Zbieranie pieniędzy na cele statutowe czy na konkretny cel

W tym miejscu możecie zadawać pytania na temat funkcjonowania fundacji. Liczymy także na Wasze pomysły co działań naszego Kościoła oraz fundacji.

Zbieranie pieniędzy na cele statutowe czy na konkretny cel

Postprzez Asia » 6 maja 2016, o 12:44

Przeczytałam informację o fundacji i zastanawia mnie na ile byłoby do ogarnięcia aby zbierać również pieniądze na konkretne cele, robić to przez podanie tytułu przelewu.

Chodzi mi o to że może być część osób które nie będą chciały dać pieniędzy ogólnie na fundacje, ale chętnie wsparłyby konkretny cel, np. ulotki. Poza tym zbieranie na konkretne cele pozwoli ocenić które pomysły spotykają się z największym entuzjazmem.
Asia

Re: Zbieranie pieniędzy na cele statutowe czy na konkretny c

Postprzez admin » 6 maja 2016, o 12:51

Asia,

masz rację. Docelowo będzie można wpłacać na konkretne cele.
Podaliśmy w tym momencie ogólną listę potrzeb, które będziemy realizować w zależności od zebranych środków.
Natomiast planujemy co jakiś czas ogłaszać zbiórki na konkretny cel. Wówczas w tytule przelewu będzie można podać ten cel. Z tym, że niestety jest przy tym dużo więcej pracy dla księgowej. Ale wszystko da się zrobić.

Pozdrawiam
Piotr
admin
Administrator

Postprzez doradora » 9 maja 2016, o 08:45

wiem, że darowizny można odliczać od podatku, ale spotkałam się z opinią, że tylko takie, które mają w tytule przelewu wpisane określone słowa kluczowe
jak to jest?
doradora

Postprzez admin » 10 maja 2016, o 10:36

Dorota,

dowiem się i dam znać.
admin
Administrator

Postprzez Marek » 10 lip 2016, o 15:37

Lepiej wpłacać ogólnie bo potem jest problem z kasą na takie gówna jak np znaczki czy opłacenie księgowej. Z tego co mi wiadomo to można odliczyć każdą darowiznę bo fundacje i stowarzyszenia mają obowiązek realizować cele społeczne, a utrzymanie się jest niezbędne dla ich realizacji.
Marek

Powrót do Fundacja Edukacja, Tolerancja i Równouprawienie jako forma wsparcia KLPS