Tęczowa Msza

wszelkie tematy, pytania i rozważania związane z Wiarą w Latającego Potwora Spaghetti i Nami Pastafarianami.
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
BialySzkwal

Tęczowa Msza

#1 Post autor: BialySzkwal » 9 cze 2019, o 01:41

Krzysiu, wszystkie media huczą, że koncelebrowałeś:). Gratulować. Podobno ma to teraz pociągnąć Trzaskowskiego na dno... Macka nierychliwa, ale sprawiedliwa. Mógł nas zarejestrować gdy był MACem. ;)

Ale ja nie o polityce miałem... To mamy teraz nowy obrzęd w Kościele, czy to było tak tylko gościnnie na licencji UECC?
Przez V NWBN strasznie się roztyłem...

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

Re: Tęczowa Msza

#2 Post autor: Krzysiu » 9 cze 2019, o 12:48

To prawda, koncelebrowałem. Wbrew wielu mediom, i niektórym politykom, nie była to „parodia mszy”, tylko nabożeństwo ekumeniczne. Prowadzący mnie na to zaprosił, bo Miłość ponad podziałami i UECC. Jego na naszych obrzędach też bym chętnie widział, więc nie uważam, żebym pohańbił naszą religię, o.
Pasta et Bonum!
A poza tym uważam, że art. 196 kk jest niezgodny z art. 53 ust. 2 w związku z art. 25 ust. 2 Konstytucji…

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#3 Post autor: BialySzkwal » 9 cze 2019, o 14:16

Krzysiu pisze:
9 cze 2019, o 12:48
nie uważam, żebym pohańbił naszą religię, o.
Nawet mi to w głowie nie postało, aczkolwiek okrutniem ciekaw, na czym to koncelebrowanie polegało. Media się trzęsą, że na parodiowaniu, więc wolę wiadomiści z pierwszej ręki.
To uprawiałeś rytualny kanibalizm, czy jak to wyglądało?

Obrazek

Awatar użytkownika
Naturalna Kofeina

#4 Post autor: Naturalna Kofeina » 9 cze 2019, o 15:47

Zważywszy, że pochodzimy od Potwora, to jedzenie makaronu jest kanibalizmem.

Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

#5 Post autor: Krzysiu » 9 cze 2019, o 23:24

Tak u chrześcijan, jak i u nas, jest kanibalizm, przy czym w obu przypadkach tylko metaforyczny. Generalnie zgłosiłem się tuż przed, więc nie mogliśmy zrobić żadnej formuły mieszanej i zwyczajnie odprawiliśmy podług jego rytu.
Pasta et Bonum!
A poza tym uważam, że art. 196 kk jest niezgodny z art. 53 ust. 2 w związku z art. 25 ust. 2 Konstytucji…

Awatar użytkownika
blablabla

#6 Post autor: blablabla » 10 cze 2019, o 01:01

Krzysiu pisze:
9 cze 2019, o 23:24
Tak u chrześcijan, jak i u nas, jest kanibalizm, przy czym w obu przypadkach tylko metaforyczny. Generalnie zgłosiłem się tuż przed, więc nie mogliśmy zrobić żadnej formuły mieszanej i zwyczajnie odprawiliśmy podług jego rytu.
No nie wiem czy w KK jest metaforyczny:

KKK 1374 Sposób obecności Chrystusa pod postaciami eucharystycznymi jest wyjątkowy. Stawia to Eucharystię ponad wszystkimi sakramentami i czyni z niej "jakby doskonałość życia duchowego i cel, do którego zmierzają wszystkie sakramenty" (Św. Tomasz z Akwinu, Summa theologiae, III, 73, 3). W Najświętszym Sakramencie Eucharystii "są zawarte prawdziwie, rzeczywiście i substancjalnie Ciało i Krew wraz z duszą i Bóstwem Pana naszego Jezusa Chrystusa, a więc cały Chrystus" (Sobór Trydencki: DS 1651). "Ta obecność nazywa się «rzeczywistą» nie z racji wyłączności, jakby inne nie były «rzeczywiste», ale przede wszystkim dlatego, że jest substancjalna i przez nią uobecnia się cały Chrystus, Bóg i człowiek" (Paweł VI, enc. Mysterium fidei).

Powiedz przedstawicielowi bratniego kościoła, że eucharystia to symbol ciała Chrystusa, a nie prawdziwe ciało to zobaczysz reakcję (ja widziałem).

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#7 Post autor: BialySzkwal » 10 cze 2019, o 07:37

blablabla pisze:
10 cze 2019, o 01:01
Powiedz przedstawicielowi bratniego kościoła, że eucharystia to symbol ciała Chrystusa, a nie prawdziwe ciało to zobaczysz reakcję (ja widziałem).
"Ty nieostry wuju! Jak śmiesz twierdzić, że nie jem ludzkiego mięsa!" - tak było? ;)

A tu dowody że jednak nie mataforyczny tylko naprawdę ludzia wcinają: http://www.swiadkowietajemnicy.com/cud- ... iki-badan/
Krzysiu pisze:
9 cze 2019, o 23:24
u nas, jest kanibalizm,
Co najwyżej teratofagia.

Obrazek

Awatar użytkownika
Empelon

#8 Post autor: Empelon » 10 cze 2019, o 08:25

Krzysiu pisze:
9 cze 2019, o 12:48
nie była to „parodia mszy”, tylko nabożeństwo ekumeniczne.
Gwoli ścisłości, jak to już Internety sprostowały, nie tyle ekumeniczne co międzywyznaniowe. Ekumenizm działa w obrębie religii chrześcijańskich. Chociaż mi osobiście podoba się nazwa ekumenizm rozszerzony.
Niech Wasz makaron zawsze będzie gorący a piwo zimne.

Awatar użytkownika
blablabla

#9 Post autor: blablabla » 10 cze 2019, o 17:35

BialySzkwal pisze:
10 cze 2019, o 07:37
blablabla pisze:
10 cze 2019, o 01:01
"Ty nieostry wuju! Jak śmiesz twierdzić, że nie jem ludzkiego mięsa!" - tak było? ;)
Przerażenie i zniesmaczenie, że ktoś może mówić (a wręcz pomyśleć), że opłatek jest opłatkiem i symbolem. Nie! Jest on ciałem i koniec dyskusji.

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#10 Post autor: Krzysiu » 10 cze 2019, o 18:33

Cholera, ekumenizm pochodzi od „comunnio” (tak, komunia i komunizm też mają rdzeń słowotwórczy tenże), czyli wspólnota, polega więc na uwspólnieniu. Nigdzie tam nie ma o tym, kto z kim…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#11 Post autor: BialySzkwal » 10 cze 2019, o 20:27

Krzysiu pisze:
10 cze 2019, o 18:33
Cholera, ekumenizm pochodzi od „comunnio” (tak, komunia i komunizm też mają rdzeń słowotwórczy tenże), czyli wspólnota, polega więc na uwspólnieniu. Nigdzie tam nie ma o tym, kto z kim…
Swoją drogą, marzy mi się Katolicki KLPS. :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#12 Post autor: Krzysiu » 11 cze 2019, o 00:44

Yyy… Chwilowo nie pomogę, ale nie mam nic przeciwko.
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
Naturalna Kofeina

#13 Post autor: Naturalna Kofeina » 12 cze 2019, o 19:11

Ale ci od Lutra wierzą, że to symbol, więc to nie tak, że wszyscy chrześcijanie pałaszują ludzką wątróbkę smażoną z cebulką.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#14 Post autor: BialySzkwal » 12 cze 2019, o 20:33

Naturalna Kofeina pisze:
12 cze 2019, o 19:11
Ale ci od Lutra wierzą, że to symbol, więc to nie tak, że wszyscy chrześcijanie pałaszują ludzką wątróbkę smażoną z cebulką.
To nie są prawdziwi chrześcijanie. ;)

Obrazek

Odpowiedz

Wróć do „Kwestia wiary”