Chwała na długości!

przywitaj się jak Pirat z Piratem! Arggg!
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
blablabla

Chwała na długości!

#1 Post autor: blablabla » 9 gru 2018, o 18:14

Chwała na długości Potwora!
A na Ziemi makaron ludziom. Z dobrej mąki.
Dzień dobry!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

Re: Chwała na długości!

#2 Post autor: BialySzkwal » 9 gru 2018, o 19:12

blablabla pisze:
9 gru 2018, o 18:14
Chwała na długości Potwora!
A na Ziemi makaron ludziom. Z dobrej mąki.
Dzień dobry!
Achoj Bracie lub Siostro (w kolejności alfabetycznej)!

Napisz coś o sobie - jakim rodzajem się do Ciebie zwracać, skąd wiatry przywiały Twój statek, itp.
Obrazek

Stwórca wybacza, Darwin nie.

Darwin to pamiętliwy d**ek.

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#3 Post autor: Krzysiu » 9 gru 2018, o 19:54

Hejo!
Kim jesteś, dokąd tuptasz?
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#4 Post autor: BialySzkwal » 9 gru 2018, o 21:01

Krzysiu pisze:
9 gru 2018, o 19:54
Hejo!
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#5 Post autor: Krzysiu » 9 gru 2018, o 21:08

No, to właśnie o to mnie chodziło, tylko ja tu nie umiem zbyt sprawnie obrazków wrzucać…
Tak że dzięki, o.
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#6 Post autor: BialySzkwal » 9 gru 2018, o 21:31

Krzysiu pisze:
9 gru 2018, o 21:08
No, to właśnie o to mnie chodziło, tylko ja tu nie umiem zbyt sprawnie obrazków wrzucać…
Tak że dzięki, o.
Hotlinkuje się dość łatwo:
najpierw googlujesz sobie obrazek (w tym wypadku https://img2.cda.pl/g/310259_626ce1f678 ... 822fc3.jpg), a później piszesz:

Kod: Zaznacz cały

https://img2.cda.pl/g/310259_626ce1f6783f11113381a996b7822fc3.jpg
[/img]
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#7 Post autor: Krzysiu » 9 gru 2018, o 22:14

Sam się HotWheelsuj, z humanem gadasz… :'(
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
blablabla

#8 Post autor: blablabla » 9 gru 2018, o 23:32

BialySzkwal pisze:
9 gru 2018, o 19:12
Achoj Bracie lub Siostro (w kolejności alfabetycznej)!
Napisz coś o sobie - jakim rodzajem się do Ciebie zwracać, skąd wiatry przywiały Twój statek, itp.
Krzysiu pisze:
9 gru 2018, o 19:54
Hejo!
Pochodzę z takich samych atomów co stegozaur, JP2 czy lamia textor. Aktualnie atomy moje obcują gdzieś w okolicach środka RP.
Tuptam zapewne tam gdzie inni: do przekazania atomów przyszłym organizmom na Ziemi. Tej Ziemi.
Jeżeli dla dyskusji płeć ma jakieś znaczenie to możecie mi mówić "bracie" lub "samcu".

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#9 Post autor: BialySzkwal » 10 gru 2018, o 00:10

blablabla pisze:
9 gru 2018, o 23:32
Pochodzę z takich samych atomów co stegozaur, JP2 czy lamia textor. Aktualnie atomy moje obcują gdzieś w okolicach środka RP.
Tuptam zapewne tam gdzie inni: do przekazania atomów przyszłym organizmom na Ziemi. Tej Ziemi.
Jeżeli dla dyskusji płeć ma jakieś znaczenie to możecie mi mówić "bracie" lub "samcu".
Zatem witaj na naszym skromnym forum, Bracie Samcu.

Twoja wypowiedź brzmi bardzo po buddyjsku - czy atomy które określasz wówczas swoimi przebywały w tamtych klimatach?
Krzysiu pisze:
9 gru 2018, o 22:14
Sam się HotWheelsuj, z humanem gadasz… :'(
Przepraszam, w takim razie po prostu kopiuj i wklejaj te znaczki, które Ci napisałem.
Obrazek

Awatar użytkownika
blablabla

#10 Post autor: blablabla » 10 gru 2018, o 02:14

BialySzkwal pisze:
10 gru 2018, o 00:10
blablabla pisze:
9 gru 2018, o 23:32
Zatem witaj na naszym skromnym forum, Bracie Samcu.
Twoja wypowiedź brzmi bardzo po buddyjsku - czy atomy które określasz wówczas swoimi przebywały w tamtych klimatach?
Myślę, że prawda owa - o przekazywaniu materii - aktualnie nie będąc już kwestionowaną przez wszelkie kościoły cudze, również ten, który jeszcze niedawno za heretyckie twierdzenia o wszechświata środku na stosie palił, nie powinna być przypisywana do jednego z owych kościołów cudzych, buddyjskiemu w tym przypadku.

Aczkolwiek i w tej sprawie legendy kościołów tych wyjątki mają i w wyjątkach tych przekazywania atomów kres widzą. Niech przykładem tu będzie legenda o dziewiczej matce, która wraz ze swym budulcem materialnym do nieba żywcem wziętą została. A w konsekwencji atomów swych organizmom ziemskim przekazać już nie zdoła.

Do pytania Twego wracając: zważywszy na czas, jaki od stworzenia Karła upłynął, niewykluczonym jest aby w tym czasie któryś z atomów mego aktualnego jestestwa z Azji dotarł. Jednak tak samo jak niewykluczonym jest to, iż cząstka samego Karła w każdym z nas przebywa.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#11 Post autor: BialySzkwal » 10 gru 2018, o 02:59

blablabla pisze:
10 gru 2018, o 02:14
Do pytania Twego wracając: zważywszy na czas, jaki od stworzenia Karła upłynął, niewykluczonym jest aby w tym czasie któryś z atomów mego aktualnego jestestwa z Azji dotarł. Jednak tak samo jak niewykluczonym jest to, iż cząstka samego Karła w każdym z nas przebywa.
Miałem na myśli atomy, którym wówczas swoją tożsamość nadawałeś (czy raczej dziś określasz je jako wówczas Twe jestestwo stanowiące).
Obrazek

Awatar użytkownika
blablabla

#12 Post autor: blablabla » 10 gru 2018, o 08:54

BialySzkwal pisze:
10 gru 2018, o 02:59
blablabla pisze:
10 gru 2018, o 02:14
Miałem na myśli atomy, którym wówczas swoją tożsamość nadawałeś (czy raczej dziś określasz je jako wówczas Twe jestestwo stanowiące).
Czyżby pytanie to było dla mnie testem na herezję? Wszak możność nadawania tożsamości i świadomości bytom stanowiącym nowe złożenie materii nie jest dana samym tym bytom, lecz jedynie Jemu.
Zatem nie mogłem sam nadać tożsamości temu, czym kiedyś były atomy aktualnie mnie tworzące. Nie tylko z braku takich możliwości sprawczych, a Jemu przysługujących (o czym wyżej) ale również z tego prostego powodu, że z ogromnym prawdopodobieństwem wchodziły one wówczas w skład wielu niezależnych bytów indywidualnych.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#13 Post autor: BialySzkwal » 10 gru 2018, o 09:41

blablabla pisze:
10 gru 2018, o 08:54
Czyżby pytanie to było dla mnie testem na herezję?
Nie wiem jakie są ustalenia Synodu Toruńskiego II, ale przed nim ciężko byłoby jakiekolwiek twierdzenie uznać za herezję.
blablabla pisze:
Wszak możność nadawania tożsamości i świadomości bytom stanowiącym nowe złożenie materii nie jest dana samym tym bytom, lecz jedynie Jemu.
Zatem nie mogłem sam nadać tożsamości temu, czym kiedyś były atomy aktualnie mnie tworzące. Nie tylko z braku takich możliwości sprawczych, a Jemu przysługujących (o czym wyżej)
Wprost przeciwnie, większość bytów z którymi.rozmawiam nadaje swoim atomom tożsamość, mówiąc choćby "moja nóżka", "moja rączka", "mój sweterek i czapeczka"...
blablabla pisze:
ale również z tego prostego powodu, że z ogromnym prawdopodobieństwem wchodziły one wówczas w skład wielu niezależnych bytów indywidualnych.
Dlatego pytam tylko o te atomy, które wówczas uważałeś za swoje (albo raczej które z dzisiejszej perspektywy patrząc uważasz za - wówczas - swoje, niezależnie od tego czyje są obecnie - czy Twoje, roztocza które zjadło Twój naskórek, komara, czy nawet rekina który dał kiedyś dyla z Twoją nogą, jeśli jak każdy szanujący się pirat masz obecnie drewnianą).
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#14 Post autor: Krzysiu » 10 gru 2018, o 13:09

No niestety, cały Synod zszedł na analizy projektu Statutu, nie było czasu się prawem materialnym zająć…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
doradora

#15 Post autor: doradora » 10 gru 2018, o 15:30

Witaj Bracie Samcu wśród nas!

Awatar użytkownika
blablabla

#16 Post autor: blablabla » 10 gru 2018, o 17:05

BialySzkwal pisze:
10 gru 2018, o 09:41
Dlatego pytam tylko o te atomy, które wówczas uważałeś za swoje (albo raczej które z dzisiejszej perspektywy patrząc uważasz za - wówczas - swoje, niezależnie od tego czyje są obecnie - czy Twoje, roztocza które zjadło Twój naskórek, komara, czy nawet rekina który dał kiedyś dyla z Twoją nogą, jeśli jak każdy szanujący się pirat masz obecnie drewnianą).
Pamięć rozumna domeną jest świadomości, a tej do zaistnienia potrzeba odpowiedniej konfiguracji miriadów współpracujących atomów tworzących coś na kształt galaretowatego tworu białkowego. Zatem pamięć nie może zaistnieć u pojedynczych atomów, a przynajmniej nie może być nią pamięć miejsca, o którą w pytaniu Twym chodziło.
Stąd wydaje mi się, że ciekawości Twej - o pochodzeniu poszczególnych atomów - zaspokoić nie zdołam, gdyż co najwyżej wypowiadać się tutaj mogę w kategoriach prawdopodobieństwa. Racz jednak dostrzec, że taką odpowiedź - do prawdopodobieństwa odniesioną - jużem wcześniej wyartykułował.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#17 Post autor: BialySzkwal » 10 gru 2018, o 17:21

blablabla pisze:
10 gru 2018, o 17:05
Pamięć rozumna domeną jest świadomości, a tej do zaistnienia potrzeba odpowiedniej konfiguracji miriadów współpracujących atomów tworzących coś na kształt galaretowatego tworu białkowego. Zatem pamięć nie może zaistnieć u pojedynczych atomów, a przynajmniej nie może być nią pamięć miejsca, o którą w pytaniu Twym chodziło.
Stąd wydaje mi się, że ciekawości Twej - o pochodzeniu poszczególnych atomów - zaspokoić nie zdołam, gdyż co najwyżej wypowiadać się tutaj mogę w kategoriach prawdopodobieństwa. Racz jednak dostrzec, że taką odpowiedź - do prawdopodobieństwa odniesioną - jużem wcześniej wyartykułował.
Nie pytam indywidualnie Twoich atomów gdzie były, tylko "Ciebie".
Atomy Twoje mogły ulec wymianie na inne, więc te które uważasz za tworzące "Ciebie" gdy szedłeś do przedszkola mogą być zupełnie inne niż te, które tworzą "Ciebie" teraz - tym niemniej jedne i drugie tworzą "Ciebie" w bardzo konkretnych miejscach czasoprzestrzeni.
Roboczo zakładam, że u buddystów nie bywałeś, ale nie mam formalnej pewności.
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#18 Post autor: Krzysiu » 10 gru 2018, o 20:13

Uuu, ten motyw z tym, czy „Ciebie” w sumie w ogóle istnieje wobec ciągłej wymiany atomiksów, to powiało paradoksem statku Tezeusza… Bardzo lubię, choć dobrej odpowiedzi nie znam. Wróć, inaczej… Bardzo lubię, BO dobrej odpowiedzi nie znam! :)
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
blablabla

#19 Post autor: blablabla » 10 gru 2018, o 23:55

BialySzkwal pisze:
10 gru 2018, o 17:21
Nie pytam indywidualnie Twoich atomów gdzie były, tylko "Ciebie".
Atomy Twoje mogły ulec wymianie na inne, więc te które uważasz za tworzące "Ciebie" gdy szedłeś do przedszkola mogą być zupełnie inne niż te, które tworzą "Ciebie" teraz - tym niemniej jedne i drugie tworzą "Ciebie" w bardzo konkretnych miejscach czasoprzestrzeni.
Roboczo zakładam, że u buddystów nie bywałeś, ale nie mam formalnej pewności.
Nie, u buddystów zbiór atomów mnie tworzących nie bywał. Zakładam jednakowoż, iż sama świadomość zbioru o niebyciu u buddystów może być podstawą twierdzenia, że ewentualne fluktuacje tego zbioru nie miały takiej aż intensywności i kierunkowości, aby można było uznać, że jakaś znacząca część atomów dokooptowanych do zbioru wraz z narastającym wiekiem tego zbioru, pochodziłaby z konkretnych okolic, w tym przypadku buddyjskich. Twierdzenie to opieram na tym, że fakt taki odbiłby się na świadomości zbioru.
Natomiast niezależnie od powyższego, część atomów tworzących ów zbiór, bywać u buddystów - owszem - mogła, zwłaszcza, że czasami zbiór ten odżywiany jest pokarmem z okolic buddyjskich, zakupionym w punktach handlu uspołecznionego na terenie RP. Tym niemniej z uwagi na dywersyfikację źródeł pokarmu dla owego zbioru, trudno mówić tutaj o sztywnie ustalonej kierunkowości, o której była mowa w akapicie poprzednim, a więc i w konsekwencji trudno mówić o twierdzeniu o znaczącej wymianie atomów zbioru na atomy pochodzące głównie z okolic buddyjskich.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#20 Post autor: BialySzkwal » 11 gru 2018, o 10:17

blablabla pisze:
10 gru 2018, o 23:55
Zakładam jednakowoż, iż sama świadomość zbioru o niebyciu u buddystów może być podstawą twierdzenia, że ewentualne fluktuacje tego zbioru nie miały takiej aż intensywności i kierunkowości, aby można było uznać, że jakaś znacząca część atomów dokooptowanych do zbioru wraz z narastającym wiekiem tego zbioru, pochodziłaby z konkretnych okolic, w tym przypadku buddyjskich. Twierdzenie to opieram na tym, że fakt taki odbiłby się na świadomości zbioru.
Tu mogę akurat dać kontrprzykład. Wykonajmy eksperyment myślowy, w którym mięsożerny zbiór atomów X żywi się wyłącznie w barze mlecznym. Bar ten zamiast mięsa krówek i świnek serwuje mięso buddystów, o czym X jednak nie wie. W efekcie po kilku latach znaczna część atomów zbioru X staje się pochodzącą z okolic buddyjskich, pomimo całkowitej tego faktu nieświadomości samego zbioru. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Morinna
Kontaktowanie:

#21 Post autor: Morinna » 11 gru 2018, o 15:22

Witam wśród naszych szacownego Brata :)
Martyna --> siostra miejscowa z miejsca gdzie mieliśmy co roczny zlot I-IV(od 1 do 4) :) oraz Poznań <3 i PG w nim

https://in-world-morinna.blogspot.com/

Awatar użytkownika
blablabla

#22 Post autor: blablabla » 16 gru 2018, o 02:09

Morinna pisze:
11 gru 2018, o 15:22
Witam wśród naszych szacownego Brata :)
Dziękuję. Odżywczego Makaronu Siostro Morinno!
BialySzkwal pisze:
11 gru 2018, o 10:17
Tu mogę akurat dać kontrprzykład. Wykonajmy eksperyment myślowy, w którym mięsożerny zbiór atomów X żywi się wyłącznie w barze mlecznym. Bar ten zamiast mięsa krówek i świnek serwuje mięso buddystów, o czym X jednak nie wie. W efekcie po kilku latach znaczna część atomów zbioru X staje się pochodzącą z okolic buddyjskich, pomimo całkowitej tego faktu nieświadomości samego zbioru. ;)
Tak, przyznaję Bracie, że dla obalenia tezy z pierwszego akapitu przykład to wręcz wyśmienity.
Nie jest on jednak pozbawiony wady mającej swe źródło w początkowym mylnym założeniu, że zbiór przez długi czas odżywia się pokarmem z jednego źródła. W efekcie do obalenia tezy z drugiego akapitu użyty być nie może gdyż w samej treści tego akapitu mowa była o świadomej dywersyfikacji źródeł pokarmu, a wręcz jego dostawców. W efekcie świadomej dywersyfikacji (i przy założeniu braku celowej i wspólnej dywersji pokarmowej poszczególnych dostawców pokarmu) wracam po raz wtóry do wcześniejszego sposobu podejścia do kwestii pochodzenia atomów na bazie nieukierunkowanego prawdopodobieństwa.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#23 Post autor: BialySzkwal » 16 gru 2018, o 02:47

blablabla pisze:
16 gru 2018, o 02:09
Nie jest on jednak pozbawiony wady mającej swe źródło w początkowym mylnym założeniu, że zbiór przez długi czas odżywia się pokarmem z jednego źródła. W efekcie do obalenia tezy z drugiego akapitu użyty być nie może gdyż w samej treści tego akapitu mowa była o świadomej dywersyfikacji źródeł pokarmu, wręcz ich dostawców. W efekcie świadomej dywersyfikacji (i przy założeniu braku celowej i wspólnej dywersji pokarmowej poszczególnych dostawców pokarmu) wracam po raz wtóry do wcześniejszego sposobu podejścia do kwestii pochodzenia atomów na bazie nieukierunkowanego prawdopodobieństwa.
Ależ oczywiście, Bracie. Upewniłem się już dawno, że dobrze odgadłem Twoje intencje.
Kontrprzykład przytoczyłem jedynie dla zachowania poprawności dowodzenia. Aż się prosi, żeby sparafrazować Mt 15:17-20. ;)
Obrazek

Odpowiedz

Wróć do „Przywitaj się”