Polityka: "LPS leci do Strasburga"

miejsce na dyskusje o artykułach, wywiadach i innych informacjach pojawiających się w mediach na temat Kościoła Latającego Potwora Spaghetti.
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
blablabla

Polityka: "LPS leci do Strasburga"

#1 Post autor: blablabla » 19 mar 2019, o 10:31

Polityka, Jan Hartman, 17.03.2019: "Latający Potwór Spaghetti leci do Strasburga"

Z innych źródeł (strona KLPS, komentarze pod artykułem) wynika, że artykuł jest już Kościołowi znany. Wklejam aby na forum była o nim informacja.

Awatar użytkownika
Asia

Re: Polityka: "LPS leci do Strasburga"

#2 Post autor: Asia » 19 mar 2019, o 10:52

Artykuł bardzo fajny, chyba najbardziej dlatego, że akcentuje nasze prawo do "satyry" i zarazem do rejestracji.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#3 Post autor: BialySzkwal » 19 mar 2019, o 12:48

Bracie, Siostro, powiedzcie że żartujecie??? Dla mnie ten artykuł jest gorszy od tego popełnionego na Onecie.
„wyznawcy”
Znaczy tacy wyznawcy „na niby”?
jest parodią religii
Czyli nie religią, przez co nie spełnia kryteriów Ustawy o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, więc Ministerstwo jest na prawie?
Kościół Latającego Potwora Spaghetti – legalistyczny ruch antyreligijny
[...]
To prawdziwa antyreligijna krucjata
[...]
walczą z religią [...] tą samą bronią, którą posługują się prawdziwe religie
No nie religia... A już na pewno nie prawdziwa.

Szczytem hipokryzji zaś jest pisanie następnie:
odmowa rejestracji Kościoła LPS musi wiązać się ze wskazaniem na pozorność tego kultu, to znaczy na jego parodystyczny charakter. A to jest argumentacja zakładająca przedmiotowe traktowanie osób deklarujących się jako wyznawcy i dopuszczająca, a nawet zalecająca dokonywanie psychologicznych ocen niewysłowionych intencji osób deklarujących się jako wyznawcy wnoszący o rejestrację ich Kościoła.
Hartman, przeczytaj ze zrozumieniem, co przed chwilą sam o nas napisałeś?

Jeśli ten paszkwil nie spotka się ze stanowczą reakcją Kościoła, to tym razem ja zabieram zabawki z piaskownicy. Jestem zainteresowany prawdziwą religią, a nie "antyreligijną krucjatą".

Jeśli Rodzeństwu taki obraz PKLPS nie przeszkadza, a nawet się z nim zgadza, to znaczy że się nie rozumiemy, chcemy czego innego i najlepiej niech każdy popłynie własną łajbą, bo ja na te rafy płynąć nie zamierzam, a nie będę Rodzeństwu koła sterowego wyrywać...
Przez V NWBN strasznie się roztyłem...

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

#4 Post autor: Krzysiu » 19 mar 2019, o 23:50

Spokojnie, proszę nie zabierać zabawków! Jak 3bla napisał, rzecz jest nam znana, przed wejściem wątku na forum za pośrednictwem fejsowej strony Potylicy został ochrzan Panu Profesoru wystosowan i na odpowiedź czekamy…
Pasta et Bonum!
A poza tym uważam, że art. 196 kk jest niezgodny z art. 53 ust. 2 w związku z art. 25 ust. 2 Konstytucji…

Awatar użytkownika
Asia

#5 Post autor: Asia » 20 mar 2019, o 10:53

Eeee, ja bym nie przesadzała, bo mnie to trochę trąci: "1. Naprawdę wolałbym, byś nie zachowywał się jak jakiś świętoszkowaty dupek, gdy opisujesz moją Makaronowatą Dobroć. Jeśli jacyś ludzie we mnie nie wierzą, to spoko. Naprawdę, nie jestem przecież próżny. Nie o nich tu jednak chodzi więc nie zbaczajmy z tematu."
Jesteśmy zbiorowością różnych ludzi, jedni wierzą inni nie. A artykuł dla mnie niósł przesłanie, że państwu polskiemu nic do wiary ich obywateli, nawet jeśli jakąś wiarę można by uznać za parodię i każdy ma prawo zarejestrować taką religię jaką tylko chce.
No faktycznie słowa o ruchu antyreligijnym nie są trafione, należało napisać o antyklerykalizmie.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#6 Post autor: BialySzkwal » 20 mar 2019, o 12:01

Asia pisze:
20 mar 2019, o 10:53
Eeee, ja bym nie przesadzała, bo mnie to trochę trąci: "1. Naprawdę wolałbym, byś nie zachowywał się jak jakiś świętoszkowaty dupek, gdy opisujesz moją Makaronowatą Dobroć. Jeśli jacyś ludzie we mnie nie wierzą, to spoko. Naprawdę, nie jestem przecież próżny. Nie o nich tu jednak chodzi więc nie zbaczajmy z tematu."
Stanowczo nie. 1 NWBN mówi o wierze w LPS. To co Hartman myśli o Potworze to jego sprawa.

Kiedy jednak publicznie podważa wiarygodność Kościoła i Rodzeństwa w tym Kościele zrzeszonego - jest to publiczną sprawą PKLPS.

A kiedy Rodzeństwo Hartmanowi za ten paszkwil przyklaskuje - to jest to dla mnie wyraźne potwierdzenie, że się ze zdaniem zaprezentowanym zgadza, a zatem uważa naszą religię za "religię" pozorowaną. Czyli najwyraźniej halsuje w innym kierunku niż ja.
Asia pisze:
każdy ma prawo zarejestrować taką religię jaką tylko chce.
Religię, nie wyrób religiopodobny. A bycie takim wyrobem autor nam na wstępie zarzuca.
Asia pisze:
No faktycznie słowa o ruchu antyreligijnym nie są trafione, należało napisać o antyklerykalizmie.
Antyklerykalizm jest sprawą prywatną każdego z Rodzeństwa. Ja przyszedłem do PKLPS ze względu na kult LPS i programowy antyklerykalizm mi nie odpowiada.
Krzysiu pisze:
19 mar 2019, o 23:50
przed wejściem wątku na forum za pośrednictwem fejsowej strony Potylicy został ochrzan Panu Profesoru wystosowan i na odpowiedź czekamy…
Będę musiał FB opatrzeć. Zarzucisz linkiem?

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

#7 Post autor: Krzysiu » 20 mar 2019, o 14:07

Też nie przyszedłem tu być anty, lecz pro.
https://www.facebook.com/TygodnikPolity ... cation=ufi
Pasta et Bonum!
A poza tym uważam, że art. 196 kk jest niezgodny z art. 53 ust. 2 w związku z art. 25 ust. 2 Konstytucji…

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#8 Post autor: BialySzkwal » 21 mar 2019, o 03:28

Krzysiu pisze:
20 mar 2019, o 14:07
Też nie przyszedłem tu być anty, lecz pro.
https://www.facebook.com/TygodnikPolity ... cation=ufi
Bracie NP, podniosłeś mnie na duchu! Nie idę z piaskownicy. :D

Obrazek

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#9 Post autor: BialySzkwal » 2 kwie 2019, o 14:43

Wyodrębniłem tematy:
Wikipedia: Religia
Skarga do ETPC