Kościoły i Prawo Farmaceutyczne

tam gdzie już Makaron nie dominuje, ale zawsze jest mile widziany.
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
BialySzkwal

Kościoły i Prawo Farmaceutyczne

#1 Post autor: BialySzkwal » 15 kwie 2016, o 21:23

Takie tam z internetów:
http://joemonster.org/art/35798/Archidi ... ez_recepty
http://stanislawbm.pl/pl/c/APTEKA-SW.-STANISLAWA/87

Czytam sobie Prawo Farmaceutyczne od art. 124 do 131 i się zastanawiam, zgłosić to gdzieś czy nie zgłaszać... ;-)
Obrazek

Stwórca wybacza, Darwin nie.

Darwin to pamiętliwy d**ek.

Awatar użytkownika
Empelon

Re: Kościoły i Prawo Farmaceutyczne

#2 Post autor: Empelon » 18 kwie 2016, o 09:39

A może odpowiedzieć tym samym:
Obrazek
Niech Wasz makaron zawsze będzie gorący a piwo zimne.

Awatar użytkownika
Asia

#3 Post autor: Asia » 21 kwie 2016, o 10:30

Jeśli tylko chce się Tobie zgłaszać, to jestem jak najbardziej za, na zdjęciach widać pudełka z napisem lek.

Nasza odpowiedz w formie żartobliwej jak najbardziej, tylko w granicach prawa, zróbmy element diety.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#4 Post autor: BialySzkwal » 22 kwie 2017, o 11:16

Zmienili w 2016: http://web.archive.org/web/201607040803 ... NISLAWA/87

Czy to ktoś od nas zgłosił? ;-)
Obrazek

Parmenides

#5 Post autor: Parmenides » 22 kwie 2017, o 13:29

Ło Matko... co to jest? :o

CONSOLATYNA. Zestaw antydepresyjny po utracie dziecka - "Lek" duchowy wydawany bez recepty.
Wskazania do stosowania: Utrata dziecka, poronienie naturalne, poczucie winy, lęki i stany depresyjne po utracie dziecka, przerwanie ciąży, syndrom poaborcyjny, in vitro. Sposób dawkowania: Do codziennego użytku o dowolnej porze dnia i nocy (przedawkowanie niemożliwe). Termin ważności: Nie ulega przeterminowaniu. Skład: Ikona Matki Bożej - 1 szt. Modlitewnik - 1 szt. Pojednanie z Bogiem, sobą i utraconym dzieckiem - 1 szt.

I jak to "przedawkowanie niemożliwe"? Widać przecież wyraźnie, że producent tego "leku" przedawkował. Działa nawet na "in vitro"... :shock:

Awatar użytkownika
Empelon

#6 Post autor: Empelon » 24 kwie 2017, o 10:02

Parmenides

#7 Post autor: Parmenides » 25 kwie 2017, o 19:48

Tych leków coraz więcej: :-)

https://youtu.be/20BBZBidjI4

Awatar użytkownika
Empelon

#8 Post autor: Empelon » 26 kwie 2017, o 09:18

Tani zamiennik ;)

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#9 Post autor: BialySzkwal » 29 sie 2017, o 22:41

Skutki uboczne: nadprodukcja testosteronu (sądząc po głosie).
Obrazek

Awatar użytkownika
zielony tygrys

#10 Post autor: zielony tygrys » 4 wrz 2017, o 09:19

Biznes jak biznes, sorry Jezusku ale z tym swoim darmowym odpuszczaniem nie dorastasz. 9,9 za pudełko z karteczką. Yessss!

Awatar użytkownika
Morinna
Kontaktowanie:

#11 Post autor: Morinna » 5 wrz 2017, o 22:27

Jeśli to nie szkodzi zdrowiu ale i nie pomaga to niech sobie sprzedają taki "lek" mnie bardziej gryzie to że w aptekach sprzedają gotowe okulary
Martyna XD --> siostra miejscowa z miejsca gdzie mamy co roczny zlot :)

https://in-world-morinna.blogspot.com/

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#12 Post autor: BialySzkwal » 5 wrz 2017, o 22:56

Jednak nie powinni tego sprzedawać jako "lek" - taki precedens otwiera furtkę przyzwolenia społecznego na sprzedawanie bobrowego sadła jako leku na rany postrzałowe itd.
Obrazek

Awatar użytkownika
Morinna
Kontaktowanie:

#13 Post autor: Morinna » 5 wrz 2017, o 23:23

według mnie już są sprzedawane rzeczy w stylu "sadło bobra na rany" i są to gotowe okulary (wiem jestem w tym monotonna, ale na tym się znam). Powinno się rozdzielić aptekę z lekami prawdziwymi i z suplementami diety, kremami na zmarszczki, itd itp Wiele osób traktuje "bo z apteki, to znaczy że wyrób medyczny", wynika to z niewiedzy i ubytków w wykształceniu. Nie powinno się za to narażać ich na utratę lub uszczerbek zdrowia.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#14 Post autor: BialySzkwal » 5 wrz 2017, o 23:40

Hmm... Czyli że bobra zmiana w tym zakresie dotyczyła tylko odległości, demografii i wykształcenia, ale rodzaju produktów sprzedawanych to już nie?
Obrazek

Awatar użytkownika
doradora

#15 Post autor: doradora » 6 wrz 2017, o 08:44

myślałeś, że w aptekach będą tylko leki? o naiwny...
chyba słowa o tym nie ma w nowym "prawie farmaceutycznym"

Awatar użytkownika
zielony tygrys

#16 Post autor: zielony tygrys » 6 wrz 2017, o 10:13

Morinna pisze:
5 wrz 2017, o 23:23
według mnie już są sprzedawane rzeczy w stylu "sadło bobra na rany" i są to gotowe okulary (wiem jestem w tym monotonna, ale na tym się znam). Powinno się rozdzielić aptekę z lekami prawdziwymi i z suplementami diety, kremami na zmarszczki, itd itp Wiele osób traktuje "bo z apteki, to znaczy że wyrób medyczny", wynika to z niewiedzy i ubytków w wykształceniu. Nie powinno się za to narażać ich na utratę lub uszczerbek zdrowia.
Zdecydowanie za!
Ludzie zwłaszcza starsi, którzy żyli w czasach, gdy w aptece były leki, mogą się mylić. To zrozumiałe, że apteka chce zarabić, wystarczyłoby zrobić dwa odrębne stanowiska na leki i całą resztę, z opisem.
Gotowe okulary to masakra, zwłaszcza gdy teraz nawet optyk ma sprzęt do badania wzroku i może dobrać okulary, nie trzeba czekać w kolejce do okulisty.

Awatar użytkownika
Morinna
Kontaktowanie:

#17 Post autor: Morinna » 6 wrz 2017, o 13:35

zielony tygrys pisze:
6 wrz 2017, o 10:13
Morinna pisze:
5 wrz 2017, o 23:23
Zdecydowanie za!
Ludzie zwłaszcza starsi, którzy żyli w czasach, gdy w aptece były leki, mogą się mylić. To zrozumiałe, że apteka chce zarabić, wystarczyłoby zrobić dwa odrębne stanowiska na leki i całą resztę, z opisem.
Gotowe okulary to masakra, zwłaszcza gdy teraz nawet optyk ma sprzęt do badania wzroku i może dobrać okulary, nie trzeba czekać w kolejce do okulisty.
Okulary gotowe jest to ZŁO dużymi literami. Tak samo okulary "przeciwsłoneczne" sprzedawane na "kratce" nie mają filtra i polaryzacji. Na oko zachowuje się jak w ciemnym popieszczeniu i przez źrenice wpada nam zbyt duża wiązka światła i promieniowania UV. Wypala nam to oko. Oczywiście nie jest tak, że po godzinie czy tygodniu noszenia stracimy wzrok. Ludzie je noszą latami i nic nie jest, ale potem na starość dosyć często się zdarza, że ludzie maja problemy, są ludzie wrażliwi, którzy maja powikłania już po kilku lub kilkunastu latach.

A co do badania wzroku, to nie ufała bym tak każdemu kto ma sprzęt. Badaniem wzroku powinni zajmować się optometryści lub okuliści znający się na optometrii. Autorefraktometr - urządzenie, które mierzy wadę wzroku, że tak powiem podaje wynik mniej więcej. Bardzo często Okuliści(którzy są lekarzami chorób oczu, a wady wzroku nimi nie są!) zapisują co tam wyjdzie, tak samo optycy i inni co obsługują sprzęt. Bywa, że ludzie chodzili bez okularów na tyle długo, że mimo iż mają wadę x nie mogą nosić pełnej korekcji bo maja dyskomfort lub bule głowy, zmęczenie itp. noszą wtedy słabsze okulary. Teraz też się pojawiają coraz to nowe konstrukcje szkieł wieloogniskowych co dobrać jest naprawdę nie łatwo. Ale koniec wykładu xD W razie pytań pytajcie mam nadzieję, że będę umiała odpowiedzieć :)

Nie potrzebne by było inne stanowisko w aptece wystarczyli by uczciwi farmaceuci. Np. w Gostyninie słyszałam, że na receptę w aptece sprzedają gotowe okulary. Też mimo proszenia w aptece panie mówią, że gdy dziecko ma zeza i ma mieć przysłaniane oczko to plaster można nakleić na oprawkę a nie oczko. Co nie daje nic poza śmiesznym wyglądem. Oczko musi być przykryte całe.

Awatar użytkownika
doradora

#18 Post autor: doradora » 6 wrz 2017, o 13:55

Morinna, okulary słoneczne takie z salonu też często nie mają filtra i polaryzacji, chociażby Filmann, ale są przynajmniej dobrane do wady
jakoś nie przekonuje mnie ta konieczność filtra (podobnie jak kremów z filtrem do opalania), ale mało się znam

mam natomiast pytanie :)
są dostępne na rynku krople do oczu z filtrem Hyabak Protector, co o nich sądzisz i czy "zastąpią" filtr w tanich okularach?

Awatar użytkownika
Morinna
Kontaktowanie:

#19 Post autor: Morinna » 6 wrz 2017, o 16:05

Ogólnie w soczewkach okularowych filtr UV powinien być w standardzie. do przeciw słonecznych i do białych. Wszystko zależy na jakich szkłach pracuje jaka firma, takie sieciówki jak expres vision, filmann pracują zazwyczaj na własnych markach szkieł.

A co do okularów w salonie optycznym to cóż trzeba być ostrożnym i mieć zaufanie, są takie sklepy optyczne, które sprzedają gotowce jak te w aptece i okulary z "kratki", które też są przedawne w sklepach z ubraniami itd.

Myślę, że te krople nie zastąpią filtra w okularach(dla pewności zapytam szefową Matkę, ma większe doświadczenie w optometrii, ja jestem w połowie strabologii/ortoptyki - zezy, oczopląsy, itp)
Tak naprawdę jeśli ktos nie ma wrażliwości na słońce, że mu oczy łzawią itp to nie potrzebuje okularów przeciw słonecznych. Nosimy je dla komfortu, szpanu i celu kosmetycznego by nie robiły nam się zmarszczki od mrużenia oczu(kurze łapki).
Gdy nie mamy okularów porządnych z filtrem można nosić czapki z daszkiem itd.
Na synod w Toruniu jak nie zapomnę wezmę 2 pary okularów z filtrem i będę uczyć chętnych jak samemu sprawdzić czy nas optyk nie kłamie.

Awatar użytkownika
Asia

#20 Post autor: Asia » 6 wrz 2017, o 20:05

doradora pisze:
6 wrz 2017, o 13:55
jakoś nie przekonuje mnie ta konieczność filtra (podobnie jak kremów z filtrem do opalania), ale mało się znam
Jeśli już zakładasz okulary przeciwsłoneczne, to jednak filtr powinny mieć. Jak nie chcesz filtra, to też nie zakładaj okularów. Bo to jest tak, że w momencie gdy zakładasz okulary przeciwsłoneczne, to źrenica się rozszerza i szkodliwe promieniowanie może się znacznie łatwiej przebijać.
A kremy z filtrem, no tu jest wiele zmiennych, osoby o jasnej karnacji jadące na południe powinni pomyśleć o ochronie skóry, ale trochę wystawiania się na słońce bez filtra też ma swoje zalety, bo organizm produkuje wtedy witaminę D.

Awatar użytkownika
Morinna
Kontaktowanie:

#21 Post autor: Morinna » 6 wrz 2017, o 20:38

Krople z filtrem nie zastąpią okularów po kilku mrugnięciach warstwa kropli się z mruga. Poza tym to trochę taki pic na wodę jak "sok zawierający dodatkową witaminę C" - witamina C używana jest jako konserwant.
Skóra jest mniej wrażliwa jak oko :)

Awatar użytkownika
doradora

#22 Post autor: doradora » 6 wrz 2017, o 23:03

dziękuję za wyjaśnienia :) czas chyba zmienić okulary...
odnośnie kremów to jest tema na osobną dyskusję, ale nie koniecznie na pastaforum

Awatar użytkownika
Asia

#23 Post autor: Asia » 7 wrz 2017, o 09:04

doradora pisze:
6 wrz 2017, o 23:03
dziękuję za wyjaśnienia :) czas chyba zmienić okulary...
odnośnie kremów to jest tema na osobną dyskusję, ale nie koniecznie na pastaforum
Mamy dział oftopic :)

Odpowiedz

Wróć do „Offtopic”