Zgłoszenie przestępstwa z art. 194 KK

Zniesienie przepisu umożliwiającego pozwanie osoby za obrazę uczuć religijnych. Do chwili jego zniesienia nasz Kościół będzie korzystał z możliwości wykorzystania tego przepisu w pełnej rozciągłości.
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
BialySzkwal

Zgłoszenie przestępstwa z art. 194 KK

#1 Post autor: BialySzkwal » 2 wrz 2017, o 21:56

Szukam prawnika, który pomoże mi "pro publico bono" sformułować wniosek do prokuratury o ściganie przestępstwa z art. 194 KK, którego padłem ofiarą.
Art. 194. Dyskryminacja wyznaniowa pisze: Kto ogranicza człowieka w przysługujących mu prawach ze względu na jego przynależność wyznaniową albo bezwyznaniowość,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Chodzi o odpowiedź z urzędu na skargę dotyczącą pozostawienia bez rozpatrzenia kompletnego wniosku.
Wyraźnie zostało stwierdzone, że zostałem ograniczony w swoim prawie do rozpatrzenia wniosku (lub wezwania do jego dalszego uzupełniania) ze względu na moje wyznanie.
Obrazek

Stwórca wybacza, Darwin nie.

Darwin to pamiętliwy d**ek.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

Re: Zgłoszenie przestępstwa z art. 194 KK

#2 Post autor: BialySzkwal » 3 wrz 2017, o 01:38

Hmm... Pomyślałem, że na razie sobie tę sprawę odpuszczę.
Ale może ktoś z Rodzeństwa uzna, że tak nie można tego zostawić?
Kodeks postępowania karnego pisze: Art. 304. Obowiązek zawiadomienia o przestępstwie
§ 1. Każdy, dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję. Przepisy art. 148a zamieszczanie danych osób uczestniczących w czynności oraz art. 156a udostępnianie danych lub oryginałów dokumentów z załącznika adresowego stosuje się odpowiednio.
Obrazek

Stwórca wybacza, Darwin nie.

Darwin to pamiętliwy d**ek.

Odpowiedz

Wróć do „Zniesienie przepisu umożliwiającego pozwanie osoby za obrazę uczuć religijnych”