Jak promować Pastafarianizm

Koncepcje i propozycje na temat spotu reklamowego o Kościele LPS. Koordynator: Piotr i Artur. Kontakt: biuro@kosciol-spaghetti.pl
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
pbz

Re: Jak promować Pastafarianizm

#31 Post autor: pbz » 13 wrz 2016, o 15:38

Tworzenie gry to nie jest rocket science... Jest parę kroków...
0. Zebranie założeń.
1. Projekt mechaniki gry na podstawie założeń.
2. Wstępna fabuła, tak by dało się zagrać z mechaniką.
3. Testy mechaniki i równolegle dopracowywanie fabuły.
4. Projekt graficzny, ładne pionki/karty/plansze ryc.
5. Dystrybucja :)

Punkt '0' można robić.
Generalne pytania:
- Gra indywidulana, czy zespołowa? Dla ilu graczy?
- Jakie cele gry? Edukacja w/s pastafarianizmu, czy może inna?
- Czy ma być jeden wygrany, czy grupa?
- Dla jakiego przedziału wiekowego?
... to na początek.
--
paweł ziemba

Awatar użytkownika
Asia

#32 Post autor: Asia » 13 wrz 2016, o 18:12

Ja bym założyła że gra dla 2-? graczy, czyli zespołowa.
Cel- przybliżenie pastafarianizmu, ale to nie musi być edukacyjna, zakładam że wplecenie elementów pastafarianizmu ma zachęcić ludzi do zapoznania się z naszą wiarą.
Kto ma być wygranym, to nie mam zdania.
Przedział wiekowy tak żeby to była gra rodzinna.

Ja bym chciała żeby gra mogła się spodobać wielu ludziom, być zabawna, dać możliwość przyjemnego spędzenia czasu, bez nadmiernego wysiłku umysłowego.

doradora

#33 Post autor: doradora » 14 wrz 2016, o 09:21

może i nie rocket science, ale jednak trzeba mieć czas i pewną wiedzę, żeby zrobić dobrą mechanikę (ja mogę uczestniczyć w testach)
wg mnie podstawowym założeniem powinna być grywalność, bo jak gra będzie słaba to cóż z tego, że o Potworze

nie powinna być też edukacyjna, bo w gry edukacyjne mało kto gra wielokrotnie i dla przyjemności
nie sądzę też żeby gra familijna się sprawdziła, w końcu kierujemy słowo Potwora do dorosłych

wg mnie najlepsza byłaby gra indywidualna dla wielu graczy, taka może trochę imprezowa? albo od 2 do 8 graczy?

a czy karcianki nie są łatwiejsze na początek? na kartach można zawrzeć pewne informacje nie związane z samą rozgrywką (np. oktalog), mniej się grafik napracuje, bo nie ma pionków, plansz itd....

Awatar użytkownika
Asia

#34 Post autor: Asia » 14 wrz 2016, o 11:51

Oczywiście gra ma być dobra, to jest priorytet, bo ma mieć potencjał na stanie się powszechną. Tylko tak spełni swój cel.

Nie znam się na grach ale jak dla mnie gra imprezowa chyba ma wiele wspólnego z grą familijną? To znaczy obydwie nie powinny mieć zbyt skomplikowanych zasad. Myślałam o tym żeby gra była dla różnych grup wiekowych (kwestia widełek dla dzieci jest do dyskusji- może to być bardziej młodzież), bo dzieci to dobra wymówka żeby kupić grę, jeśli zrobimy coś typowo dla dorosłych to istnieje ryzyko że ograniczymy się do specyficznej grupy ludzi- fanów planszówek.

Gra od 2 do 8 graczy wydaje się optymalna, bo nada się dla pary jak i na imprezie.

Ja bym była za planszówką, a nie karcianą.

Ktoś się orientuje jak wygląda możliwość wykonania takiej gry w małym nakładzie?

doradora

#35 Post autor: doradora » 14 wrz 2016, o 11:55

są takie możliwości z tego co czytam: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewtopic.php?t=417

Igor Ostrowski

#36 Post autor: Igor Ostrowski » 18 paź 2016, o 15:43

sądzę ,a nawet przekonany jestem, że powinniśmy zorganizować coś, czego nie czyni kościół katolicki -choć głośno o tym mówi. Powinniśmy nakarmić głodnych. makaronem. zimą zorganizować akcję dokarmiania bezdomnych i każdego kto poprosi o spaghetti. W jakimś wyjątkowo znanym miejscu. np. pod kolumną Zygmunta, przed pałacem prezydenckim, przed sejmem, lub świątynią opatrzności. Nie mówię o wawelu czy toruniu - nie znam tam ludzzi. Zadbać o media - oni aż się ślinią żeby zrobić z nas widowisko - niech robią. Transmisja na żywo online na fejsie. tak myślę. Paczka spaghetti - 2,5 pln (hurtem pewnie taniej) - zagotujemy na kuchni gazowej - butla 50 pln kasa się znajdzie -wystarczy imiennie poprosić pastafarian na fejsie - wątpię żeby ktokolwiek odmówił dychy na ten cel. Sosik zrobią wolontariusze w domu. trzeba przewidzieć ile nas będzie - tysiąc? nie sądzę że więcej. spotkanie na miejscu niech będzie zlotem. piwko nie wchodzi w grę - przestrzeń publiczna. tak myślę...

Awatar użytkownika
Asia

#37 Post autor: Asia » 19 paź 2016, o 08:44

Igor niestety zmartwię Ciebie ale pomysł nierealny. Już pomijam fakt że to żadna nowość, bo kościół i inne organizacje prowadzą jadłodajnie (oczywiście finansowane z naszych budżetowych pieniędzy) i działają one codziennie, a nie jednorazowo. Media się tym nie zainteresują, bo działalność charytatywna jest nudna. No i ostatnie, a najważniejsze, to nie jest tak że sobie kilka osób przyjdzie i będzie rozdawało jedzenie, sprawę wałkowaliśmy przy okazji Woodstocku, bo myśleliśmy o rozdawaniu tam jedzenia, no i nie zbierzemy wystarczającej liczby osób do pracy, wszystko musi spełniać wysokie normy sanitarne, a ludzie muszą mieć badania.

Awatar użytkownika
pbz

#38 Post autor: pbz » 26 paź 2016, o 15:04

Często kupuję bezdomnym makaron... Przechodząc przez rynek w poznaniu spotyka się osoby proszące o jedzenie - wtedy zawsze proponuję porcję makaronu z piccolo.

Natomiast samodzielna produkcja jest trudna - jak pisze Asia. Jedyny pomysł jaki mi się nasuwa to dogadanie się z PastaMobie w ramach jakichś imprez. Moglibyśmy wykupić u nich hurtowo kilkadziesiąt porcji i rozdawać potrzebującym kupony...
--
paweł ziemba

doradora

#39 Post autor: doradora » 27 paź 2016, o 07:41

a jak sobie z tym radzi Hare Kriszna? oni są powszechnie znani z rozdawania jedzenia

Awatar użytkownika
Asia

#40 Post autor: Asia » 28 paź 2016, o 13:07

To potężna i bogata organizacja, obstawiam że dla nich spełnienie norm nie stanowi problemu, ludzi to pracy też im nie brak.

My już analizowaliśmy sprawę, można by kupić wojskową kuchnię polową, zamówić sos w jakiejś firmie przetwórstwa, czy kupić gotowy na rynku. W kuchni gotować makaron, podgrzewać sos, no i podawać. Jak jednak pisałam, sprawa rozbija się o kasę i ludzi do obsługi (ludzi trzeba by posłać na badania).

Obecnie nie potrafimy zorganizować na Woodstoku wspólnego gotowania makaronu tylko dla nas, a co dopiero dla innych.

Odpowiedz

Wróć do „Promocja Pastafrianizmu”