Duńskie wydanie Ewangelii

miejsce na dyskusje o artykułach, wywiadach i innych informacjach pojawiających się w mediach na temat Kościoła Latającego Potwora Spaghetti.

Duńskie wydanie Ewangelii

Postprzez pbz » 26 paź 2016, o 15:17

Właśnie przeczyłem artykuł o pierwszym wydaniu Ewangelii FSM po Duńsku...
http://www.bt.dk/underholdning/det-flyv ... evangelium

Wszystko świetnie, tylko jest tam zdanie: 'Kirken er nu en godkendt religion i USA, New Zealand og Polen.' co znaczy:
'Kościół jest oficjalnie zatwierdzoną religią w USA, Nowej Zelandii i Polsce'...
To już któryś artykuł w którym twierdzą, że Polska zatwierdziła KLPS... Wynika z tego, że w Polsce nie jesteśmy religią, ale już za granicą KLPS jest oficjalną polska religią :)
Czyli możemy być oficjalnie polskimi Pastafarianinami, ale tylko poza Polską... Zawsze jakieś pocieszenie :) W końcu obszar poza-Polska jest większy niż Polska...
--
paweł ziemba
pbz

Re: Duńskie wydanie Ewangelii

Postprzez Parmenides » 26 paź 2016, o 17:33

Dzięki za informacje. Nie wiesz może czy to wydanie drukowane, czy wersja elektroniczna? Tłumaczyłem artykuł przez Google Translator (cóż, mam drobne problemy z Duńskim :D ), ale nic tam nie znalazłem.

Ten fragment też widziałem i się mocno zdziwiłem. Widać tak działa polski Kościół, że oni myślą, że jesteśmy zarejestrowani.

Wiara rozprzestrzenia się :D Ramen!
Parmenides

Powrót do Media