Pastafariańskie Rozmowy Niedokończone

miejsce na dyskusje o artykułach, wywiadach i innych informacjach pojawiających się w mediach na temat Kościoła Latającego Potwora Spaghetti.
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Piotrek_987

Pastafariańskie Rozmowy Niedokończone

#1 Post autor: Piotrek_987 » 13 maja 2016, o 23:22

Mam pomysł na audycje w Radiu Pasta, np. godzina na telefony od słuchaczy. Odpowiedzi na wszystkie pytania może udzielać Ojciec Dyrektor Radia lub inny Autorytet. Również od słuchaczy nieprzychylnie nastawionych do naszego Kościoła, np. posądzających go o parodyzm! Będzie cierpliwie tłumaczył pociągając Boski Napój, że obawy te to całkowite bzdury i że to Pastafarianie są ciągle parodiowani przez przedstawicieli innych Wyznań.
Inny pomysł: Czytanie na Piątek. Ojciec Dyrektor lub inna Wielebna Osoba będzie czytać fragmenty Starego lub Nowego Pastamentu. Potem będzie poważna dyskusja Pastafarian w Studiu, może też telefony od słuchaczy.
Co o tym sądzicie, może puścić jakąś audycje na próbę?:) Albo co sądzicie o mianowaniu Ojca Dyrektora? Oczywiście kogoś spośród wybitnych znawców Pastafarianizmu.
Arrrrrr

Parmenides

Re: Pastafariańskie Rozmowy Niedokończone

#2 Post autor: Parmenides » 14 maja 2016, o 12:31

1. W Radiu Pasta była w swoim czasie audycja "Potworny Kontakt" gdzie udzielaliśmy odpowiedzi na pytania słuchaczy oraz komentowaliśmy telefony. Niestety tak pytań jak i telefonów było (i jest w tej chwili) bardzo mało. Ciągle zapraszamy na antenie radia do dzwonienia i zadawania pytań. Ale nie niewiele się to zdaje. W związku z czym audycję zakończyliśmy. Jeżeli pojawią się pytania to oczywiście audycję wznowimy. Trzeba by się zastanowić może, w jaki sposób zachęcić ludzi do zadawania pytań tym bardziej, że kontakt do Radia Pasta jest bardzo ułatwiony (telefon, email).
2. Dyskusje również były przeprowadzane w Radiu Pasta, ale nie na temat fragmentów Ksiąg Pastafariańskich, ale na temat felietonów, które pastafarianie pisali. Archiwalne audycje można posłuchać na kanale YouTube Radia Pasta: https://www.youtube.com/channel/UCTZw_B ... o00z6cxxUA. Również zakończyliśmy je ze względu na małą słuchalność. Ale być może było to spowodowane kiepską formułą (godzina gadania). Może dyskusje trzeba by podzielić na fragmenty po 10 minut i robić przerwy. Zauważyłem, że tak robią w innych radiach w których się dużo dyskutuje. Planujemy wznowić dyskusje w nowej formule. Pierwszy felieton jest już przygotowany i czekamy na chętnych do dyskusji. Felieton umieściłem na tym forum tutaj: viewtopic.php?f=45&t=1034.
3. O czytaniu Ksiąg Pastafariańskich też myślałem, ale trzeba by powybierać teksty, dać do nagrania lektorom i przygotować się do dyskusji. Trzeba też zmobilizować ludzi do tego aby chcieli w nich uczestniczyć co jednak jest dosyć trudne. Drogi Piotrek_987. Jeżeli chciałbyś się zająć wyborem tekstów na pierwszą dyskusję na tematy z Ksiąg Pastafariańskich oraz wziąć również udział w dyskusji, byłoby to bardzo miłe i myślę, że dałoby się nową audycję w Radiu Pasta uruchomić.
4. Nie mamy cotygodniowych audycji w Radiu Pasta ze względu na problemy z mobilizacją osób w nich uczestniczących. Trzeba by się zastanowić w jaki sposób zmobilizować większą ilość uczestników do dyskusji w Radiu Pasta. Dyskusje odbywają się poprzez Skype, więc każdy może uczestniczyć w rozmowie siedząc po prostu przy komputerze w domu.
Ramen!

Awatar użytkownika
Empelon

#3 Post autor: Empelon » 27 maja 2016, o 15:57

Pomysł na podzielenie dyskusji na krótkie fragmenty może być dobry. Pewnie wymusiłby specjalny sposób prowadzenia dyskusji, ale to chyba nie problem.

A może w podobnej formie zrobić coś w rodzaju wywiadu z wybraną osobą, taki "Gość dnia". Nagrywasz rozmowę w studio lub na Skypa. Potem dzielisz to na krótkie (max 3 minuty) fragmenty pytanie + odpowiedź i puszczasz je pomiędzy piosenkami. Może poprzedzone dżinglem "Gość dnia - Iksińska Stefania".
Rozmowa może być na wybrany temat (np o ostatniej rozprawie) lub o danej osobie.
Dodatkowa zaleta - nie trzeba dopasowywać terminu dogodnego dla kilku osób jednocześnie.
Niech Wasz makaron zawsze będzie gorący a piwo zimne.

Parmenides

#4 Post autor: Parmenides » 27 maja 2016, o 16:26

Dobry pomysł wart wprowadzenia. Postaram się to wprowadzić w nowej odsłonie Radia Pasta. Teraz jestem w trakcie porządkowania tego co jest aby przenieść całość na nową, lepszą, bardziej profesjonalną platformę. Mam nadzieję, że do połowy czerwca powinienem się wyrobić. Chodzi głównie o to, że w tej chwili jest problem z audycjami na żywo. Niby można, niby działa, ale oprogramowanie wymaga ciągłego zalogowania poprzez pulpit Windows na serwerze i ręczne sterowanie i na serwerze i lokalnie. Przez to nie można dobrze zsynchronizować przełączenia pomiędzy nadawaniem automatycznym a ręcznym. Powstaje dość długa cisza, a jak wiadomo w cisza w radiu być nie może. Postanowiłem zainwestować w coś z wyższej półki, tym bardziej, że słuchalność rośnie. A goście w radiu są koniecznie potrzebni.

Awatar użytkownika
Empelon

#5 Post autor: Empelon » 31 maja 2016, o 09:07

Cieszy mnie, że rośnie słuchalność. :)
Niech Wasz makaron zawsze będzie gorący a piwo zimne.

Awatar użytkownika
MałyCzłowiek

#6 Post autor: MałyCzłowiek » 31 maja 2016, o 16:17

Empelon

A podzieliłbyś się liczbą słuchaczy z nami? Tak z ciekawości pytam :3

P.S: Co byś powiedział na zrobienie, na wzór czwartków z Metalem i śród z Jazzem, "piątków z Szantami"? Nie tylko polskimi, ale i zagranicznymi. Rozumiem, że aby puszczać utwory, musisz mieć wykupioną licencję, ale może coś da radę wykombinować, Ot, luźna sugestia :D
Strażnik Forum

Parmenides

#7 Post autor: Parmenides » 2 cze 2016, o 17:59

Nie ma w tej chwili dokładnych statystyk słuchaczy, gdyż oprogramowanie którego używamy jest dosyć proste. Już niedługo przechodzimy na profesjonalny serwer radiowy i wtedy będzie można powiedzieć coś więcej. Na tą chwilę wiemy że dziennie różnych osób słuchających radia jest od 120 do 160. Na raz jednak nie słucha więcej niż kilkanaście osób. W najgorszych godzinach (późna noc) wciąż jest 2-4 słuchaczy. Najwięcej słuchających jest w momencie gdy coś się w radiu dzieje. Więcej też osób słucha wieczorami a mniej za dnia. Wciąż oczywiście jest to ilość niezadowalająca, choć znacznie większa niż jeszcze dwa miesiące temu, gdzie te liczby trzeba by podzielić przez dwa i też spora ilość czasu była taka gdzie nikt nie słuchał.

Wydaje mi się, że przyczyny małej słuchalności są takie:
1. Radio jest mało "żywe", czyli nie odbywają się audycje na żywo. Chciałbym to wyeliminować po zmianie oprogramowania, które pozwoli na zdalne sterowanie radiem z dowolnego komputera z internetem. Problemem będzie tutaj jeszcze to, że nie ma chętnych do prowadzenia audycji. Na razie więc zacznę sam i może ktoś się z czasem dołączy. Licencja pozwoli nam na wprowadzenie 5 osób, które mogą na żywo prowadzić własne audycje. Mam nadzieję, że ktoś w końcu poczuje się na siłach aby to zrobić. Postaram się trochę poświecić przykładem, choć obawiam się, że światło może być nieco słabe :roll:
2. Mało audycji w radiu. Niestety samemu nie da się wszystkiego zrobić. Mimo wielu osób, które zadeklarowały nagranie własnej audycji w celu jej emisji, jak przyszło co do czego, nie zgłosił się po prostu nikt. Ani jedna osoba. Odezwało się też kilka innych osób, które jak dowiedzieli się, że radio jest działalnością niedochodową, czyli trzeba by coś robić za darmo, to się wycofali. W związku z tym ilość audycji w radiu się raczej nie zwiększy, przynajmniej na razie.
3. Muzyka jest mało urozmaicona. Na to nie mamy dużego wpływu, gdyż ograniczają nas licencje, które kosztują całkiem sporo kasy. Udało mi się powybierać sporo muzyki z bazy utworów darmowych, ale jednak jest tego dosyć mało. Wciąż jednak zbieram kolejne utwory i już jest całkiem spora ilość nowych, które zaczną być emitowane po zmianie oprogramowania.

Piątki z Szantami byłyby idealne. Też kiedyś o tym myślałem, ale niestety nie znalazłem żadnego zespołu szantowego, który zgodziłby się udostępnić swoją muzykę za darmo. Aby zrobić taki wieczór potrzeba przynajmniej 200 utworów, aby za często się nie pojawiały. To w tej chwili jest nie do przeskoczenia.

Awatar użytkownika
MałyCzłowiek

#8 Post autor: MałyCzłowiek » 3 cze 2016, o 08:50

Na sto beczek rumu!!! To przecież straszne!!! Ahrrrr...

Tak się składa, że pewien Mały Człowiek ma za dużo wolnego czasu i byłby skory do pomocy ;) Aby zgłosić się do radia, muszę napisać do was na maila? Żeby było tak oficjalnie? Jeśli nie, to (jeżeli potrzebujesz kogoś z minimalnym doświadczeniem dziennikarskim) możesz napisać do mnie PW, wtedy odpiszę Ci mój adres mailowy i może uda mi się jakoś pomóc :D
Jeśli chodzi o moje predyspozycje, to każdy mi mówi, że mam głoś idealny na lektora (pomimo małego wzrostu, mój głoś to gruby bass :D) i mam niezłą "gadane". Ale to już sam ocenisz w przyszłości :D
Strażnik Forum

Parmenides

#9 Post autor: Parmenides » 3 cze 2016, o 10:03

Napisz na radiopasta@klps.pl a na pewno się dogadamy :)

Awatar użytkownika
MałyCzłowiek

#10 Post autor: MałyCzłowiek » 3 cze 2016, o 21:31

Nie omieszkam :D
Strażnik Forum

Piotrek_987

#11 Post autor: Piotrek_987 » 5 cze 2016, o 19:18

A co powiecie na odpowiednią reklamę naszego Radia, taką by dotarła od razu do tysięcy, nawet setek tysięcy odbiorców? Typu pasek reklamowy na górze onet.pl. Na wstępie, jakieś frapujące, poruszające hasło, np. "Radio Pasta - Pastafariański Głos w Twoim domu" i poruszający wizerunek Potwora np. degustującego z pewnym wysiłkiem kolejny Piwny Wulkan. Gdy ktoś wchodzi z czystej ciekawości, tam jeszcze bardziej frapujące odnośniki - program Radia Pasta. Np. "Temat Dnia - Księga Kosmo, objawienie Potwora w Bezpiecznikach" itp. Taki by taki ktoś z ciekawości nie mógł się doczekać Audycji! Zapewne jakaś część ciekawskich wzruszy ramionami i wróci do strony głównej, część jednak Potwór naznaczy Makaronową Macką i przyłączą się do naszej Wspólnoty. Część będzie aktywnie zwalczać naszą Wiarę, dzwonić z oburzeniem na Antenę i rzucać gromy, ale Pastafarianie będą cierpliwie i błyskotliwie tłumaczyć jej nasz Dekalog i wszystkie niuanse teologiczne przekąszając z namaszczeniem Makaron i zapijając go Boskim Trunkiem, względnie Colą w zależności od upodobań!
PS: reklama pewnie trochę kosztuje, ale od czego np. będzie Fundacja i jej wspaniałe wsparcie??:)
Ahrr

Awatar użytkownika
Asia

#12 Post autor: Asia » 5 cze 2016, o 21:25

W fundacji pieniądze znikąd się nie biorą.

Awatar użytkownika
MałyCzłowiek

#13 Post autor: MałyCzłowiek » 5 cze 2016, o 22:21

Reklamy na portalach pokroju onet czy wp kosztują zapewne krocie, jak już wspomniałeś. Na to chyba w najbliższym czasie nie ma szans, chyba że fundacja nabierze rozpędu. Wydaje mi się, że im więcej osób będzie chciało robić reportaże dla radia, tym więcej ludzi o nas usłyszy. Warto chodzić na nawet najmniejsze imprezy w dowolnym mieście i nagrywać reportaże, wywiady z uczestnikami takich imprez. Zadziała wtedy prosty mechanizm - osoba z którą przeprowadzisz wywiad na pewno będzie chciała go usłyszeć sama. Przedtem powie o tym rodzinie/znajomym i zachęci ich do posłuchania wywiadu. I wtedy jedna/dwie/trzy/pięć osób z takiej jednej akcji zostanie z naszym radiem na dłużej :D Ta teoria chyba ma sens, co nie?

Przydałoby się, aby radio zawierało również umowy z pomniejszymi muzykami. Zaletą takich umów jest fakt, iż "mali" (chodzi o skalę działania) artyści w większości nie powinni żądać od radia żadnej zapłaty, bo zależy im bardziej na zwiększeniu swojej reputacji i rozpoznawalności. Wtedy zadziała mechanizm opisany wyżej :D

To tak na początek, wiadomo. Nie zachęcimy przez to zbyt dużo ludzi do słuchania, ale sądzę, że podniosłoby to słuchalność radia dwu- jak nie trzykrotnie. Dobre i to, prawda? :D Po dojściu do pewnego poziomu ilości słuchaczy, słuchalność sama będzie się stopniowo zwiększać. Oczywiście nie wolno spoczywać na laurach ;)
Strażnik Forum

Piotrek_987

#14 Post autor: Piotrek_987 » 5 cze 2016, o 22:42

No, zgadzam się w zupełności. Co do reklamy na pasku np. w Onecie, może warto spytać o koszt na 1 dzień. Jeśli nie będzie zaporowy, można by chyba z raz spróbować by sprawdzić skuteczność:) Oglądalność takiego portalu jest duża, np. w sytuacji śmierci bardzo znanej osoby, w księgach kondolencyjnych jak pamiętam wpisywało się kilkadziesiąt czy kilkaset tys. ludzi!

Awatar użytkownika
MałyCzłowiek

#15 Post autor: MałyCzłowiek » 5 cze 2016, o 22:50

:D Wybacz, ale zabrzmiało to trochę tak, jakbyśmy chcieli reklamować się przy okazji czyjejś śmierci :D Ten pomysł wydaje się dobry, ale jest jedno pytanie. Czy serwisy tego typu pozwalają na wykup reklamy na 1 dzień?
Strażnik Forum

Piotrek_987

#16 Post autor: Piotrek_987 » 5 cze 2016, o 22:52

Nie, no chodziło mi wyłącznie o ilośc osób zaglądających a nie o jakąś nekrofilie:) Zadzwonie tam w wolnej chwili albo spytam mailem jak to wygląda

Awatar użytkownika
MałyCzłowiek

#17 Post autor: MałyCzłowiek » 5 cze 2016, o 22:54

Wiem o co Ci chodziło, po prostu śmiesznie to zabrzmiało :D Koniecznie poinformuj nas o owocach poszukiwań.
Strażnik Forum

Awatar użytkownika
Asia

#18 Post autor: Asia » 6 cze 2016, o 08:56

Trochę dzielicie skórę na nieupolowanym niedźwiedziu. Fundacja ma obecnie wiele innych ważniejszych wydatków niż wydawanie kilku tysięcy na reklamę w onecie (już nie mówię o tym że poziom tego portalu zrobił się tak denny, że wątpię w pozyskanie wartościowych słuchaczy, a blokowanie reklam dobrze zniweczy nasze starania). Gdyby fundacja uzbierała pieniądze z przeznaczeniem na radio, to znacznie lepiej by było wydać je na poszerzenie programu radiowego.
Może jednak wymyślmy inny sposób dotarcia do ludzi, choćby poprzez stworzenie memów czy filmiku, jeśli będzie odpowiednio zabawny to ludzie sami będą sobie rozsyłać, będziemy mieć reklamę za darmo.

Parmenides

#19 Post autor: Parmenides » 6 cze 2016, o 10:07

Reklamowanie Radia w tej chwili jest krokiem przedwczesnym. Radio dopiero się kształtuje, tworzy, buduje. A reklamować powinno się gotowy produkt. Inaczej pieniądze na reklamę będą stracone. W pierwszej kolejności trzeba "ożywić" treści, czyli tak jak napisał @MałyCzłowiek, zacząć robić reportaże, wywiady, rozmowy. Każdy może to zrobić przy pomocy niewielkich środków. To będzie na początek lepsza reklama niż jakakolwiek inna. Zachęcam każdego, kto ma ochotę zająć się tym i informuję raz jeszcze, że jest to wolontariat. Nagrywajcie reportaże ze spotkań Pastafarian, reportaże z wystaw, demonstracji, strajków, wernisaży czy czegokolwiek co by przyszło Wam do głowy. Chętni niech piszą na adres: radiopasta@klps.pl. Na pewno każdy będzie miał okazję spróbować się w radiu.

Jeżeli teraz rozreklamowalibyśmy szeroko Radio ludzie szybko znudziliby się tym co w tej chwili jest, gdyż są to powtarzane teksty, ogłoszenia, wiersze, Oktalog, kilka innych krótkich tekstów oraz muzyka. Jakaś audycja zdarza się od czasu do czasu, ale nieregularnie. Radio aby było ciekawe musi się zmieniać i być dynamiczne. Wtedy dopiero reklama zadziała.

Od przyszłego miesiąca (lipiec) przechodzimy na nowe, bardziej profesjonalne oprogramowanie. Otrzymamy 5 licencji dla chętnych do nadawania programów na żywo. Jedna licencja pozostaje w studiu Radia a cztery są do rozdysponowania dla chętnych do prowadzenia np. godzinnej/pół godzinnej audycji na żywo (codziennie, raz/dwa w tygodniu, raz/dwa w miesiącu itp). Nie jest to jednak praca łatwa, tym bardziej, że wymaga sumienności i regularnej mobilizacji. Jeżeli już się zdecydujecie, że np. co poniedziałek o 19:00 będę nadawał, to trzeba będzie się już tego trzymać i faktycznie nadawać. Ale zachęcam. "Ożywmy" to nasze radio.

Jeżeli znacie muzyków z jakiegoś zespołu, to spytajcie się, czy nie zechcieliby zgodzić się na bezpłatną emisję ich muzyki w Radiu Pasta. Oczywiście wszystko musi być legalne, więc podpiszemy umowę licencyjną. Do tej pory zgłosiły się dwa zespoły Karrakan z Ostródy, grający hard rocka oraz ExistencE grający trash metal. Zapraszamy kolejnych, choć osobiście nie ukrywam, że wolałbym aby nie były to jednak zespoły Disco Polo.

Awatar użytkownika
MałyCzłowiek

#20 Post autor: MałyCzłowiek » 6 cze 2016, o 18:01

Asia, oczywiście masz rację, ale nikt tu nic nie dzieli ;) Wiemy, że głównym celem fundacji nie jest reklamowanie radia. Tak tylko gdybamy. Jak powiedział Parmenides - najpierw zróbmy radio lepszym, potem zajmiemy się jego reklamowaniem.

P.S: Parmenides - mam już dyktafon ;) http://www.euro.com.pl/dyktafony-cyfrow ... bhtml#opis
Taki.
Strażnik Forum

Parmenides

#21 Post autor: Parmenides » 6 cze 2016, o 18:04

Nieźle :) Na baterie i gniazdem mikrofonowym. Zobaczysz, że się przyda :)

Awatar użytkownika
MałyCzłowiek

#22 Post autor: MałyCzłowiek » 6 cze 2016, o 18:06

Ale przyda się też pop filter. Jakość jest bardzo dobra, nawet z wbudowanym mikrofonem, ale jednak "wybuchowe głoski" słychać :/
Strażnik Forum

Parmenides

#23 Post autor: Parmenides » 6 cze 2016, o 18:46

Nie nagrywaj z całkiem bliska i nie kieruj mikrofonu prosto w usta. Spróbuj kierować z boku lub z góry, nigdy od przodu i z dołu. Ponadto, jak dokupisz do tego zwyczajny mikrofon to są one obłożone warstwą gąbki i ten problem nieco blaknie (choć nie jest to idealne). Trzeba niestety nieco się wyćwiczyć. W ostateczności POP filtry nie są drogie, ale nadają się jedynie do pracy studyjnej.
Nawet ze zwykłym dyktafonem można zrobić cuda. Ważne jest jeszcze to aby nauczyć się trzymać dyktafon w odpowiedniej odległości od ust. Nie za daleko, bo będzie za mocno zbierał otoczenie ale też nie za blisko bo będą uderzenia wydychanego powietrza. Drugą rzeczą do wyćwiczenia jest, podczas wywiadu, kierowanie w odpowiednim momencie mikrofonu w stronę rozmówcy. Wbrew pozorom nie jest to wcale łatwe :)
Można też po nagraniu starać się nieco poprawić całość kompresorem (wbudowany w Audacity). Powoduje on ułożenie głośności nagrania na jednym poziomie. Ale jeżeli masz dźwięki w tle, to je też wyciągnie. Trzeba go stosować dość delikatnie.

Awatar użytkownika
MałyCzłowiek

#24 Post autor: MałyCzłowiek » 6 cze 2016, o 18:51

Zrobię kilka próbnych nagrań i poćwiczę obróbkę w Audacity. Miejmy nadzieję, że coś z tego wyjdzie :D
Strażnik Forum

Odpowiedz

Wróć do „Media”