Każdy napój może być święty!

przywitaj się jak Pirat z Piratem! Arggg!
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

Re: Każdy napój może być święty!

#301 Post autor: Krzysiu » 20 lis 2019, o 10:37

Tak, będzie cacy.
Pasta et Bonum!
A poza tym uważam, że art. 196 kk jest niezgodny z art. 53 ust. 2 w związku z art. 25 ust. 2 Konstytucji…

zibi123

#302 Post autor: zibi123 » 20 lis 2019, o 21:44

BialySzkwal pisze:
20 lis 2019, o 09:59
Tu nie chodzi o niesprawiedliwość wyroku, tylko o niewłaściwe użycie normy prawnej w jakichś 75% przypadków. I to nie jest niewłaściwość stwierdzona przez Białego Szkwała, tylko przez Sąd Okręgowy.
Nie wiem skąd czerpiesz te dane, ale wyjaśniam, ze stabilność orzecznictwa czyli liczba zaskarżonych wyroków/orzeczeń które utrzymały się od pierwszej do ostatniej instancji ) w naszym kraju od lat kształtuje się na poziomie ca. 64%
a konkretnie w sprawach karnych w 2016r było to 66,5%
(Analiza działalności sądów powszechnych w latach 2012-2016 https://isws.ms.gov.pl/pl/baza-statystyczna/publikacje/ )
Nawet biorąc pod uwagę najgorszy okręg czyli Konin mamy tam 51% stabilności. W Toruniu 70% a w rekordowej Łomży 95,1%.
Wybacz, ale nijak nie widzę tutaj "... w 75% przypadków niewłaściwego użycia normy prawnej" - co byłoby przecież oczywistą podstawą do przyjęcia apelacji
Być może chodziło Tobie o to, że 75% uwzględnionych apelacji jako przyczynę podano niewłaściwe użycie normy prawnej?
no to liczymy:
w 2016 (źródło jak wyżej)rozpatrzono merytorycznie ogółem 2 477 550 spraw, z czego w Sadach Rejonowych 2 2018 141 spraw. W Sadów Okręgowych (II instancja, czyli apelacje) rozpatrzono 352 597 spraw z czego merytorycznie 337 799. Tu sie zatrzymajmy, ponieważ Sądy Okręgowe, dla wielu spraw są I instancją. Szukamy więc liczby apelacji i.. jest 55 617 spraw. z tej liczby uwzględniono 18 667 apelacji. I dopiero z tej liczby, 75% spraw było przypadkami "niewłaściwego użycia normy prawnej" czyli 14 000 przypadków. Daje to nam oszałamiający wskaźnik 0,664% wszystkich spraw
Oczywiście nie wiemy ile spraw, których nie poddano kontroli instancyjnej, nosiło znamiona niewłaściwie użytej normy prawnej, pozostaje nam więc przyjąć, że skoro nikt ich nie podważył, to wszystko było OK
Jak to leciało? "są małe kłamstwa, duże kłamstwa i jest statystyka"
BialySzkwal pisze:
Jeśli 75% diagnóz zostałoby określonych przez "lekarza drugiej opinii" jako błąd w sztuce? (Pytanie retoryczne.)
a co, odpowiem i na pytanie retoryczne.
jeśli 0,664% diagnoz upadłoby w II instancji, to uznałbym że mamy całkiem wysoki poziom medycyny. Organizm ludzki jest ciut bardziej skomplikowany, niż nadzwyczaj skomplikowany polski system prawny.
Nawet genialny dr House, trafiał z diagnoza dopiero za którymś z kolejnych razów (i to nigdy nie był początkowo obstawiany toczeń)
BialySzkwal pisze:
Czyli jeśli Krzysiu dostanie dwa lata, to wszystko będzie cacy, bo wyrok jest? Nie mam więcej pytań...
proszę, bądźmy realistami...
BialySzkwal pisze:
To nie żeby ten wątek nie był publicznie widoczny (w tym dla Sądu i Prokuratury).
na jednego Sędziego w RP przypada nieco ponad 2800 spraw rocznie. Oczywiście im wyżej w hierarchii tym spraw mniej, można więc śmiało uznać że SSR ma ponad 3000 spraw rocznie.
Policja jest nie mniej zapracowana
Serio uważasz, że w sprawie która na dzisiaj interesuje tylko samych zainteresowanych, kilku urażonych aktywistów i wąskie grono wspierających, ktoś będzie się bawił w grzebanie po internecie w niklej nadziei ze znajdzie tam coś co pomoże udupić niewiernego?

Ponownie proszę: bądźmy realistami...

Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

#303 Post autor: Krzysiu » 20 lis 2019, o 22:45

Koledze chodziło o to, że w przynajmniej 75% spraw przynajmniej jedna strona czuje się potraktowana niesprawiedliwie, o.
A do House'a trafiały i tak tylko te sprawy, które nadawały się dla diagnosty, czyli takie, gdzie pierwsza instancja czy może nawet ogół zwyczajnych środków zaskarżenia nie daje rady.
No, bez przesady z tym „kilku”, samych zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa trafiło w naszej sprawie 150 (słowie: sto pięćdziesiąt)…
Pasta et Bonum!
A poza tym uważam, że art. 196 kk jest niezgodny z art. 53 ust. 2 w związku z art. 25 ust. 2 Konstytucji…

zibi123

#304 Post autor: zibi123 » 21 lis 2019, o 01:13

Tak jakoś mi się zapamiętało, że gdzieś zostało to nazwane "setką identycznych zawiadomień". Można by więc wnioskować, że prawdziwych zawiadamiających jest co najwyżej kilku, a reszta to słupy którym dano do podpisania papier i pouczono co maja w razie czego mówić. Swoja drogą... 150 zawiadamiających spośród prawie 33 milionów członków KK, to nawet nie jest ułamek, tylko błąd statystyczny, czyli KK wcale się na Ciebie i współoskarżonych nie obraził :)

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#305 Post autor: Krzysiu » 21 lis 2019, o 11:13

Zią, ja byłem w „Wiadomościach”, jakiś fejm jednak jest…
Pasta et Bonum!

zibi123

#306 Post autor: zibi123 » 21 lis 2019, o 14:29

eeee
skoro było o tym w "Wiadomościach" to tym bardziej nie ma się czym przejmować.
z pamięci zacytuję:
"
-a skąd pan Prezes wie, że na demonstracji było dużo ludzi?
-bo u jacka powiedzieli że było mało..."

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#307 Post autor: BialySzkwal » 21 lis 2019, o 16:42

zibi123 pisze:
20 lis 2019, o 21:44
BialySzkwal pisze:
Tu nie chodzi o niesprawiedliwość wyroku, tylko o niewłaściwe użycie normy prawnej w jakichś 75% przypadków. I to nie jest niewłaściwość stwierdzona przez Białego Szkwała, tylko przez Sąd Okręgowy.
Nie wiem skąd czerpiesz te dane,
Niestety z własnego doświadczenia. Dlatego pomimo optymistycznych statystyk o umiejętności stosowania prawa przez sędziów sądów rejonowych mam jak najgorsze zdanie.
zibi123 pisze:
Być może chodziło Tobie o to, że 75% uwzględnionych apelacji jako przyczynę podano niewłaściwe użycie normy prawnej?
Krzysiu pisze:
20 lis 2019, o 22:45
Koledze chodziło o to, że w przynajmniej 75% spraw przynajmniej jedna strona czuje się potraktowana niesprawiedliwie, o.
Nie, chodziło mi o to, że w ostatnim czasie uzyskałem 4 postanowienia sądów rejonowych (dwa wydane przez tego samego sędziego). W przypadku 3 z nich sądy drugiej instancji przychyliły się do mojego stanowiska, że doszło do niewłaściwego zastosowania normy prawnej. We wszystkich przypadkach stan faktyczny nie budził watpliwości, tylko sędziemu coś się nie tak zastosowało.
zibi123 pisze:
BialySzkwal pisze:
zibi123 pisze:
19 lis 2019, o 19:25
Polecam zapamiętać maksymę, że do sądu idzie się po wyrok, a nie po sprawiedliwość - od razu łatwiej jest wtedy zrozumieć jak działa wymiar sprawiedliwości :)
Czyli jeśli Krzysiu dostanie dwa lata, to wszystko będzie cacy, bo wyrok jest? Nie mam więcej pytań...
proszę, bądźmy realistami...
Czyli że teraz odrąbią Krzysiowi rękę, którą podniósł na Kościół? ;)
zibi123 pisze:
BialySzkwal pisze:
To nie żeby ten wątek nie był publicznie widoczny (w tym dla Sądu i Prokuratury).
[...]
Serio uważasz, że w sprawie która na dzisiaj interesuje tylko samych zainteresowanych, kilku urażonych aktywistów i wąskie grono wspierających, ktoś będzie się bawił w grzebanie po internecie w niklej nadziei ze znajdzie tam coś co pomoże udupić niewiernego?
Bo ja wiem? Może choćby tych kilku urażonych aktywistów?

Chcę być złym prorokiem, ale mam wrażenie, że jest w tym wszystkim jakiś większy (niż kilku aktywistów) nacisk (społeczne? polityczne?), żeby Krzysia za bluźnierstwo ukarać. Za to, że śmiał koncelebrować nielicencjonowany obrzęd:
ks. Paweł Rytel-Andrianik pisze:Nikt nie ma prawa używać ksiąg liturgicznych katolickich poza Kościołem rzymskokatolickim.
Gdyby chciano potraktować sprawę tak, jak na to zasługuje, to zrobiono by to bez przesłuchiwania Krzysia, na podstawie samego zgłoszenie. No chyba, że zgłaszający zgłosił coś, czego nie było.
Proponuję eksperyment myślowy: X w ramach odwetu za Tęczową Mszę parodiuje pastafariańską Obserwację. Urażeni aktywiści (tyle, że tym razem nasi) składają zawiadomienie. Czy sprawa dociągnie do momentu, w którym X zostanie przesłuchany? Bądźmy realistami... ;)
Krzysiu pisze:
21 lis 2019, o 11:13
Zią, ja byłem w „Wiadomościach”, jakiś fejm jednak jest…
W Wpolityce też jesteś jako "czyżby to przedstawiciel" (na samym dole).
Przez V NWBN strasznie się roztyłem...

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#308 Post autor: Krzysiu » 23 lis 2019, o 03:13

Toś sobie znalazł źródło obiektywnej statystyki… Zostałem sam na roku, więc każdy politolog ma na imię Krzysiu? Starzy nigdy nie wygrali w Totolotka, więc ta gra jest oszukańcza? A może każda babcia umrze w wyniku lekceważącego podejścia i niekompetencji ratownika medycznego, skutkującego zbyt małą ilością czasu i niewyrobieniem się z postawieniem diagnozy lekarza, który znał się na rzeczy, ale ledwo widział na oczy, nie wspominając o zdolności zogniskowania wzroku, bo miał dyżur ciągiem siódmą dobę i spał tylko w przerwach między kolejnymi pojawiającymi się pacjentami…? Współczuję Ci, że trafiły Ci się takie orzeczenia (sędziów nie oceniam, bo po przygodzie z poprzedniego zdania nagle rozumiałem, że w dupie byłem, gówno widziałem i nie mam prawa oceniać stopnia zaangażowania się człowieka w pracę, jeżeli nie znam szczegółów), ale naprawdę, statystyka jest jak życie – kusi, lecz jest błędnym zakładać, że którykolwiek z nas (tak, nawet Krzysiu!) jest w tej opowieści głównym bohaterem.
Wiem, zawsze piszą o mnie tylko jako o „czyżby”. Niemca wypromowałem, to moja zasługa, że o nim mówią, a wywiady tylko z nim chcą…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#309 Post autor: BialySzkwal » 24 lis 2019, o 00:53

Krzysiu pisze:
23 lis 2019, o 03:13
Toś sobie znalazł źródło obiektywnej statystyki…
Subiektywnej. Przedstawiłem swoją subiektywną opinię na podstawie dotychczasowego doświadczenia życiowego. Ale jeśli gdziekolwiek użyłem wielkich kwantyfikatorów, natychmiast to cofam.
Krzysiu pisze:
jest błędnym zakładać, że którykolwiek z nas (tak, nawet Krzysiu!) jest w tej opowieści głównym bohaterem
Wprost przeciwnie, każdy jest głównym bohaterem swojej własnej opowieści. Może ze szlachetnym wyjątkiem tych Obserwatorów, którzy wysiedzieli na Gniazdach Bocianich wystarczająco dużo godzin...
Krzysiu pisze:
Wiem, zawsze piszą o mnie tylko jako o „czyżby”. Niemca wypromowałem, to moja zasługa, że o nim mówią, a wywiady tylko z nim chcą…
I w dodatku w wywiadzie brzmi to tak, jakby się od Ciebie odcinał, a Ty się tylko wprosiłeś:
pisze:Zgłosił się tuż przed samym nabożeństwem, że chce w nim wziąć udział. Nie miałem prawa odmówić. Nabożeństwo ekumeniczne to są liturgie, które są dla wszystkich ludzi wierzących. Ja mogę nie zgadzać się z wieloma ludźmi na tym świecie, ale to nie oznacza, że mam prawo do wykluczania ich z życia społecznego.
https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7 ... wo-na.html

Hmm... A może by tak złożyć doniesienie do prokuratury, że mogło dojść do publicznego znieważenia Durszlaka i osoby NP, poprzez recytację formuł wykluczających istotne atrybuty Potwora? :P

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#310 Post autor: Krzysiu » 24 lis 2019, o 01:07

Znaczy, no nieco się wprosiłem. Prawdą jest, że wcześniej chłopak o mnie nie wiedział i trochę mu przez to niespodziewajkę zrobiłem…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#311 Post autor: BialySzkwal » 24 lis 2019, o 01:30

Krzysiu pisze:
24 lis 2019, o 01:07
Znaczy, no nieco się wprosiłem. Prawdą jest, że wcześniej chłopak o mnie nie wiedział i trochę mu przez to niespodziewajkę zrobiłem…
Ale wyraźnie wcześniej zapraszał?

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#312 Post autor: Krzysiu » 24 lis 2019, o 14:31

Nie personalnie, ale jak najbardziej.
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#313 Post autor: BialySzkwal » 24 lis 2019, o 17:52

Krzysiu pisze:
24 lis 2019, o 14:31
Nie personalnie, ale jak najbardziej.
E, to ciężko mówić o "wproszeniu się". Wyobrażam sobie, że użył kwantyfikatora w rodzaju "wszystkich stanu kapłańskiego"?

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#314 Post autor: Krzysiu » 24 lis 2019, o 18:06

To było niemal pół roku temu, więc pół-średnio pamiętam, ale coś w ten deseń.
Pasta et Bonum!

zibi123

#315 Post autor: zibi123 » 25 lis 2019, o 03:17

heh,
obie statystyki są poprawne, z tym że próbka było ciut inna :)

a z zalinkowanych artykułów wyłania się ogólnie obraz, że czepiają się o to, że Niemiec nie jest oficjalny / uznawany / zarejestrowany / /itd.

A tutaj najciekawszy (moim zdaniem) cytat:
"Działalność Szymona Niemca i jego aktywność podczas Parady Równości jest o tyle szkodliwa i niebezpieczna, że może ona wprowadzać w błąd osoby, które „nabożeństwo” uznają jako coś, co akceptuje Kościół Katolicki."
nono
więc nie chodzi o zarzut parodii. Nie chodzi i znieważenie czegokolwiek. Chodzi o to, że coś nie jest akceptowane przez KK.
Nabożeństwo odprawiane od 10 lat, teraz może wprowadzać w błąd. Nosz kuwa. Jakim trzeba być (z uwagi na poprawność polityczną nie użyję słowa "idiota") żeby to pomylić z katolicką mszą? Rozumiem że koncelebrującymi na każdej mszy katolickiej są duchowni z durszlakiem na głowie?
No to już pachnie państwem wyznaniowym

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#316 Post autor: Krzysiu » 25 lis 2019, o 03:23

Że tak zacytuję jednego z moich dawnych Mistrzów, polonistę w liceum, ilekroć słyszał wypowiedź poprawną, acz mało odkrywczą (w tym przypadku, co właśnie odkrywam, zastosuję ją równie skutecznie w związku nie z truizmem, a z pesymistycznością): „Ciężko się z Panem nie zgodzić. Niestety, nic ciekawego z tego nie wynika…”.
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#317 Post autor: BialySzkwal » 25 lis 2019, o 10:13

zibi123 pisze:
25 lis 2019, o 03:17
a z zalinkowanych artykułów wyłania się ogólnie obraz, że czepiają się o to, że Niemiec nie jest oficjalny / uznawany / zarejestrowany / /itd.
Ja się dziwię, że jeszcze mu z art 61 KW nie zasadzili: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 76304.html

Bardziej obawiam się tego, że Krzysiu stanął (dosłownie) przy przeciwniku tradycyjnych prawicowych wartości: rodzinie i Kościołowi Katolickiemu. W expose premiera słyszeliśmy wyraźną zapowiedź wojny ideologicznej. Skoro chwilowo nie można zarzucić Niemcowi seksualizowania dzieci (były jakieś na nabożeństwie?), to można uderzyć w niego z innej strony, równie prawilnej.
Dodatkowo uderzy się w prezydenta M.St.Warszawy, który zdaje się nie odciął się od PR?

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#318 Post autor: Krzysiu » 25 lis 2019, o 13:28

O, a jak się sprawa tego ziomka zakończyła?
Nie było dzieciów.
Nie odciął. Ale my, choć mściwi nie jesteśmy, pamięć mamy dobrą – prezydent m. st. jest bezpośrednio za nasze problemy odpowiedzialny…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#319 Post autor: BialySzkwal » 25 lis 2019, o 18:10

Krzysiu pisze:
25 lis 2019, o 13:28
O, a jak się sprawa tego ziomka zakończyła?
Niestety nie wiem, tylko to mam.

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#320 Post autor: Krzysiu » 25 lis 2019, o 20:06

Szkoda, interweniowałbym… No cóż, ponad 10 lat minęło, choćby do TSUE sprawę dociągnął, to i tak ewentualnego ukarania zatarcie nastąpiło dawno temu.
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#321 Post autor: BialySzkwal » 25 lis 2019, o 22:46

Krzysiu pisze:
25 lis 2019, o 20:06
Szkoda, interweniowałbym…
:D
Jak?

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#322 Post autor: Krzysiu » 25 lis 2019, o 23:05

No, nagłośnienie sprawy, pomoc prawna, skarga do RPO, manifestacje poparcia pod płokułatułą, uczestnictwo w rozprawach…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#323 Post autor: BialySzkwal » 25 lis 2019, o 23:26

Krzysiu pisze:
25 lis 2019, o 23:05
No, nagłośnienie sprawy, pomoc prawna, skarga do RPO, manifestacje poparcia pod płokułatułą, uczestnictwo w rozprawach…
Ale jako Kościół czy jako osoba prywatna?

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#324 Post autor: Krzysiu » 26 lis 2019, o 03:48

Etap mojego istnienia jako osoby prywatnej jest bezpowrotnie zakończony.
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
Naturalna Kofeina

#325 Post autor: Naturalna Kofeina » 26 lis 2019, o 11:48

Krzysiu pisze:
26 lis 2019, o 03:48
Ktoś kiedyś mówił "ja jestem państwem",a teraz przyszedł czas na"ja jestem kościołem".

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#326 Post autor: Krzysiu » 26 lis 2019, o 11:54

Dobry ziomek Ludwik XIV. Ewentualnie z Gwiezdnych Wojen parafraza tegoż: „Ja jestem Senatem.”…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#327 Post autor: BialySzkwal » 26 lis 2019, o 16:10

Krzysiu pisze:
26 lis 2019, o 03:48
To gorzej...

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#328 Post autor: Krzysiu » 26 lis 2019, o 17:57

Dlaczego gorzej?
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#329 Post autor: BialySzkwal » 27 lis 2019, o 01:40

Krzysiu pisze:
26 lis 2019, o 17:57
Dlaczego gorzej?
Gorzej, gdyż uważam, że jako Kościół mamy pilniejsze sprawy dotyczące nas bezpośrednio.
Ale to moja subiektywna opinia pozbawiona wglądu w Większą Wizję Organów. ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#330 Post autor: Krzysiu » 27 lis 2019, o 08:29

Większą Wizję i/lub Wizję Większych…
Nie mamy zbyt wielu ważniejszych od równouprawnienia wiar.
Pasta et Bonum!

Odpowiedz

Wróć do „Przywitaj się”