Parada Równości 2016

Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Asia

Parada Równości 2016

#1 Post autor: Asia » 17 lip 2016, o 17:27

Przeżyliśmy Woodstock, pora szykować się na Poznańską Paradę Równości.

Paweł, możesz podać szczegóły? Data, czy ustaliłeś jakieś szczegóły? Była mowa o dużym Potworze na platformie. Pytanie czy rozdawanie ulotek, naklejek będzie stosowne?

Awatar użytkownika
pbz

Re: Parada Równości 2016

#2 Post autor: pbz » 18 lip 2016, o 15:10

Nie 'Parada' tylko Marsz Równości. Będzie 24 września.
Generalnie jest mnóstwo atrakcji przez cały Pride Week - od 18 do 25 września.

Sam Marsz Równości zaczynać się będzie Piknikiem śniadaniowym w parku Marcinkowskiego, będą tam zajęcia dla dzieci, na które chcę się wybrać w stroju Pirackim.
Marsz wyruszy z tego parku, zatoczy pętlę i do niego wróci.
Co zrobimy to już nasza inwencja, jeśli mamy pieniądze na platformę to świetnie. Myślałem żeby zrobić flagi, takie na drzewcach. Ostatnio takie obszywałem dla Starokatolików polskich. A tam będzie sporo różnych flag, warto mieć swoje.
--
paweł ziemba

Awatar użytkownika
Asia

#3 Post autor: Asia » 18 lip 2016, o 16:07

Myślałam że w tym roku będzie to parada, a nie marsz i była też mowa o tych platformach, dlatego pytam czy dla nas będzie miejsce, ale jak nie to trudno.

Temat flagi pojawił się na Woodstocku, kwesia żeby zrobić dobry projekt.

Pytanie do forumowiczów, czy ktoś z Was dołączy do marszu? Bo jeśli mamy coś planować to musimy wiedzieć ile będzie rąk do pomocy.

Awatar użytkownika
pbz

#4 Post autor: pbz » 18 lip 2016, o 22:26

No platformy będą, ale raczej we własnym zakresie finansowane. Słyszałem, że jedną wynajmuje Partia Zielonych, Grupa Stonewall będzie miała pewnie czerwonego piętrusa.
Nie wiem czy warto wydawać na platformę kasę, bo to kosz paru tysięcy. Lepiej by jednak zebrać kilka osób do niesienia lektyki.

Jeśli chodzi o flagi, to myślałem żeby jedna zrobić taką niebieską w formie flagi UE, gdzie zamiast gwiazdek są różne rodzaje makaronu. Inny wzór, to po prostu symbol FSM.
Grupa Stonewall zamawia hurtowo różne, więc możemy się do nich dołączyć, wtedy koszt takiej 60x90 cm to 23 zł. Możemy więc kilka zamówić.
--
paweł ziemba

Awatar użytkownika
Asia

#5 Post autor: Asia » 19 lip 2016, o 08:00

Platformy wynajmować nie będziemy bo nas na to nie stać. Z lektyką to pytanie ile nas będzie do noszenia, bo może zostanie nam jedynie wózek i mały potwór tak jak na WOŚP.
Flagi faktycznie tanie, można by kilka zamówić. Pomysł z tą niebieską super.

Awatar użytkownika
Asia

#6 Post autor: Asia » 23 wrz 2016, o 09:11

To już jutro parada, niestety na chwilę obecną nie wiem czy ktoś poza naszą dwójką się wybiera. Tak czy inaczej średniego Potwora i lektykę zabieram, szkoda tylko że wyjdzie na to że trzeba robić łapankę do noszenia Potwora. Paweł Ty coś wspominałeś że będziesz miał inne zajęcia? Nie idziesz z nami?
Jako że piknik zaczyna się o 10, a marsz o 13 to wyśpię się, zapakuję i przyjadę, nie potrafię podać która to dokładnie będzie, niestety nie będę miała telefonu- we wtorek stary padł trupem i jeszcze nowego nie dostałam, tak więc będziemy musieli się szukać tam na miejscu. W sumie może warto by było ustalić jakieś miejsce spotkania?

Ten food-truck ze spaghetti będzie?

Odpowiedz

Wróć do „Wielkopolskie”