy starali się wprowadzić je w życie ku chwale Jego (Jej? ;) ) Makaronowatości!

 

Bardzo gorąco zachęcamy Was wszystkich do śledzenia Pastaforum, gdyż wiele z poruszonych w trakcie Synodu spraw będzie dalej rozwijana i dyskutowana właśnie na nim. Wasz głos się liczy! Gdyż poświęcając swój czas, uwagę i kilokalorie spalone w trakcie tych ciężkich przemyśleń, robiliśmy to wszystko nie tylko dla Potwora, ale przede wszystkim dla Was :)

 

RAmen!

Artur i Piotr

Strona 1 z 46

Dołącz do nas na Facebook`u

Koszulki

Kalendarz imprez

Wydarzenia dostępne są na FB:

tutaj

Najnowsze posty na forum

FSM
BialySzkwal | 18.05.2019

BialySzkwal | 18.05.2019

Krzysiu | 17.05.2019

Krzysiu | 17.05.2019

Krzysiu | 13.05.2019

Znajdź Pastafarian w pobliżu...

POLSKI KOŚCIÓŁ LATAJĄCEGO POTWORA SPAGHETTI | STRONA OFICJALNA