Jak promować Pastafarianizm

Koncepcje i propozycje na temat spotu reklamowego o Kościele LPS. Koordynator: Piotr i Artur. Kontakt: biuro@kosciol-spaghetti.pl
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Asia

Jak promować Pastafarianizm

#1 Post autor: Asia » 5 wrz 2016, o 08:15

W trakcie debaty pojawiła się dyskusja na temat aktywności naszego Kościoła, o tym że działalność charytatywna jest ważna, bo pokazuje że nie jesteśmy bandą oszołomów ale ludźmi z wysokimi standardami moralnymi, ale tym co nas nakręcało były bardziej medialne akcje.

Jak myślicie, jak powinniśmy działać aby przybywało nam wyznawców i kolejne zjazdy były coraz liczniejsze?

Jeszcze lata upłyną zanim zostaniemy zarejestrowani w Polsce, może nie ma się co przejmować brakiem rejestracji i w związku z tym nieuchronną porażką w realizacji celów szczegółowych Kościoła i mimo wszystko podejmować próby ich realizacji?

Jakie są Wasze pomysły na promocję?

Parmenides

Re: Jak promować Pastafarianizm

#2 Post autor: Parmenides » 5 wrz 2016, o 09:03

Brawo za ten temat. Nie odkryję nic nadzwyczajnego, nie mam nawet w tej chwili żadnego nowego pomysłu, ale uważam, że podstawą jest mobilizacja i chęć działania. FAQ jest w tej chwili już bardzo potrzebny tak aby ułatwić każdemu dyskusję z wyznawcami innych wyznań, z tymi co twierdzą że powinniśmy ze wszystkiego szydzić i aby oni samodzielnie mogli nas poznać. Dobrze by było abyśmy byli widoczni na wszelkiego rodzaju marszach pro-wolnościowych (np. Marsz Równości). Niestety promocja zazwyczaj nie należy do prostych i tanich więc im więcej sami zrobimy to tym większe będą możliwości.
Apeluję więc, aby pomysły były realne do wykonania. Pomysł z wielkim satelitą w kształcie Potwora, który będzie świecił w nocy jest raczej nie do realizacji w tej chwili :)

Awatar użytkownika
Asia

#3 Post autor: Asia » 5 wrz 2016, o 09:40

Jeśli chodzi o promocję to ma myślałam o sprawach bardziej medialnych niż Marsze Równości, uczestnictwo w takich akcjach z jednej strony jest promocją, a z drugiej wypełnieniem naszej misji budowania tolerancyjnego społeczeństwa.

Myślałam o jakiś akcjach z rodzaju totalnie odjechane, choćby kogoś o obrazę naszych uczuć religijnych, choć może w obecnej sytuacji zamiast składać wniosek o obrazę za rozgotowanie makaronu, na chwilę obecną może by warto wybrać taką sprawę gdzie ktoś konkretnie naszą wiarę obraża czy wyśmiewa, ponieważ wniosek zapewne będzie odrzucony to w ten sposób pokazać że tylko wybrani mają prawo do ochrony swoich uczuć.
Mam nadzieję że znajdą się osoby z pomysłami na ciekawe "dojechane" akcje, takie które zachęcą media, bo niestety w obecnych czasach żeby się przebić trzeba zrobić coś co nadaje się raczej do faktu, niż chwalić się pracą u podstaw.

Chyba już rok temu mówiłam o robieniu memów, była mowa o filmikach reklamowych, ale temat jakoś tak ucichł.

Parmenides

#4 Post autor: Parmenides » 5 wrz 2016, o 10:27

Filmiki byłyby świetne. Potrzebujemy kogoś kto potrafi robić jakieś animacje. Ja niestety próbowałem i z żalem stwierdzam, że jestem za słaby.

Kilka memów mamy na Facebooku na Radio Pasta, ale głównie związane są one z Radiem a nie samym Pastafarianizmem. Chociaż Asia (Reni-ferka) zrobiła kilka rysunków które umieściłem na Radio Pasta (np. ten poniżej). Zgodziła się zrobić ich więcej więc rysunki humorystyczne do internetu będą.

A składanie wniosków o obrazę uczuć byłoby bardzo medialne choć obawiam się, że niewielu (ktokolwiek?) się znajdzie, którzy będą chcieli ścierać się z naszym "wymiarem sprawiedliwości".

Obrazek

Awatar użytkownika
Asia

#5 Post autor: Asia » 5 wrz 2016, o 13:05

Co do memów to nie chodzi żeby mieć ich kilka, tylko żeby ciągle powstawały nowe, tak żeby co jakiś czas jakiś jeden się wybił, w taki sposób możemy zdobywać rozpoznawalność, przypominać że istniejemy. Fajnie by było gdyby się zawiązała grupa, może byłyby osoby które będą potrafiły stworzyć fajne teksty, a inne zrobić grafikę czy wyszukać ciekawe zdjęcie, gdy złączymy jedno z drugim będziemy mieć mema, bo pewnie nie każdy ma dryg żeby wykonać go od początku do końca samodzielnie.

Wniosek o obrazę podałam jako przykład, chodzi o to że musimy działać medialnie, porywać ludzi, bo inaczej za kilka lat przyjedzie najbardziej wytrwała garstka ludzi. Zobacz po zeszłorocznym zjeździe pojawiło się kilka osób które włączyły się aktywnie w działanie KLPS, po tegorocznym zjeździe nie zanosi się na to. Normalnym jest że część ludzi rezygnuje z różnych podwód, bez nowych kard będziemy skazani na upadek.

doradora

#6 Post autor: doradora » 5 wrz 2016, o 14:18

takie pytanko, czy ktoś wpadł na pomysł poinformowania szeroko pojętych mediów o Zjeździe?
Choćby wysyłając krótką wiadomość na kontakt24?

Awatar użytkownika
Asia

#7 Post autor: Asia » 5 wrz 2016, o 14:50

Chyba nie, ale to nie jest raczej interesujący news, no chyba że byśmy powiedzieli że będziemy tam rytualnie darli koty, albo robili coś równie kontrowersyjnego.

doradora

#8 Post autor: doradora » 5 wrz 2016, o 14:51

darli koty to może nieee
ale coś przyjemniejszego, jakieś seksy grupowe czy coś

Parmenides

#9 Post autor: Parmenides » 5 wrz 2016, o 15:22

Jak na następnym zjeździe będą takie zajęcia, to zrobimy też transmisję "na żywo" z seksu grupowego w Radiu Pasta :D

A na poważnie... Nowe osoby są bardzo potrzebne i trzeba je jakoś zachęcić a zrobić to można jedynie poprzez działanie i pokazywanie, że grupa jest prężna. Memy w miarę na bieżąco robię w Radiu Pasta. Może nie jestem jakimś wprawnym memotwórcą, ale lepsze to niż nic. Asia (Reni-ferka) będzie rysowała kolejne rysunki. To więc będzie się tworzyło. Pamiętajmy też, że im więcej chętnych memotwórców tym lepiej. Przydałyby się też jakieś animacje, filmiki itp. Ale do tego potrzeba chętnych twórców.

Cały czas uważam, że powinniśmy rozwijać dziedzinę kultury pastafariańskiej. Obrazy, maskotki, rzeźby, memy, filmiki, animacje, zdjęcia a nawet muzyka pastafariańska. Może uda mi się w tym miesiącu skończyć nową stronę Radia Pasta na której chciałbym aby można było grupowo tworzyć muzykę. Jedna osoba pisze słowa, inne przysyłają własne ścieżki poszczególnych instrumentów i w ten sposób udałoby się stworzyć utwór. Była już kiedyś taka próba tutaj na forum, ale wszystko stanęło, jak większość pomysłów. Mam nadzieję, że jak powstanie wygodne narzędzie do tego, to będzie więcej chętnych, tym bardziej, że jest kilka osób, które potrafią pisać, kilka osób które potrafią grać, kilka osób które potrafią śpiewać. Jak się wszystko połączy, może powstać coś ciekawego. A do tego jakby ktoś jakiś ciekawy i śmieszny teledysk zrobił (animacja?) to myślę, że szybko poszłoby w świat promując Pastafarianizm.

Trzeba by aby też admin się nieco zaangażował we wrzucanie memów na fanpage na Facebooku. Co z tego, że coś powstanie, jak pozostanie np. tylko tutaj na forum. Mem musi być rozpowszechniony wtedy dopiero działa.

Awatar użytkownika
Asia

#10 Post autor: Asia » 5 wrz 2016, o 16:43

Kultura Pastafariańska jak najbardziej, sama kiedyś wymyśliłam konkurs "stwórz swojego Potwora" jeśli coś będzie ciekawe to wzbudzi zainteresowanie. Może warto by było pomyśleć o kolejnych konkursach.

W kwestii memów to wydaje mi się że warto je umieszczać na stronach typu demotywatory, kwejk czy wiocha, zawsze to większa szansa na promocję.

Awatar użytkownika
admin
Administrator

#11 Post autor: admin » 5 wrz 2016, o 17:35

Co do memów, to naturalnie świetny pomysł. W polskim KLPS najbardziej brakuje grafików, którzy są skłonni zrobić coś pro bono.
Mimo to, wrzucę informację, że szukamy takich osób.

"Cały czas uważam, że powinniśmy rozwijać dziedzinę kultury pastafariańskiej. Obrazy, maskotki, rzeźby, memy, filmiki, animacje, zdjęcia a nawet muzyka pastafariańska. "
Też tak uważam. Ale jak zachęcić do tego ludzi? :)

Awatar użytkownika
artur

#12 Post autor: artur » 5 wrz 2016, o 18:06

Hey, hey!

Obawiam się, że wśród naszej wesołej gromadki jest niewielu, którzy gotowi są robić naprawdę 'odjechane' rzeczy, a przynajmniej publicznie. Wydaje mi się, że bardziej pasują do nas bardziej bierne formy nacisku, ale one właśnie są mniej widowiskowe, a przynajmniej te które leżą w naszym zasięgu, choćby finansowym. Taką idealną formą biernego nacisku w moim przekonaniu jest właśnie bilboard z Potworem, np. gdzieś w Warszawie, ale do tego wiadomo że potrzeba właśnie tych finansów :P

Bardzo podpisuję się pod koniecznością robienia memów, grafik, rysunków itd. Żeby Potwór jak najbardziej wypełniał Internet. Nie muszą być one jakoś piękne graficznie, ale najlepiej jakby odwoływały się aktywnie do tego co się dzieje w Polsce i na świecie, nawet jeżeli to odwołanie miało być trochę kontrowersyjne (oczywiście bez przesady, ale nadal bardziej niż dotychczas).

Co do FAQ, zobaczę jeszcze o co ludki będą pytać w sobotę na tej żywej bibliotece, może poruszona będzie jakaś kwestia, której jeszcze nie było.

Awatar użytkownika
Asia

#13 Post autor: Asia » 5 wrz 2016, o 21:01

Jak piszę o odjechanych rzeczach to nie mam na myśli latania nago po ulicach, ale złożenie doniesienia o obrazie uczuć religijnych, czy napisania wniosku do sejmu o zawieszenie durszlaka, czegoś co odkładamy na czas po rejestracji.

Co do bilbordu, to jak usłyszałam o cenach, to szczerze powiem że wolałabym takie pieniądze przeznaczyć na coś "trwałego" co nam bardziej posłuży.

Awatar użytkownika
admin
Administrator

#14 Post autor: admin » 5 wrz 2016, o 21:26

Dlatego właśnie nie musimy robić tego w Warszawie. Możemy to zrobić w każdym innym mieście. Chodzi o to, żeby billboard zainteresował media.
Sprawdzę jeszcze temat billboardów na przyczepkach. Ta opcja jest wiele tańsza.

Parmenides

#15 Post autor: Parmenides » 5 wrz 2016, o 22:16

Pytanie, czy media się tym zainteresują. Jeżeli nie, to pieniądze będą zmarnowane bo jednego banera nikt nie zauważy a na całą serię nas nie stać. Patrząc po ostatniej rozprawie w WSA to chyba nie ma co liczyć na to aby jakiś TVN lub POLSAT coś pokazał. Mimo, że były kamery POLSATu na sali, to nigdzie nie trafiłem na żaden, nawet najmniejszy fragment na ten temat. A szukałem (chociaż może za słabo). Rozwiązanie? Cóż, trzeba by ten baner zrobić bardzo... no... kontrowersyjne. Nie wiem, czy chcemy promować się aż w ten sposób. Chociaż może nie będzie innego wyjścia. Jest też możliwość, że byłby wyjątkowo oryginalny, przemawiający do wyobraźni, celny i do tego mądry i genialny. Ale kto takie coś zaprojektuje? Zresztą, nigdy nie wiadomo, co może się przedostać do świadomości szerszej opinii publicznej. Jak słyszałem o cenie sięgającej kilku tysięcy złotych, to czy nie szkoda tego na tak ryzykowne przedsięwzięcie?

Może faktycznie lepiej zbierać na coś innego. Chociażby wykupić "Sponsorowane" na Facebooku. To jest koszt niewielki a można trafić do ludzi którzy nigdy o KLPS nie słyszeli. A jest takich całkiem dużo.

Piotrze. A jak wygląda możliwość zrobienia jakiegoś konkursu przez fundację? Nie mam jeszcze pomysłu na co, ale czy jest taka możliwość? Myślę, że zrobienie zwykłego konkursu z finansową nagrodą w wysokości np. 1000 zł byłoby ciekawym pomysłem i przyciągnęłoby sporo chętnych i na dodatek twórczych ludzi. A będzie tańsze i pewniejsze niż banner. To jednak jest niebagatelna kwota.

Awatar użytkownika
artur

#16 Post autor: artur » 5 wrz 2016, o 22:32

No właśnie finanse są tutaj największym problemem. Nikt nie ma bogatego wujka z Arabii Saudyjskiej? ;) Może zastanówmy się też nad szukaniem konkretnych sponsorów? Pytanie czy jakaś organizacja/firma itd. chciałaby być oficjalnie łączona z nami? Bo czasami to mam odczucie jakbyśmy byli co najmniej trędowaci :P A co do widoczności bannera, Fundacja Wolności od Religii też jakiegoś strasznie widowiskowego bannera nie postawiła, a szum tam był. Bardziej bym szukał nie od razu wsparcia mediów, ale kogoś kto by się spinał na taki banner np. jak kiedyś redaktorzy Frondy uznali że reklama jakiegoś filmu o wątku homoseksualnym, zawieszona na przeciwległym budynku miała być wymierzona właśnie w nich :P

Aby taki konkurs na fundację miał sens, to jego wynik musiałby wnieść coś naprawdę konkretnego.

Parmenides

#17 Post autor: Parmenides » 5 wrz 2016, o 22:56

Oczywiście. Ale aby ktoś chciał się tam wspiąć to musiałoby kogoś zaboleć. Czyli musiałoby być bardzo kontrowersyjne albo... wykupić baner z Potworem w Toruniu na przeciwko wiadomo czego :) To by mogło zadziałać. Albo może w okolicach jakiegoś ważnego kościoła. Synagogi i meczety odpadają, bo to nie będzie za bardzo medialne.

Oczywiście konkurs by musiał wiązać się z celami fundacji i miałby dać konkretny efekt w postaci tego, że to co zostanie stworzone będzie własnością fundacji. Nie mam pomysłu co to by miało być (jeszcze), ale myślę, że konkurs stałby się dosyć znany wśród twórców, czyli ewentualnych pretendentów do nagrody. Kwota 1000zł na pewno będzie mniejsza niż baner a spowoduje dwa główne efekty. 1) rozpowszechnienie wiedzy, że takie coś jak fundacja i KLPS istnieje, wśród ludzi twórczych 2) wynik docelowy konkursu będzie mógł być wykorzystywany przez fundację.
Trzeba by tylko dobrego pomysłu, na co taki konkurs miałby być, aby to było pożyteczne.

Awatar użytkownika
Asia

#18 Post autor: Asia » 6 wrz 2016, o 08:13

Ja co do reklam na przyczepkach jestem przeciwna, stawiane są nielegalnie i nie uważam że powinniśmy taką działalność gospodarczą wspierać.

Patrząc na zainteresowanie poprzednim konkursem, to nie rzucałabym się na konkurs z nagrodą 1000 zł. Na początek raczej coś skromniejszego, może konkurs na mema i nagroda 100-200zł plus zestaw gadżetów.

Awatar użytkownika
admin
Administrator

#19 Post autor: admin » 6 wrz 2016, o 08:58

Z organizacją konkursu przez fundację nie powinno być problemu. Sprawdzę ten temat i dam znać.

doradora

#20 Post autor: doradora » 6 wrz 2016, o 09:15

konkurs na mema? dziwny...
ale jaki miałby być cel konkursu? zdobycie wielu ciekawych projektów i "zapłacenie" tylko za jeden - zwycięski?

Awatar użytkownika
artur

#21 Post autor: artur » 6 wrz 2016, o 09:34

Raczej chodzi o to, że pula nagród byłaby np. 1000zł, oczywiście rozdzielona między najlepsze prace, z których każda stawałaby się własnością fundacji do wykorzystania komercyjnego (bo prawa autorskie i tak pozostają przy twórcy).

Awatar użytkownika
Asia

#22 Post autor: Asia » 6 wrz 2016, o 10:44

Dora dałam to jako przykład konkursu, innych pomysłów na konkurs nie było na razie.

Parmenides

#23 Post autor: Parmenides » 6 wrz 2016, o 12:59

Akurat konkursu na mema bym nie robił, bo spowoduje to jedynie to, że każdy kto potrafi to robić, w przyszłości będzie to chciał już robić albo w ramach konkursu albo za wynagrodzeniem. A nie będzie nas stać aby płacić w przyszłości za wszystkie memy. Wolałbym, aby ci co robią memy robili to z radości tworzenia, chęci pomocy w promocji Pastafarianizmu a nie dla pieniędzy.

Niestety wciąż brak mi dobrego pomysłu, ale myślę. Oczywiście, ponieważ konkurs miałby za główny cel przyciągnąć nowe, twórcze osoby, w regulaminie musiałby być zapis, że nikt z nas nie może brać w nim udziału. Konkurs musiałby być otwarty dla wszystkich, ogólnopolski a nawet ogólnoświatowy.

A może konkurs na animację komputerową o Potworze, czyli krótki filmik, trwający nie więcej niż 2 minuty? A może nie tylko komputerową? Po prostu na jakąkolwiek animacje o Potworze? Co o tym myślicie?

I myślę, że faktycznie to 1000zł to byłaby pula nagród. Czyli np. pierwsze miejsce 500zł, drugie miejsce 200 zł i trzy miejsca trzecie po 100 zł.

Awatar użytkownika
Klatak

#24 Post autor: Klatak » 9 wrz 2016, o 15:35

Ja wrócę na chwilę do tematu bilbordu na przyczepce. Tak jak pisała Piwonia stawianie takiej przyczepy jest nie do końca legalne ale ja bym widział przyczepę jeżdżąca i przekazywaną z miasta do miasta. Pytanie teraz ile osób ma hak i była by skłonna taka przyczepką od czasu do czasu się przejechać ;).

Parmenides

#25 Post autor: Parmenides » 10 wrz 2016, o 15:34

A ja wrócę do konkursu. Taki pomysł. Widząc jak wielkie zainteresowanie wśród Pastafarian wzbudzają gry planszowe, może rozpisać konkurs na pomysł takiej pastafariańskiej gry? Następnie wydanie takiej gry można by spróbować sfinansować korzystając z któregoś z portali crowdfunfingowych. Myślę, że jeżeli byłaby ona ciekawa to mogłaby się zebrać odpowiednia kwota. A odpowiednio nagłaśniając całość (i konkurs i zbieranie funduszy), byłaby szansa na sporą promocję.

Awatar użytkownika
Klatak

#26 Post autor: Klatak » 10 wrz 2016, o 21:15

Idea konkursu na grę planszową bardzo fajna, myślę że mógł by on być grupowy.

Awatar użytkownika
Asia

#27 Post autor: Asia » 11 wrz 2016, o 10:07

Faktycznie gra planszowa to fajny pomysł na konkurs i na promocję.

doradora

#28 Post autor: doradora » 12 wrz 2016, o 07:20

zrobienie porządnej gry planszowej to jednak nie takie hop siup, jeśli ktokolwiek z pastafarian potrafi zrobić grywalną grę, to jest to najwyżej jedna osoba, więc konkurs to kiepski pomysł
innym pomysłem na promocję może być personalizacja monopoly, to nie może być aż takie drogie, bo ostatnio widziałam Bałtów-monopoly (park ze sztucznymi dinozaurami w Opolskiem)

Awatar użytkownika
Asia

#29 Post autor: Asia » 12 wrz 2016, o 10:03

Ale nikt nie mówi że tylko pastafarianie mają się zająć opracowaniem gry. Jestem świadoma że zrobienie fajnej gry to jedno, a wyprodukowanie to kolejna kasa, jednak fajna gra to fajny sposób na promocję, bo jest szansa że kupią ją ludzie którzy o pastafarianizmie nie mają pojęcia, albo przynajmniej przeczytają o takiej grze.
Personalizacja monopoly wydaje mi się bezsensowna, ale może to dlatego że nigdy monopoly nie lubiłam. Obawiam się że kupiłoby ją kilku pastafarian do kolekcji, ale nie byłoby to coś co by zainteresowało innych, bo pewnie oryginał już w domu mają.
Ja bym oczekiwała że taka wymyślona gra będzie poza zabawą, przybliżała wiedzę o wierze w LPS i doktrynie. Tak też pomyślałam że jeśli nie konkurs, to może ta jedna osoba zechciałaby przewodzić grupie która opracuje podstawy gry, chodzi mi o to że ta jedna osoba dbałaby o zachowanie zasad jakie rządzą grami, a grupa by doradzała jakie elementy naszej wiary byłyby ciekawe do umieszczenia jako element gry.

Awatar użytkownika
Klatak

#30 Post autor: Klatak » 12 wrz 2016, o 18:36

Mi też się wydaje że personalizacja monopoly nie jest sposobem na promocje. A nad grą planszową może pracować zespół.

Odpowiedz

Wróć do „Promocja Pastafrianizmu”