"Bełchatów: 13-latek wypluł hostię, włożył do kieszeni i uciekał przed księżmi. Ci wezwali policję"

miejsce, w którym możesz opisać Dotyk Jego Mackowatości i jak zmienił on Twe życie.
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
blablabla

"Bełchatów: 13-latek wypluł hostię, włożył do kieszeni i uciekał przed księżmi. Ci wezwali policję"

#1 Post autor: blablabla » 1 lis 2019, o 20:22

Bełchatów: 13-latek wypluł hostię, włożył do kieszeni i uciekał przed księżmi. Ci wezwali policję

01.11.2019 Gazeta.pl pisze:W trakcie jednego z nabożeństw w bełchatowskim kościele doszło w tym tygodniu do nietypowej sytuacji. Jak podaje "Super Express", 13-letni chłopak wypluł przyjętą od księdza hostię i włożył do kieszeni. Sprawa zakończyła się policyjną interwencją.

13-letni chłopak w trakcie mszy w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie miał przyjąć komunię, a następnie wypluć i schować do kieszeni.

Jak podaje "Super Express", duchowni obawiali się znieważenia hostii, więc na wszelki wypadek wezwali policję. Nastolatek miał tłumaczyć, że wypluł hostię z powodu bólu zęba. Według relacji duchownych, chłopak miał szarpać się i próbować uciec z kościoła, ostatecznie hostię jednak spożył i tym samym nie doszło do profanacji.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

Re: "Bełchatów: 13-latek wypluł hostię, włożył do kieszeni i uciekał przed księżmi. Ci wezwali policję"

#2 Post autor: BialySzkwal » 1 lis 2019, o 23:09

Nie widzę powodu do interwencji policji (no chyba, że doszło do publicznego znieważenia, na co jest paragraf, ale to z tekstu nie wynika) i ogólnie jestem oburzony użyciem aparatu państwowego do zmuszenia dziecka do przyjęcia sakramentu.

Ale czemu my o tym w "natchnieniach"? Nie widzę tu śladu Macki...
Przez V NWBN strasznie się roztyłem...

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

Re: "Bełchatów: 13-latek wypluł hostię, włożył do kieszeni i uciekał przed księżmi. Ci wezwali policję"

#3 Post autor: Krzysiu » 2 lis 2019, o 19:58

Do mnie świeżo co pisano na Messengerze, czy byśmy się nie zaangażowali w jakiś tutaj gest solidarności i czegoś. Ale dopóki nie wiadomo w sumie, co dalej, to ciut ciężko.
Pasta et Bonum!
A poza tym uważam, że art. 196 kk jest niezgodny z art. 53 ust. 2 w związku z art. 25 ust. 2 Konstytucji…

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#4 Post autor: BialySzkwal » 3 lis 2019, o 10:45

Krzysiu pisze:
2 lis 2019, o 19:58
jakiś tutaj gest solidarności i czegoś.
Tja, rozwieśmy plakaty z hasłem: "Bierzesz do buzi? Połykaj, nie wypluwaj!"...

Obrazek

Awatar użytkownika
blablabla

#5 Post autor: blablabla » 3 lis 2019, o 13:30

BialySzkwal pisze:
3 lis 2019, o 10:45
Krzysiu pisze:
2 lis 2019, o 19:58
jakiś tutaj gest solidarności i czegoś.
Tja, rozwieśmy plakaty z hasłem: "Bierzesz do buzi? Połykaj, nie wypluwaj!"...
Sekielski po incydencie z hostią: Ofiarom nie pomogli, a teraz ścigają dziecko.

Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

#6 Post autor: Krzysiu » 4 lis 2019, o 00:19

Nie, motyw był taki, że mielibyśmy wszyscy łazić na cudze wydarzonka, żeby chować do kieszeni i uciekać. Ale mu mówię, że chwilowo nie mam zbyt adekwatnej kartoteki na takie sztuczki-ćwiczki…
Pasta et Bonum!
A poza tym uważam, że art. 196 kk jest niezgodny z art. 53 ust. 2 w związku z art. 25 ust. 2 Konstytucji…

Awatar użytkownika
blablabla

#7 Post autor: blablabla » 4 lis 2019, o 00:33

Jeśli KLPS ma być postrzegany poważnie, to trochę to dziwny pomysł. Jakby to powiedzieć, nie przystoi powadze Kościoła. To tak jakby tamci mieli na pokaz palić w ogniskach makaron.
Hmm... Właściwie to coś w tym rodzaju chyba już kiedyś było, tylko nie z makaronem w głównej roli...

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#8 Post autor: Krzysiu » 4 lis 2019, o 01:08

Dlatego mu grzecznie powiedziałem, że pomysł ciekawy, ale niedopuszczalny.
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
blablabla

#9 Post autor: blablabla » 4 lis 2019, o 01:25

Tak mi się skojarzyło z Legendą o Żydach profanujących hostię w Poznaniu (warto przeczytać do celów dydaktycznych):

zydzi-profanują.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#10 Post autor: Krzysiu » 4 lis 2019, o 02:12

No tak, to młody ma o tyle lepiej, że nie działał (a przynajmniej jeszcze mu tego nie wykazano) wspólnie i w porozumieniu…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#11 Post autor: BialySzkwal » 4 lis 2019, o 12:25

blablabla pisze:
4 lis 2019, o 01:25
Tak mi się skojarzyło z Legendą o Żydach profanujących hostię w Poznaniu (warto przeczytać do celów dydaktycznych):
Faktem jest, że znaczna część cudów eucharystycznych rozpoczyna się aktem profanacji.
Krzysiu pisze:
4 lis 2019, o 02:12
No tak, to młody ma o tyle lepiej, że nie działał (a przynajmniej jeszcze mu tego nie wykazano) wspólnie i w porozumieniu…
A nawed gdyby, to co (poza tym że dupkowato tak celowo komuś świętości bezcześcić)?
Prawo nie penalizuje profanacji, tylko publiczne znieważenie. Jeśli młody wypluł i ukrył dyskretnie, tylko przypadkiem został przyuważony, to nie ma mowy o publicznym znieważeniu. A jeśli nie zrobił tego dyskretnie, tylko demonstracyjnie, to... Cóż, mamy delikt w zamiarze bezpośrednim lub ewentualnym. A głupotę należy zwalczać w każdej postaci.
Krzysiu pisze:
4 lis 2019, o 00:19
Nie, motyw był taki, że mielibyśmy wszyscy łazić na cudze wydarzonka, żeby chować do kieszeni i uciekać.
Jak już wspomniałem, dla mnie nie tylko byłoby to niepoważne, ale i mocno dupkowate.

Obrazek

Awatar użytkownika
blablabla

#12 Post autor: blablabla » 4 lis 2019, o 16:55

Krzysiu pisze:
4 lis 2019, o 02:12
Jakbyś zgadł: "Jak tłumaczyli później duchowni, obawiali się profanacji hostii. W lokalnych mediach twierdzili, że istniało podejrzenie, iż chłopiec chciał wynieść hostię na zlecenie grupy satanistycznej."

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#13 Post autor: Krzysiu » 4 lis 2019, o 20:28

Znaczy, nie jestem pewien, czy wszyscy to widzimy, ja jestem dość mocno przeciw penalizacji, a ewentualne zwroty przeciwne miały mieć charakter żarcikowy…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#14 Post autor: BialySzkwal » 4 lis 2019, o 20:56

Krzysiu pisze:
4 lis 2019, o 20:28
Znaczy, nie jestem pewien, czy wszyscy to widzimy, ja jestem dość mocno przeciw penalizacji, a ewentualne zwroty przeciwne miały mieć charakter żarcikowy…
Ja z kolei dostrzegam istotne korzyści płynące z penalizacji i jestem za jej rozszerzeniem, by chroniła również np. "kluby Myszki Miki";).
blablabla pisze:
4 lis 2019, o 16:55
Jak tłumaczyli później duchowni, obawiali się profanacji hostii. W lokalnych mediach twierdzili, że istniało podejrzenie, iż chłopiec chciał wynieść hostię na zlecenie grupy satanistycznej."
I to (przygotowanie czy nawet usiłowanie profanacji niepublicznej) akurat nie jest penalizowane, więc nie może być podstawą interwencji policji. Ale z drugiej strony dobrze, że przyjechała, bo inaczej mogłoby dojść do linczu.

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#15 Post autor: Krzysiu » 4 lis 2019, o 23:18

Dobrze, że przyjechała, tylko szkoda, że zamiast ratować młodego zaczęli rozliczać go ze zwyczajów żywieniowych…
Pasta et Bonum!

Odpowiedz

Wróć do „Natchnienia”