Szkoła poza szkołą

Koncepcje oraz sugestie na temat procesu wdrożenia religii Pastafariańskiej do szkół.
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
KaLi

Szkoła poza szkołą

#1 Post autor: KaLi » 15 maja 2015, o 20:56

Witajcie!

Pomyślałam, że jako uczennica gimnazjum warto będzie jak wypowiem się w tym dziale. Osobiście uważam, że tworzenie jakichkolwiek podręczników nie ma sensu. Przynajmniej na razie. Nie chcemy przecież by kojarzyło to się z nauką i kartkówkami. Na początku można zacząć od rozdawania ulotek czy nawet makaronu uczniom. Prawda jest taka, że jeszcze wiele z nich nie ma pojęcia o pastafarianiźmie. Z doświadczenia wiem, że najbardziej do nas młodych trafiają relacje drugiego człowieka np. Więcej wyniesiemy, gdy o narkotykach będzie nam mówił były narkoman niż pani pedagog krzycząca ,,Narkotyki są złe!". Dlatego myślę, że najlepszym posunięciem w tej sprawie będzie zorganizowanie spotkania uczniów z pastafarianami w szkole. Wiadomo, że może to nie być proste, gdyż zależy to od dyrekcji. Gdyby jednak się udało jestem pewna, że miałoby to ogromny wpływ. Może nawet wywołało by zorganizowanie regularnych spotkań (nie koniecznie w szkole). Sądzę, że chodzi bardziej o szerzenie wiary niż o ,,Dlaczego katolicy uczą, a my nie możemy?". Poza tym lepiej, by słuchali zainteresowani, a nie dzieci z bardzo pobożnych rodzin. Mówiąc krótko proponuje nie wywoływać afer o to czy krzyż czy durszlak ma wisieć na ścianach szkoły, a skupić się na przekazywaniu pastafarianizmu nieletnim. Reszta przyjdzie z czasem.

Ramen!

Awatar użytkownika
Empelon

Re: Szkoła poza szkołą

#2 Post autor: Empelon » 25 maja 2015, o 09:59

Mówiąc krótko proponuje nie wywoływać afer o to czy krzyż czy durszlak ma wisieć na ścianach szkoły, a skupić się na przekazywaniu pastafarianizmu nieletnim. Reszta przyjdzie z czasem.
No nie wiem.
A mi właśnie bardzo zależy na tym aby durszlaków w publicznych szkołach było tyle samo ko krzyży.
Niech Wasz makaron zawsze będzie gorący a piwo zimne.

KaLi

#3 Post autor: KaLi » 29 maja 2015, o 19:40

Tak, ale zauważ, że inne religie są nauczane i praktykowane w Polsce mimo tego,że wisi tylko krzyż.

Awatar użytkownika
Empelon

#4 Post autor: Empelon » 22 cze 2015, o 09:36

Każdy może nauczać (jeśli znajdzie chętnych) i praktykować dowolną religię. Tutaj nie widzę problemu.
Ja natomiast czuję się dyskryminowany przez państwo (którego jestem obywatelem) poprzez to, że w państwowych szkołach i urzędach zezwala się na wieszanie symboli innych religii a nie mojej religii.

Chociaż zaraz - czy mamy przypadek, aby jakiś pastafarianin chciał powiesić durszlak w jakimś urzędzie i mu tego zakazano?
Może niepotrzebnie bijemy pianę. Może urzędnicy i dyrekcja szkół nie miała by nic przeciwko aby w urzędach i szkołach obok krzyży wisiały durszlaki? Z góry zakładamy, że spotka nas odmowa. Może źle oceniamy sytuację?
Niech Wasz makaron zawsze będzie gorący a piwo zimne.

Odpowiedz

Wróć do „Wprowadzenie religii Pastafariańskiej do polskich szkół”