Czy są na forum prawnicy?

eventy, relacje, planowanie i organizacja akcji Ekip LPS.
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
BialySzkwal

Czy są na forum prawnicy?

#1 Post autor: BialySzkwal » 30 sie 2017, o 01:43

Jeśli tak, warto, by się ujawnili. Albo zarejestrowali jeśli jeszcze ich tu nie ma. Dzięki ich pomocy moglibyśmy działać skuteczniej.

Chodzi mi o pomoc przy formułowaniu wniosków do różnych urzędów - i w późniejszym kopaniu tych urzędów po kostkach, żeby procedowały je zgodnie z KPA.
Przez V NWBN strasznie się roztyłem...

Obrazek

Parmenides

Re: Czy są na forum prawnicy?

#2 Post autor: Parmenides » 6 wrz 2017, o 22:19

I się okazało, że prawników wśród nas nie ma :(

Awatar użytkownika
doradora

#3 Post autor: doradora » 6 wrz 2017, o 22:59

albo nie ma na forum, albo nie chcą pomóc

o jakie wnioski Ci Szkwale chodzi? bo to nie zawsze prawnik jest potrzebny, tylko fachowiec z danej dziedziny (np. budownictwo)

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#4 Post autor: BialySzkwal » 7 wrz 2017, o 12:02

Wszelkie wnioski w których korzystać będziemy z przysługujących nam jako wyznawcom praw. Konieczna jest dobra znajomość KPA oraz postępowania przed sądami administracyjnymi.

Obrazek

Awatar użytkownika
blablabla

#5 Post autor: blablabla » 3 sty 2019, o 17:59

Być może problemem jest to, że trudno jest zwerbować kogoś do działania jeżeli ten ktoś nie wie co tak naprawdę miałby w przyszłości zrobić.

Może lepiej jest zadziałać w odwrotny sposób.

Jeżeli pojawi się jakiś temat (np. w mediach), na który warto przygotować jakąś odpowiedź Kościoła, np. pismo, to może po prostu wrzucić taką informację na forum? Wtedy być może chętniej ktoś się zgłosi do działania. Albo prawnik albo ktoś kto dobrze by się czuł w danym temacie i byłby chętny go pociągnąć.

Bez tego wiele potencjalnych działań może pozostać niewykorzystanych bo wiedza o możliwej do podjęcia inicjatywie pozostaje jedynie w głowie jednej osoby.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#6 Post autor: BialySzkwal » 3 sty 2019, o 22:21

blablabla pisze:
3 sty 2019, o 17:59
Być może problemem jest to, że trudno jest zwerbować kogoś do działania jeżeli ten ktoś nie wie co tak naprawdę miałby w przyszłości zrobić.

Jeżeli pojawi się jakiś temat (np. w mediach), na który warto przygotować jakąś odpowiedź Kościoła, np. pismo, to może po prostu wrzucić taką informację na forum? Wtedy być może chętniej ktoś się zgłosi do działania. Albo prawnik albo ktoś kto dobrze by się czuł w danym temacie i byłby chętny go pociągnąć.

Bez tego wiele potencjalnych działań może pozostać niewykorzystanych bo wiedza o możliwej do podjęcia inicjatywie pozostaje jedynie w głowie jednej osoby.
W czasie kiedy zakładałem ten temat potrzebowałem porady, co mogę zrobić by UW przyjął mi zdjęcie do paszportu z obrzędowym nakryciem głowy. Spełniłem wszystkie wymogi formalne (jestem również katolikiem i mam na to papier). Żaden prawnik się nie ujawnił, a UW szedł w zaparte wraz z ministerstwem, więc odpuściłem. Nie znam się na postępowaniu przed sądami administracyjnymi.

Obrazek

Awatar użytkownika
blablabla

#7 Post autor: blablabla » 3 sty 2019, o 23:08

BialySzkwal pisze:
3 sty 2019, o 22:21
blablabla pisze:
3 sty 2019, o 17:59

W czasie kiedy zakładałem ten temat potrzebowałem porady, co mogę zrobić by UW przyjął mi zdjęcie do paszportu z obrzędowym nakryciem głowy. Spełniłem wszystkie wymogi formalne (jestem również katolikiem i mam na to papier). Żaden prawnik się nie ujawnił, a UW szedł w zaparte wraz z ministerstwem, więc odpuściłem. Nie znam się na postępowaniu przed sądami administracyjnymi.
Rozumiem. Niezależnie jednak od źródła niniejszego wątku, wydaje mi się, że mimo wszytko warto wrzucać na forum informacje o takich "wieściach" np. z mediów, do których warto się odnieść pismem. Zapewne może się wtedy znaleźć chętny na przygotowanie odpowiedniej treści.

Przykładem może być akcja z pismem opisana w wątku Ewolucja zaatakowana, czas na grawitację lub pismo P-KLPS do Prezydenta Konina.

Skonstruowanie odpowiedniego pisma to czasem ciekawa (ale i słuszna) ekwilibrystyka, a dzięki temu idea Potwora będzie żyła.

Swoją drogą to mam wrażenie, że chyba parę miesięcy temu na forum działo się więcej niż teraz. Ale może to tylko takie moje wrażenie świeżego czytelnika forum. Przynajmniej mam taką nadzieję, że się mylę...

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#8 Post autor: BialySzkwal » 3 sty 2019, o 23:10

blablabla pisze:
3 sty 2019, o 23:08
Swoją drogą to mam wrażenie, że chyba parę miesięcy temu na forum działo się więcej niż teraz. Ale może to tylko takie moje wrażenie świeżego czytelnika forum. Przynajmniej mam taką nadzieję, że się mylę...
Niestety się nie mylisz. Forum najwyraźniej pada.

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

#9 Post autor: Krzysiu » 6 sty 2019, o 23:59

No, totalnie.
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#10 Post autor: BialySzkwal » 7 sty 2019, o 00:57

It is probably pining for the fjords.

Obrazek

Awatar użytkownika
doradora

#11 Post autor: doradora » 7 sty 2019, o 14:14

ej, do ogarnięcia mam teraz radę na messengerze, na slacku i tutaj, to dużo roboty....

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#12 Post autor: BialySzkwal » 7 sty 2019, o 14:57

Utworzyłem nowy wątek do dyskusji czy forum nam zdycha.
Przydałyby się uprawnienia moderatorskie...

Obrazek

Awatar użytkownika
Asia

#13 Post autor: Asia » 14 sty 2019, o 14:35

Hmmm... w sumie nie wiem kto obecnie ma uprawnienia i może nadawać innym.

A za wrzucaniem wieści na które możemy pisać, to jestem bardzo za, jak będziemy aktywni, to i może więcej ludzi się tu pojawi.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#14 Post autor: BialySzkwal » 14 sty 2019, o 15:37

Asia pisze:
14 sty 2019, o 14:35
Hmmm... w sumie nie wiem kto obecnie ma uprawnienia i może nadawać innym.
Już mam.

Obrazek

Odpowiedz

Wróć do „Organizujmy się”