Sklep KLPS i ceny

poszukujesz czy oferujesz pomoc? Postaw na Pastafarian!
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Lech

Sklep KLPS i ceny

#1 Post autor: Lech » 28 paź 2014, o 21:54

Chciałem kupić parę rzeczy dla siebie i znajomych ze sklepu. Niestety ceny mnie powaliły.
Koszulka za 40 zeta plus 11 przesyłka to się robi drogo. Sądzę, że jest wiele sióstr i braci, którzy są w podobnej sytuacji jak moja.
Czy znacie jakieś punkty, gdzie można to samo uzyskać powiedzmy za połowę tej ceny?
Może jakaś wprasowanka na swoją koszulkę, albo coś podobnego?

Awatar użytkownika
admin
Administrator

Re: Sklep KLPS i ceny

#2 Post autor: admin » 29 paź 2014, o 10:09

Na stronie masz dział "Grafiki do druku" http://www.klps.pl/propaganda.html#druk
Możesz sobie pobrać wybrany wzór i pójść do drukarni lub skorzystać z usług drukarni internetowej.
Pytanie tylko jaką cenę uzyskasz, bo może być tak, że zapłacisz jeszcze więcej.

Awatar użytkownika
Lech

#3 Post autor: Lech » 2 lis 2014, o 22:47

Sprawdziłem ceny. Popytałem znajomych i okazało się, że można sprzedawać koszulki z jednokolorowym nadrukiem za 35 zł. W tym cena przesyłki.
Czy jeśli zacząłbym taką produkcję i wysyłkę w ramach pastafarianie-pastafarianom, moja oferta mogła by się pojawić w sklepie klps?

Awatar użytkownika
Asia

#4 Post autor: Asia » 3 lis 2014, o 11:01

Jak jednokolorowy nadruk kosztuje 35, to jest to dokładnie tyle samo ile teraz kosztuje koszulka z jednokolorowym nadrukiem.

Lech rozumiem że z każdej koszulki odpalisz coś na działalność Kościoła? Bo obecnie te kilka zysku z każdej koszulki idzie na opłaty związane z procesem rejestracji Kościoła. Może nie są one super tanie, ale też nie są jakoś super drogie, na allegro kolorowa koszulka kosztuje 41zł, kupując tu przynajmniej wspiera się finansowo rejestrację Kościoła. Pewnie gdyby zamówiło się kilak tysięcy koszulek drukowanych w chinach to można by liczyć na niższe ceny, ale przy małych nakładach te ceny są rynkowe.

Awatar użytkownika
Lech

#5 Post autor: Lech » 6 lis 2014, o 22:53

Jak jednokolorowy nadruk kosztuje 35, to jest to dokładnie tyle samo ile teraz kosztuje koszulka z jednokolorowym nadrukiem.
Czytamy ze zrozumieniem.
Napisałem, że tyle może kosztować koszulka z kosztami przesyłki, które są w sklepie w niewyjaśniony sposób horrendalnie wysokie.
W sklepie kosztuje to 35+11=45zł

Jeśli sklep przeznacza zyski ze sprzedaży koszulek na cele kościoła to chciałbym być o tym poinformowany. Powinien być ten fakt napisany dużymi literami na stronie sklepu. W przeciwnym wypadku wygląda to jak nabijanie kasy komuś kto te koszulki sprzedaje. Poza tym jeśli zyski ze sprzedaży idą na cele kościoła to przydałoby się jakieś rozliczenie tych kwot na stronie www.

p.s. notabene kwota, którą podałem może być jeszcze niższa, o ile będzie popyt.

Awatar użytkownika
admin
Administrator

#6 Post autor: admin » 7 lis 2014, o 13:01

Lech,

po pierwsze przestań pisać bzdury. Skoro wyceniłeś koszulkę na 35 zł, to zakładam, że w cenie mieści się przesyłka pocztą polską, która kosztuje 5 zł. Kiedyś wysyłaliśmy w ten sposób i co 5 koszulka ginęła gdzieś po drodze. Teraz wysyłamy kurierem, stąd cena 11 zł. Drogo jak na kuriera? Znajdź mi tańszego.
Kolejne pytanie jak będziesz rozliczał się z urzędem skarbowym? Zakładam, że chciałbyś robić to na "czarno". Wtedy oczywiście możesz obniżyć cenę.
U nas każda sprzedaż koszulki jest opodatkowana. Od zysku trzeba odliczyć podatek vat, a potem dochodowy. Nie będę uczył Cie tutaj podstaw księgowości, bo pewnie to wszystko masz już w małym palcu.

Żeby osiągnąć zysk przy aktualnym popycie (10-20 koszulek miesięcznie), trzeba zainwestować parę tysięcy złotych, aby kupić odpowiednią ich ilość po odpowiedniej cenie.
Zatem napiszę Ci krótko - jeśli jesteś gotów na taką inwestycję, to jaki masz problem? Kupujesz, tworzysz stronę lub sprzedajesz na allegro. Do kogo masz pretensję? Zamiast pisać bzdury, weź się do roboty i zacznij działać w imieniu Jego Makaronowatości.

Koszulki sprzedajemy od początku powstania tej strony, żeby ją utrzymać. Opłacić hosting, domenę. Do tego dochodzą koszty rejestracji Kościoła.
Jeśli ktoś tego nie wie, to jego problem. Nie musi przecież kupować! Może iść do dowolnej drukarni i sam wydrukować. Nie zmierzamy nikogo prosić o zakup.
Niech nawet zarobimy na tym na 4 piwa miesięcznie. Na prawdę Ci to przeszkadza? Gdyby nie ta strona, pewnie nigdy nie dowiedziałbyś się o Kościele Latającego Potwora Spaghetti.

Tyle na ten temat. Jak coś Ci się nie podoba, przestań tu zaglądać.

KRKRenegat

#7 Post autor: KRKRenegat » 7 lis 2014, o 14:01

admin pisze:... pocztą polską [...] co 5 koszulka ginęła ...
Może wysyłać listem poleconym - przy zaginięciu przesyłki poczta zwraca ponad 100 zł (przy 2 koszulkach to 30 zł czystego zysku), a kosztuje to 7.50 (gabaryt B do 350g).
Ja jestem Biały Szkwał! Niech Twoje Piwo będzie zimne a Makaron gorący! Gdy będą letnie, wypluję je z ust moich!

Wybaczcie nieaktywność, ale doktorat sam się nie napisze. ;-)

Awatar użytkownika
admin
Administrator

#8 Post autor: admin » 7 lis 2014, o 15:43

Renegat,

w takim wypadku, trzeba jeszcze znaleźć kogoś, kto będzie wypisywał druki pocztowe, a potem stał w długich kolejkach na poczcie, w godzinach urzędowania poczty.
Jak znajdziemy chętnego, kto będzie robił to za darmo, wówczas skorzystamy z tej opcji i przesyłka będzie tańsza.

KRKRenegat

#9 Post autor: KRKRenegat » 7 lis 2014, o 16:52

Nie rozumiem... Dopiero co napisałeś, że kiedyś wysyłaliście pocztą. Chyba nie wrzucaliście koszulek do skrzynki pocztowej???

Nie wiem, jakie są kolejki i godziny pracy na Twojej poczcie - na mojej są to góra 2 osoby i 8-20. Z wysyłki listem poleconym korzysta większość sprzedawców na Allegro - czyli w Polsce ogólnie nie jest chyba aż tak źle. Druki kuriera też się raczej same nie wypisują.

Wysyłka pocztą polską ma jeszcze jedną zaletę: jeśli adresata nie będzie akurat w domu, to koszulka będzie czekać w placówce. Z kurierami miałem w takich sytuacjach niezłe cyrki (siedzenie w domu cały dzionek, przynajmniej w firmie "cyferka" - zorientowani wiedzą, którą firmę mam na myśli), więc teraz zamawiam tylko pocztą.

Jeśli wysyłacie z mojego miasta, to mogę się podjąć tego wielkiego trudu przejścia się raz w tygodniu na pocztę. Nawet te 10-20 druków w miesiącu wypiszę. ;-)

Szczegóły możemy obgadać na PW.
Ja jestem Biały Szkwał! Niech Twoje Piwo będzie zimne a Makaron gorący! Gdy będą letnie, wypluję je z ust moich!

Awatar użytkownika
admin
Administrator

#10 Post autor: admin » 7 lis 2014, o 17:09

Koszulki wysyłamy z Gdańska. W miejscu, gdzie na poczcie za każdym razem stoi armia starszych kobiet, które odbierają pieniądze, robią przelewy i mnóstwo innych rzeczy.
Żeby pokonać całą kolejkę nie raz trzeba stać po 10-15 minut.
Nikt z nas nie ma na to czasu, ani ochoty.

W opcji Pocztex Kurier 48, z której aktualnie korzystamy, jeśli kurier nie zastanie osoby, to przesyłka również trafia do najbliższej placówki pocztowej.

W każdym razie, jak już wspomniałem wcześniej - jeśli ktoś czuje potrzebę, niech samemu zajmie się sprzedażą koszulek na własną rękę. Nic nam do tego.
Temat uważam za zamknięty.

KRKRenegat

#11 Post autor: KRKRenegat » 7 lis 2014, o 20:14

Jak z Gdańska to nie pomogę - aż taki kozak nie jestem, aby kilka godzin w jedną stronę jechać. ;-)

Awatar użytkownika
Lech

#12 Post autor: Lech » 23 lis 2014, o 00:14

Koszulki są w sklepie generalnie za drogie.
Można je wyprodukować dużo taniej.
Niepotrzebnie adminie bierzesz sprawy do siebie. Bo mnie osobiście wali ile i czy cokolwiek na tym zarabiasz, lub do tego dopłacasz. Opowieści o czasie spędzonym na poczcie również mnie nie przekonują.
Nie chcesz tego robić, nie kalkuluje ci się... OK. Znajdź firmę która to zrobi taniej.
Koszulki z jednokolorowym nadrukiem powinny kosztować nie więcej niż 35 zł z przesyłką.

Awatar użytkownika
admin
Administrator

#13 Post autor: admin » 23 lis 2014, o 12:10

Lech,

zatem do roboty! Pastafarianie czekają na Twoją ofertę. Opowieści, że MOŻNA to robić taniej, zamiast ROBIĘ to taniej, też mnie nie przekonują...

Awatar użytkownika
Klatak

#14 Post autor: Klatak » 24 lis 2014, o 21:21

Koszulki z jednokolorowym nadrukiem powinny kosztować nie więcej niż 35 zł z przesyłką.
A kolorowe za ile? W grę też wchodzi jakość nadruku i koszulki, bo takie co 3-5 razy wypiorę i będą się nawały do śmieci to ja dziękuje. A ja osobiście nie wiem kiedy ostatni raz kupiłem koszulkę poniżej 35 zł (nie mówiąc o 35 zł z kosztami przesyłki).

Awatar użytkownika
Asia

#15 Post autor: Asia » 25 lis 2014, o 13:48

No trzeba przyznać że koszulki w sklepiku są bardzo dobrej jakości.

Tak czy inaczej, jak komuś za drogo to nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobił koszulki we własnym zakresie jak również je sprzedawał, zresztą na allegro jest już jeden sprzedawca i inny w internecie, jednak ceny mają nawet wyższe od tych tutaj.

Awatar użytkownika
Empelon

#16 Post autor: Empelon » 25 lis 2014, o 14:11

Mi też nie wydaje się aby koszulki w sklepie LPS były jakoś szczególnie drogie.

Ale też mogę trochę domyślać się skąd opinia, że jest za drogo. W końcu wszyscy wychowaliśmy się w świecie gdzie wszelkiej maści kościoły to organizacje wyjątkowo pazerne. Nic więc dziwnego, że czasem nawet Pastafarianin może zupełnie nieświadomie przenieść taką kalkę na KLPS. Ale przecież jesteśmy tu właśnie dlatego, że ten Kościół jest zupełnie inny niż wszystkie inne Kościoły. Pod względem 'pazerności' - (jak mniemam) też.
Niech Wasz makaron zawsze będzie gorący a piwo zimne.

Awatar użytkownika
Asia

#17 Post autor: Asia » 25 lis 2014, o 15:58

Albo może to jest syndrom biedronki i każda cena, wyższa niż tam to już jest za dużo. Ja poza sklepowymi nabyłam koszulki z Allegro i tam są nawet od złotówkę droższe.

W kwestii wysyłki, wiem że kwestia kolejek na poczcie wygląda różnie w różnych częściach kraju, bo w Poznaniu jest bardzo dobrze, ale gdy mieszkałam przez pewien czas w Warszawie to nie mogłam się nadziwić organizacji pracy tamtych placówek gdzie rekordem czasu odbioru listu poleconego było "tylko" 20 minut i 3 osoby przede mną w kolejce, zazwyczaj było to pół godziny i więcej.
Jeżeli wysyłka pocztą nastręcza kłopotów to zastanawiam się czy może macie w pobliżu jakiś paczkomat, tam raczej kolejek nie ma, a wysyłka byłaby tańsza.

Odpowiedz

Wróć do „Pastafarianie Pastafarianom”