Maciek - tytuł honorowy

W tym miejscu można zgłaszać swoje propozycje słów i ich definicji (i o nich dyskutować).
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
ApePolacco

Maciek - tytuł honorowy

#1 Post autor: ApePolacco » 29 paź 2018, o 13:53

Z uwagi na podobieństwo (zapewne nie przypadkowe) słów "macka" i "maćka" (!) proponuję używać "Maćka", jako tytułu honorowego lub wręcz dla określenia wysokiego rangą dygnitarza naszej (skądinąd demokratycznej) organizacji.

Warianty:
- jego Maćkowatość ...
- Maćkiem dzisiejszej uroczystości będzie ...

Co za tym idzie imię Maciej proponuję uznać za wyjątkowo święte, razem z rośliną maciejką, maciejowym łożem (miejsce nabożnej kontemplacji)
~;;o;°°;;o;~
W twe Macki się oddaję Panie,
z oddechem pełnym czosnku,

Ramen

Awatar użytkownika
ApePolacco

Re: Maciek - tytuł honorowy

#2 Post autor: ApePolacco » 29 paź 2018, o 15:21

Że o Maćku z Bogdańca (pozwalającym wywieść pastafarian wprost ze średniowiecza) nie wspomnę...
~;;o;°°;;o;~

Ramen

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#3 Post autor: Krzysiu » 29 paź 2018, o 17:50

Gdzie Ty masz demokratyczność w tej organizacji? To jest szanująca się religia, a nie jakieś kółko różańcowe!
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
ApePolacco

#4 Post autor: ApePolacco » 30 paź 2018, o 09:32

Krzysiu pisze:
29 paź 2018, o 17:50
Gdzie Ty masz demokratyczność w tej organizacji? To jest szanująca się religia, a nie jakieś kółko różańcowe!
Ależ Ojcze Dyrektorze, (dobrze widzę żeś z Torunia?)

Po pierwsze primo weź mnie nie strasz, bo się w sobie zatnę i przestaną jeść spaghetti (wybacz o'Mackowaty za bluźnierstwo).

Po drugie primo może to kwestia rozumienia słowa demokracja. Dla mnie to synonim nie tyle kółka różańcowego ile pewnej egalitarności. Potwór ma wiele macek w związku z czym jest w stanie przytulić do swojego otłuszczonego, pulpetowatego serca wiele zbłąkanych duszyczek. Tuszę (bo mam tuszę), że i moją. To czego zdecydowanie o kościele LPSa nie chcę widzieć (więc jak by co załóżcie mi opaskę i mnie rozstrzelajcie) to więc kliki i elity, które wywyższają się ponad maluczkich. Papieże z ich makaronowymi (!) baldachimami nad ołtarzem w Watykanie (seriously... właśnie mnie oświeciło co mi przypominały te czarne kręcioły w bazylice św Piotra, to by tłumaczyło czemu czułem się tam jak w domu Ojca).

Po trzecie primo duo i sexundo ja wiem, że każda religia to potworność i Najwyższy Glutenowy jest tego najlepszą egzeplifikacją. I ja wiem, że każde stado baranów musi mieć swojego przywódcę, a przywódca swoje psy gończe, a psy gończe pchły, a pchły... przemyślenia egzystencjalne na różne krwiste tematy ? W każdym razie chodziło mi to to, że rozumiem konieczność istnienia władzy zwierzchniej i demokracja moim zdaniem tego nie wyklucza. Demokracja bezpośrednia była testowana i się nie sprawdza. Jak w dobrym biurokratycznym komunizmie rozpływa się w niej odpowiedzialność za podejmowane działania. Może więc powinniśmy mówić tu o demokracji zamordystycznej? O odmianie demokracji w gorsecie podkreślającym smukłą talię i uwydatniającym obłości na klatce piersiowej (mrau)...

Czym rozmarzywszy się oddalam się w obłoku lateksowych fantasmagorii...
~;;o;°°;;o;~

Ramen

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#5 Post autor: BialySzkwal » 30 paź 2018, o 09:38

ApePolacco pisze:
30 paź 2018, o 09:32
Krzysiu pisze:
Ależ Ojcze Dyrektorze
Ojcze Dyktatorze...
Obrazek

Stwórca wybacza, Darwin nie.

Darwin to pamiętliwy d**ek.

Awatar użytkownika
ApePolacco

#6 Post autor: ApePolacco » 30 paź 2018, o 09:59

BialySzkwal pisze:
30 paź 2018, o 09:38
ApePolacco pisze:
30 paź 2018, o 09:32
Krzysiu pisze:
Ależ Ojcze Dyrektorze
Ojcze Dyktatorze...
(dobre, dobre)
~;;o;°°;;o;~

Ramen

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#7 Post autor: Krzysiu » 30 paź 2018, o 13:14

Nie przesadzałbym z tym „z” Torunia, to tylko tymczasowe zesłanie…
Pytanie tylko, jak chcemy zrobić demokrację, niezależnie od stopnia pośredniości, skoro to „elity i kliki” (jakby się nie wywyższały) powołują i odwołują (jak w każdej szanującej się religii) całe duchowieństwo?
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
Morinna
Kontaktowanie:

#8 Post autor: Morinna » 31 paź 2018, o 13:18

mi się nie podoba idea Maćka, jest to imię i może być mylące poza tym na określanie naszych duchownych mamy słowo już Pastarka i Pastar lub Wielebny i Wielebna.
Martyna --> siostra miejscowa z miejsca gdzie mieliśmy co roczny zlot I-IV(od 1 do 4) :) oraz Poznań <3

https://in-world-morinna.blogspot.com/

Odpowiedz

Wróć do „Rada Języka Pastafariańskiego - poczekalnia”