sejm naszym celem

Wniosek o zawieszenie wizerunku Latającego Potwora Spaghetti w widocznym miejscu w Sejmie. Forma przedstawienia jego Makaronowatości jest dowolna, oby była odpowiednio poskręcana.

Postprzez zoltar » 15 sie 2012, o 07:40

chłopaki (i chłopki) katoliki mają swoje logo w sejmie i za chińskiego boga nie chcą go zdjąć-nie chcą niech wisi.
Musimy dążyć do powieszenia wizerunku naszego jedynego prawdziwego FSM-a-proponuję nad prawymi drzwiami w sejmie.
Tak naprawdę po rejestracji,niech ktoś spróbuje nam w czymś przeszkodzić,oskarżymy ich o obrazę uczuć religijnych:)
Tylko do kogo z tym pójść ,trzeba by mieć jakiego człowieka w sejmie....
zoltar

Postprzez wikrap1 » 15 sie 2012, o 19:15

Palikot i spółka to pierwsza baza, do jakiej powinny trafiać takie pomysły. Zdaje się, że było to poruszane w zbiorczym wątku wcześniej, zanim powstał dział na pomysły
wikrap1

Postprzez Marek_Kacz » 16 sie 2012, o 00:36

Palikot & Co. kwestie wiary podejmuje tylko wtedy, gdy mu to pasuje dla rosnących słupków...
Pojedynczy posłowie w tym ugrupowaniu to i owszem - są antyklerykałami i nawet systematycznie walczą o świeckie państwo.
Jednak ugrupowanie jako całość to jw.
A więc nie liczyłbym na jakiekolwiek poparcie z tej strony.
Poparcia to raczej oni teraz szukają gdzie się da...
Marek_Kacz

Postprzez Witek » 16 sie 2012, o 01:04

Albo Palikot zrealizuje nasz postulat, albo stworzymy mu konkurencję i sami wystartujemy w wyborach jako "Ruch Poparcia Latającego Potwora Spaghetti":)
Zresztą jak przeczytałem tytuł wątku, to tak mi się skojarzyło.

A poważniej, to jeśli nie Ruch Palikota to kto? Ja tam z Palikotem specjalnie nie sympatyzuję, bo akurat kwestia wiary nie jest dla mnie najważniejszą rzeczą, ale jeśli już mamy na kogoś liczyć to chyba tylko na nich. Z pewnością tu na forum są też członkowie RP, bo że posłowie to już wątpię:) więc niech zaproponują taką akcję kolegom z partii.
Witek

Postprzez Marek_Kacz » 16 sie 2012, o 01:26

Jest zarejestrowana Partia Piratów a nawet chyba dwie konkurencyjne, więc... ;-)
A tak na poważnie to masz rację - jeśli ktoś kiedykolwiek miałby na nasz temat nawet niewinne słówko w Sejmie wypowiedzieć to tylko RP.
Jednak obawiam się, że jedynie wtedy takie "cóś" mogloby się ziścić, gdybyśmy nadawali sie dla tego ugtupowania w roli "panienki lekkich obyczajów" - wykorzystać i olać...
Nie wiem czy byłbym zadowolony z takiego potraktowania.
Marek_Kacz

Postprzez artur » 16 sie 2012, o 09:52

Niestety mam odczucia podobne do Marka. Z politykami podobnie jak z dziennikarzami, są bezwzględni i jak już dostaną to czego chcą, to reszta jest nieważna :P
artur

Postprzez Gość » 16 sie 2012, o 09:55

Na Palikotów nie ma co liczyć to zwykli karierowicze, poza tym lepiej by kościół LPS nie był kojarzony z takimi gamoniami. Najprościej kupić durszlak i wysłać razem z jakimś zgrabnie sformułowanym pismem na ręce marszałka sejmu. I czekać na odpowiedź. W razie odmowy spróbować sprawę nagłośnić w mediach.

Ps. Partia piratów nie jest na dzień dzisiejszy w Polsce zarejestrowana, trwają dopiero starania rejestracji po jej rozwiązaniu kilka lat temu, za brak sprawozdania finansowego jeśli się nie mylę. Przy okazji: partia bez reprezentacji sejmowej to durszlaka w sejmie nie ma szans powiesić.
Gość

Postprzez Janusz Tychy » 16 sie 2012, o 17:13

Myślę, że pytanie zasadnicze brzmi: "czy chcemy, aby spróbować powiesić symbol naszego Kościoła w Sejmie, na podobnych zasadach, jak wisi tam krzyż?" Ja na takie pytanie odpowiadam: TAK!

A jeśli tak, to następne pytanie brzmi: "kto z posłów i posłanek może to zrobić?" Pisałem już w innym wątku, że rozmawiałem z rzecznikiem prasowym RP Andrzejem Rozenkiem - jemu osobiście ten pomysł bardzo się podoba i jak tylko nas zarejestrują, to porozmawia o tym z kolegami i koleżankami.

Czy słowa dotrzyma, tego oczywiście nie wiem (mam świadomość, że politycy wiele spraw wykorzystują tylko dla własnych celów). Wydaje mi się jednak, że warto spróbować, a jeśli RP nawali, to wtedy pomyśleć o kimś innym (choć wątpię, by SLD się na taki krok odważyło: Miller za bardzo lubi robić dobrze klechom).

Co o tym myślicie?
Janusz Tychy

Postprzez Gość » 16 sie 2012, o 19:06

Chcemy spróbować, ale nie kosztem przypięcia kościołowi łatki współpracy z ludźmi pokroju Dyzmy. Na takich samych zasadach jak krzyż, durszlak nie ma szans się znaleźć w sejmie bo przypominam że zawisł tam nielegalnie, powieszony w nocy przez kilku ówczwesnych wybrańców narodu. Myślisz że Andrzej ma na tyle jaj żeby to zrobić ? Wątpię... Zresztą jemu wszystko się podoba, do czasu gdy trzeba coś zrobić, a jak pomysł padnie na spotkaniu wyborczym to już na bank jest świetny. Wykorzystaliby ewentualnie jedynie sytuację do chwilowego promowania RP i tyle, a kościół straciłby bezpowrotnie wiarygodność.
Gość

Postprzez Marek_Kacz » 16 sie 2012, o 19:39

[quote=BLUEMAN]Na Palikotów nie ma co liczyć to zwykli karierowicze, poza tym lepiej by kościół LPS nie był kojarzony z takimi gamoniami. Najprościej kupić durszlak i wysłać razem z jakimś zgrabnie sformułowanym pismem na ręce marszałka sejmu. I czekać na odpowiedź. W razie odmowy spróbować sprawę nagłośnić w mediach.[/quote]

W pełni popieram!
To po zarejestrowaniu może być nasze pierwsze i od razu mocne wystąpienie.
Z pewnością sprawa pójdzie do kosza, ale prawdopodobnie przekaziory temat podchwycą.
A jesli nawet nie to i tak nic nie tracimy a zyskać możemy solidny rozgłos.
Z takim małym zastrzeżeniem, że może nie durszlak a oficjalne logo.
Konkretnie, dopracowane kolorystycznie, wręcz artystycznie wykonane w formacie powiedzmy 60 X 40 cm.
Z tym, że - jako iż optowałbym za zupełnym zaadaptowaniem Polskiego Kościoła Latającego Potwora Spagetti do warunków naszego kraju- proponowałbym w przesłanym Pani Marszałkini Sejmu logo zastąpić literki FSM skrótem LPS.
Marek_Kacz

Postprzez Iblis » 16 sie 2012, o 19:42

Nie ma sensu współpracować z politykami. To przypnie nam łatkę przybudówki...

Powinniśmy zacząć od zaprojektowania i wykonania ładnego Potwora na ścianę. Następnie trzeba go wręczyć Marszałkowi Sejmu z odpowiednim listem wzorowanym na Hendersonie, najlepiej w formie wniosku. Z tym, że trzeba to odpowiednio nagłośnić... (no i przygotować się prawnie).

Po odpowiedzi odmownej albo próbie zamiecenia sprawy pod dywan można próbować skargi np. na bezczynność... a następnie ciągnąć temat do Trybunału Konstytucyjnego w związku z naruszeniem równego traktowania religii.

Niezależnie od Sejmu, mniejsze Potwory powinniśmy wieszać w każdym publicznym budynku w którym wisi symbol innej religii. Fotografować i składać i pilnować, żeby nie usunęli, a w razie usunięcia oskarżać kierownika jednostki o nierówne traktowanie wyznań.
Iblis

Postprzez Janusz Tychy » 17 sie 2012, o 19:25

Zgadzam się w 100% i popieram! Skoro krzyż powieszono bez żadnej debaty i nie było żadnej uchwały, to w ten sam sposób powinien zawisnąć nasz symbol.
Trzeba będzie tylko dopilnować, żeby powieszony symbol naszego Kościoła był cały czas monitorowany - musimy mieć ew. dowód, gdy pozwiemy kogoś o obrazę uczuć religijnych.
Janusz Tychy

Postprzez Marek_Kacz » 17 sie 2012, o 20:59

Nie fantazjujmy...
Takie powieszenie "po katolicku" - o ile wykonalne w szkole czy innych pomieszczeniach ogólnodostępnych - w Sejmie nie ma szans na realizację.
A po drugie to nie jesteśmy anarchistami i bedziemy wtedy oficjalnie zarejestrowanym, poważnym Kosciołem a jako takiemu nie uchodzi nie szanować prawodawstwa naszego Państwa.
Tym się różnimy od konkurencji!

Mądrze przeprowadzona obowiązująca procedura wnioskowania o godne uszanowanie Jego Makaronowatości poprzez powieszenie Jego symbolu w Sejmie na równych prawach z wiszącym już tam symbolem podrzędnego, przez Niego dla żartu przecież tylko wymyślonego bożka byłaby wystarczającą i z pewnością rozswietli wewnętrznym zadowoleniem Jego Wszystkowidzące Gały!
Marek_Kacz

Postprzez Iblis » 19 sie 2012, o 17:10

Realnie podchodząc do sprawy. W obecnej sytuacji nie ma możliwości powieszenia Potwora znienacka. Poza tym zgadzam się z Markiem, że powinniśmy unikać wizerunku organizacji o charakterze destrukcyjnym stosującym metody bezprawne.

Lepiej jest działać nie tylko w zgodzie z prawem ale także wykorzystując prawo (choćby konstytucję). Najlepsze co moglibyśmy osiągnąć w najbliższym czasie to doprowadzenie jakiejś sprawy do sądu i ewentualnie do Trybunału Konstytucyjnego.

O wiele gorsza wersja wydarzeń to zyskanie piętna organizacji chuligańskiej zrzeszającej religijnych frustratów, a w konsekwencji rozwiązanie decyzją sądu w związku z toczącymi się kilkoma postępowaniami karnymi. Poza tym. Łatwo gadać o bohaterskich czynach, ale kto zgłasza się na ochotnika, żeby zapłacić grzywnę za naruszanie porządku publicznego albo na odsiadkę w areszcie? Tak bardzo Wam się nudzi?

Spójrzcie na tradycję/początki naszego Kościoła. Henderson uzyskał efekty stosując legalne środki i powołując się na równouprawnienie religii, uświadamiając urzędnikom, że jedna organizacja nie ma monopolu na religijną mitologię.
Iblis

Postprzez zoltar » 20 sie 2012, o 23:08

Właściwie macie rację,system watykanski czyli po ciemku na chama nam nie przystoi.
Ale uważam ze sam pomysł nawet jako oficjalny wniosek do marszałka sejmu to dobra idea na rozpropagowanie naszego ruchu.
Media podchwycą taką akcję od razu.
Mozeinicjatywa obywatelska?
zoltar

Postprzez Kropa » 31 sie 2012, o 09:07

Jeżeli dojdzie do wieszania po cichu, to zgłaszam się na ochotnika ;) Jestem asystentem posła, więc będę miał ułatwione wejście :P Media też mogę od razu po powieszeniu poinformować ;)
Kropa

Postprzez Marek_Kacz » 31 sie 2012, o 23:56

[quote=Kropa]Jeżeli dojdzie do wieszania po cichu, to zgłaszam się na ochotnika ;)[/quote]
Nie dojdzie do "wieszania po cichu", bo - w przeciwieństwie do konkurencji - my chcemy i będziemy przestrzegać prawa RP!

Pomysł zawieszenia w Sejmie obok (no, może trochę wyżej) i w trochę większym (jako iż nasz LPS jest - jak Pan Krzysztof Jarzyna ze Szczecina - http://www.youtube.com/watch?v=T0bTBFNMBYc
"szefem wszystkich szefów")
formacie symbolu Jego Makaronowej Dostojności jest doskonały, ale do jego realizacji będziemy dochodzili na drodze wyznaczonej dla takich działań przez PRAWO!
Czyli wniosek do Pani Marszałkini Sejmu, jej odmowa, odwołanie, ponowna odmowa, następnie właściwa instancja sądowa itd.
Marek_Kacz

Postprzez don_Pluto » 1 wrz 2012, o 20:14

ja tam jestem za tym żeby nic na siłę
wszak nie o najlepsze miejsce w sejmie chodzi Jego Makaronowatości
trzeba wysłać list i symbol wiary do Marszałkini Sejmu, odpowiednio ten list umotywować (paragrafami jakimiś), powiadomić wszelkie możliwe media o całej akcji (pomoże to rozpropagować Pastafarianizm)
jednakże w razie odmowy nie posyłać sprawy do sądu - nie powinniśmy siać wojny tylko pokojowo dążyć do celu - znowu poinformować media oraz skierować do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o rozpatrzenie zasadności odmowy

ps. powinniśmy również wyznaczyć przedstawiciela prasowego, aby nie zwalać wszystkiego na barki naszych Kapłanów:)

RAmen
don_Pluto

Postprzez RychoBe » 2 gru 2012, o 23:45

Panowie. Jeżeli chcemy się poważnie traktować i byc poważnie traktowani powinniśmy po rejestracji wystartować do sejmu. Wybory za 3 lata.
RychoBe

Postprzez Kropa » 5 gru 2012, o 10:34

Jestem jednym ze szczęśliwców którego potwierdzony notarialnie podpis leży razem z pozostałymi w sądzie czekając na rejestrację. Nie można wystartować z list Ruchu Palikota? Właśnie rozpoczął oficjalnie współpracę z Partią piratów ;) (wiem , że były tu głosy aby zacząć z nimi współpracę). Jeżeli byłaby wola współpracy z Ruchem Palikota, mogę służyć pomocą. Jestem wiceprzewodniczącym zarządu jednego z klubów tej partii.
Kropa

Postprzez Asia » 5 gru 2012, o 15:21

Partia piratów jak sama nazwa mówi jest partią, my natomiast kościołem i moim zdaniem nie powinniśmy wiązać się z żadna partią. Kościół nie jest od tego żeby wysyłać swoich przedstawicieli do sejmu.
Jakiś czas temu była rozmowa na temat poparcia akcji domagania się etyki w szkołach, ale chyba nikt nie mówił o współpracy z Ruchem Palikota.
Asia

Postprzez Marek_Kacz » 5 gru 2012, o 21:31

Nic nie stoi na przeszkodzie by mający ambicje polityczne wierni z naszego Kościoła startowali do wszelakich wyborów.
Przyznam, że - moim zdaniem - miejsce dla aktywnego członka naszej wspólnoty religijnej chcącemu sie realizować w polityce na listach Ruchu Palikota byłoby realnym i rozsądnym wyborem, bo nie dość, że chyba nie stwarzałoby "konfliktu przekonań" to pewnie te właśnie listy byłyby jedynym miejscem w naszej polityce gdzie taki ktoś zostałby zaakceptowany.
Tak samo przynależność do partii politycznych (realnie obecnie wchodzą w rachubę chyba tylko RP, Racja i SLD) w żadnym wypadku nie jest i nie może być w przyszłości żadnym przeciwwskazaniem do członkostwa w Kościele LPS.
Jednak wikłanie się w jakiekolwiek formalne sojusze z którąkolwiek partią uważałbym za błąd i poczatek końca Kościoła.
Marek_Kacz

Re: sejm naszym celem

Postprzez zielonyGroszek » 29 sty 2013, o 14:04

Dla mnie cała akcja z krzyżem jest jak burzenie domu, dlatego że w planach jest budowa nowego wspaniałego, lepszego. Ale cały czas są to plany. Na razie nie ma, co ukrywać FSM jest marginalnym zjawiskiem w kraju takim jak Polska. I wolał bym aby było o nas głośno dzięki pracy u podstaw, pomaganiu itp., a nie dlatego że powiesiliśmy durszlak w sejmie. A taka akcja może nam o wiele więcej zaszkodzić, nie zapominajmy też że w raz z rozwojem FSM w Polsce będą na nim chcieli położyć politycy. Część będzie sprzyjać, ale generalnie pewnie po to by coś na tym dla siebie ugrać.

Dodatkowo kwestia legalności krzyża w sejmie. Dla mnie to nie ma znaczenia, jest on symbolem pewnych wartości, których chyba nikt nie neguje (fakt, że obecny KK często nie pamięta o tym, ale to inna bajka). Dodatkowo jest to symbol ściśle powiązany z naszą historią, kultura. FSM jest jeszcze młody, kiedyś możemy zawiesić w sejmie nasze symbole. Ale niech będzie to w formie nagrody, za ogólnym poparciem, a nie, dlatego że ich symbol już wisi, to nasz tez musi. Zasłużmy na to.
Budujmy nową historie, ale też nie niszczmy/zapominajmy o przeszłości. Często to się źle może skończyć. Przypomina mi to mimo wszystko zakończenie Misia
https://www.youtube.com/watch?v=PH1BCq1cl8M
zielonyGroszek

Postprzez artur » 1 lut 2013, o 23:22

Groszek, całkowicie Ciebie rozumiem, mi osobiście krzyż nie przeszkadza nigdzie, w szkołach, na szyjach przechodniów, czy plecach bokserów. Szkoda tylko, że nic oprócz krzyża nie mogłoby tam się pojawić. W końcu nie jesteśmy państwem monowyznaniowym i w sumie nigdy nie byliśmy. Wystarczy przeczytać Trylogię Sienkiewicza by dowiedzieć się, że Rzeczypospolita ma bardzo światłe tradycje tolerancji religijnej.

Tak czy inaczej, FSM i my Pastafarianie w Polsce jesteśmy na początku drogi. Działajmy słusznie i w dobrych intencjach, a prędzej czy później zostanie to nagrodzone. Niestety nic wielkiego i dobrego nie przychodzi bez walki, choćby i biernej (jak pokazał nam Mahatma), a naciskanie na pewne czułe guziki może być tym samym co punktowe uderzanie zdecydowanie większego od nas przeciwnika :) Na szczęście Potwór ma wiele macek i może punktować bardzo skutecznie :)
artur

Postprzez mlodaduchem » 12 wrz 2016, o 23:10

Taki wizerunek bedzie uznany za kpiny z Sejmu. Nie wiem jak mozna przekonac politykow...?
mlodaduchem

Powrót do Wniosek o zawieszenie wizerunku Latającego Potwora Spaghetti w widocznym miejscu w Sejmie