Domowe warzenie piwa

Latający Potwór Spaghetti jest bóstwem, które docenia proste rzeczy w życiu. Jedną z nich jest na pewno dobra kuchnia, szczególnie gdy jej podstawą jest Spaghetti...
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Asia

Domowe warzenie piwa

#1 Post autor: Asia » 5 wrz 2016, o 13:12

Wprawdzie dział nazywa się gotuj, ale myślę że wszelkie przejawy działalności kulinarnej powinny się tu znaleźć. W trakcie audycji Radia Pasta na Zjeździe wywiązała się interesująca dyskusja na temat domowego warzenia piwa, liczę że dyskusja znajdzie swój dalszy ciąg tu na forum, może kolejni wyznawczy postanowią zainteresować się tym tematem, może na kolejny zjazd zorganizujemy wytworzenie partii piwa specjalnie na tę okazję.

Parmenides

Re: Domowe warzenie piwa

#2 Post autor: Parmenides » 5 wrz 2016, o 14:58

Super. Tym bardziej, że dyskutował tam teoretyk z praktykiem. Może być to bardzo rozwijające i być może skłoni mnie do prób z samodzielnym warzeniem piwa :) Na początek przydałby się jakiś opis ogólny jak się warzy piwo.

Awatar użytkownika
Asia

#3 Post autor: Asia » 5 wrz 2016, o 16:44

To czekamy na wypowiedzi kolegów.

Awatar użytkownika
ApePolacco

#4 Post autor: ApePolacco » 7 wrz 2016, o 09:43

oczami duszy już widzę święty napitek do nabycia we wszelkich szanujących się marketach zaraz obok działu z żywnością koszerną...

P.S. A może na początek jakaś książka propagandowa pod roboczym tytułem "Zrób to sam (praktyczny podręcznik pastafarianizmu)" ? Przeplecione w smakowity sposób opowieści o wolałbymsiach oraz przepisach kulinarnych - tych mniej i bardziej płynnych ?
~;;o;°°;;o;~
W twe Macki się oddaję Panie,
z oddechem pełnym czosnku,

Ramen

Awatar użytkownika
Asia

#5 Post autor: Asia » 7 wrz 2016, o 12:15

Jak nazbieramy odpowiednią ilość treści, to wtedy będzie można pomyśleć o książce.

Awatar użytkownika
ApePolacco

#6 Post autor: ApePolacco » 7 wrz 2016, o 15:41

A mnie się zdaje ze nie tyle treści nam potrzeba już gotowej co dobrego pomysłu na układ książki...

Ja bym na pewno widział rozdział i Wulkanie Piwa... ze stosownymi wyjaśnianiami... O roli piractwa (zrazy po zbójecku ?)... oraz o spajającej ludzi wszelkich ras i wyznań roli makaronu...

Ogólnie widział bym to tak że w każdej części jest część religijno-filozoficzna (wprowadzenie do zagadnienia), oraz filozoficzno-kulinarna w postaci adekwatnego przepisu/przepisów... do tego stosowne zdjęcia...

Czegóż więcej potrzeba ?
~;;o;°°;;o;~
W twe Macki się oddaję Panie,
z oddechem pełnym czosnku,

Ramen

Awatar użytkownika
Asia

#7 Post autor: Asia » 7 wrz 2016, o 18:31

Pewnie najbardziej osób które to napiszą i będą koordynowały wszystko.

Awatar użytkownika
Klatak

#8 Post autor: Klatak » 9 wrz 2016, o 15:04

Jako, że jestem leniwy to zamiast opisywania dam linka do playlisty gdzie znajdziemy filmy gdzie od podstaw jest pokazane jak uwarzyć piwo zarówno z ekstraktów jak i ze słodu. Playlista to filmy z kanału Tomasz Kopyra, który jest najbardziej znanym vlogerem piwnym.
https://www.youtube.com/watch?v=1z13lBO ... TD7p7S4Fa9

Osobiście bardzo polecam też mniej znany kanał na YT: Browar Gdynia gdzie znajdziemy filmy z warzenia różnych stylów piwnych (oczywiście w domu)
https://www.youtube.com/user/PLtumek/featured

Odpowiedz

Wróć do „Gotuj z Potworem”