Siostry Nieustającej Przyjemności...

miejsce, w którym możesz opisać Dotyk Jego Mackowatości i jak zmienił on Twe życie.
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
pbz

Siostry Nieustającej Przyjemności...

#1 Post autor: pbz » 31 paź 2016, o 15:24

Siostry Nieustającej Przyjemności

Zdecydowałem się wstąpić do Zakonu... Zakonu Sióstr Nieustającej Przyjemności. Zakon powstał w 1979 roku w San Francisco (http://www.thesisters.org/), w europie działa intensywnie Zbór we Francji (http://www.lessoeurs.org/). Polski powstał dopiero dwa lata temu (http://siostry.pev.pl/)
SPI (Sisters of Perpetual Indulgence) działa na rzecz walki z chorobami przenoszonymi drogą płciową. Stąd białe twarze - jako symbol śmierci z powodu AIDS. Na głowie nosimy biały stanik.
W zasadzie od dawna kierując się ósmym Lepiej Wolał bym Byś nie... udzielam się podczas rozmaitych imprez rozdając prezerwatywy. Po każdej imprezie wychodzę uboższy o 10-15 sztuk...
W Poznaniu mamy 5 klubów z dark-roomami (Wawa ma obecnie sześć...) to znaczy jest tu dość duże zagęszczenie. Są organizowane różne projekty party-workerskie, jednak to jest jeden, czasami dwa lokale rocznie przez kilka miesięcy. To daje max 10 dyżurów na pojedynczy lokal rocznie. Przy 40 imprezach typu naked-party w samym DarkAngels (lokal gejowski w Poznaniu) jest to śmiesznie mało.
Dodatkowo według mnie jest mała skuteczność tego typu inicjatyw. Stąd posługa bezpośrednio w Dark-Roomach jest dla mnie niezwykle pociągająca :)

Aby dostać się na Postulat muszę wybrać sobie imię... Stąd moja prośba o poradę, gdyż chciałam przyjąć imię po jednej ze sławnych piratek... jak na razie znam trzy, prezentuje w kolejności w jakiej myślę:
1. Mare Read - Urodzona w połowie lat 70 tych XVII w. w Anglii. Matka była żoną marynarza, miała już wcześniej synka, jednak podczas podróży męża wdała się w romans i potajemnie urodziła drugie dziecko - właśnie Mary. Gdy zmarł jej przyrodni brat, matka przebrała Mary za chłopca. W męskim przebraniu Mary wstąpiła do wojska, gdzie poznała swojego męża. Kariera jako piratki rozpoczęła się po jego śmierci w 1717 roku. Mary ponownie przebrana za mężczyznę wyruszyła do Holandii, gdzie zmustrowała na statek płynący do Indi Zachodnich. Statek został zaatakowany, a Mary ponownie zakochała się w łądnym marynarzu - który okazał się również przebraną kobietą Anne Bonny.
Obie kobiety tworzyły parę (taki queerowy smaczek) w załodze anglika - Johna Rackmana zwanego Calico Jack. Bonny urodziła się ok. 1700 r. w Irlandii, była żoną ubogiego żeglarza Jamesa Bonnego, z którym uciekła z wysp Brytyjskich i osiadła na archipelagu Bahamów. Tam własnie poznała dowódcę żaglowca "Revenage" - Johna Rackmana, i na tym okręcie zaatakowała statek Mary, gdzie się poznały. Pierwotnie same myślały, że poznały przystojnego mężczyznę...
W roku 1720 Gubernator Wysp Bahama wydał proklamację nazwaną Rackam, Bonny and Read - jako zdrajcy Korony. Okręt Calico Jacka został złapany przez British Navy (kpt. Jonathan Barnet "łowca piratów") i piraci zostali straceni po procesie z dnia 17 listopada 1720 przez gubernatora Jamajki sir Nicholasa Lawesa. Bonny i Read unikneły stryczka twierdząc że są w ciąży.
Mary zmarłą pięć miesięcy później w więzieniu (jej pogrzeb został zarejestrowany w kronikach kościoła św. Katarzyny na Jamajce 28 kwietnia 1721 roku, grób można znaleźć na findagrave: https://www.findagrave.com/cgi-bin/fg.c ... &GRid=4219), a Anne dożyła wieku 84 lat.

2. Gráinne vel Grace O’Malley zwana Bold Grace, urodzona w 1530 roku w Connaught (Irlandia). W dzieciństwie obcięła włosy by pływać ze swoim ojcem, ojciec był już wówczas słynnym piratem w wieku 16 lat wyszła za Donalda O’Flaherty z którym miała trójkę dzieći, lecz szybko owdowiała. Później wyszła za Richarda Burke, gdzie po jego śmierci w 1583 roku przejęła około 20 statków łupieżczych.
Na jej drodze stanął gubernator, więc odwołała się do samej królowej Elżbiety. Z którą spotkała się w roku 1593. Zmarła w 1603 roku, jej syn dostał od królowej tytuł szlachecki.

3. Ching Shih (Zheng Shi - wdowa po Zengu) - pracowała jako prostytutka w Kantonie, gdy w wieku 26 lat w roku 1801 porwał ją Zheng Yi, herszt lokalnej szajki pirackiej. Dzięki jej zdolnościom organizacyjnym, kiedy Zheng w roku 1807 zginął w wyniku tajfunu, Ching została szefową pirakiej floty całego morza chińskiego, miała ponad 1,5 tys. okrętów i prawie 60 tys. piratów. Mając 35 lat osiadła na bogactwach w Kantonie, zmarła w 1844 roku w wieku 69 lat.

Skłaniam się najbardziej do zostania siostrą Mary... choć początkowo myślałem o Grace...
Co myślicie? Może jakieś inne propozycje?
--
paweł ziemba

Awatar użytkownika
Asia

Re: Siostry Nieustającej Przyjemności...

#2 Post autor: Asia » 31 paź 2016, o 22:09

Grace O’Malley najmniej mnie ujęła, no i z praktycznego punktu widzenia nie za bardzo wiadomo którą część jej danych osobowych przyjąć jako swoje imię.
Mare Read bardzo fascynująca i chyba bym ją sugerowała.
Gdybym miała dla siebie wybierać, to by była Ching Shih, kobieta naprawdę musiała mieć ogromne zdolności, jak z sukcesem zarządzała 60 tysiącami ludzi.

Inicjatywa zakonu bardzo potrzebna, bo niestety od czasu dobrych leków retrowirusowych strach przed zarażeniem za bardzo zmalał. Coraz powszechniejszym staje się lekceważenie zabezpieczania się przed chorobami przenoszonym drogą płciową i wracają choroby które wydawały się zapomniane.

doradora

#3 Post autor: doradora » 2 lis 2016, o 08:24

muszę poczytać o zakonie, bo to dla mnie nowość

myślę, że Siostra Mary to najlepszy wybór
chociaż podobnie jak Asia jestem pod wrażeniem Ching Shin, która z prostytutki stała się szefem korporacji

Awatar użytkownika
Empelon

#4 Post autor: Empelon » 2 lis 2016, o 10:05

Anne Bonny ;)
Pomogłem?
Niech Wasz makaron zawsze będzie gorący a piwo zimne.

Awatar użytkownika
pbz

#5 Post autor: pbz » 2 lis 2016, o 11:35

Tak też myślałem o Anne, ale już mamy siostrę Annę o ile wiem...

Na początku zakon przyjmował wyłącznie Drag Queen, późnij też Drag King, a obecnie w zasadzie każdego...
W Stanach jest rozpowszechnione powiedzenie 'Go forth and sin some more!' , co mi się trochę kłóci z brakiem pojęcia grzechu w koncepcji pastafariańskiej... myślę nad jakąś wersją opartą o ósme lwbbn...
--
paweł ziemba

Awatar użytkownika
pbz

#6 Post autor: pbz » 21 lis 2016, o 13:50

OK, to jestem oficjalnie Aspirantką :) 4 grudnia być może zostanę Postulantką i będę mógł malować pół twarzy na biało... Cała twarz dopiero podczas Nowicjatu...

Jednak dowiedziałem się w końcu o co chodzi z jedyną polską siostrą... Otóż zostało złożone na nią doniesienie do prokuratury o obrazę uczuć religijnych... Do czasu rozprawy dostała zakaz udzielania się, bana na fb itp.
To jest według mnie farsa jakaś, gdyż zakon jest jedną z najlepiej działających w zakresie profilaktyki HIV organizacją na świecie... Tymczasem w Polsce Drag-Zakonnica obraża uczucia religijne. Jakaś paranoja.
Zastanawiam się, czy my nie mieliśmy żadnej sprawy z art 196 KK ? Nie mamy jakichś skutecznych metod obrony?
--
paweł ziemba

Awatar użytkownika
pbz

#7 Post autor: pbz » 21 lis 2016, o 13:53

A i jeszcze zdjęcie z moją siostrą przełożoną (sister Maria Daphne, ja jako aspirantka na czarno):
Obrazek
--
paweł ziemba

Awatar użytkownika
Asia

#8 Post autor: Asia » 21 lis 2016, o 21:18

Ciekawe czyje uczucia obraziła, to chore jest.

Siostra przełożona ma super odzienie.

Awatar użytkownika
pbz

#9 Post autor: pbz » 6 gru 2016, o 15:56

No to jestem oficjalnie od niedzieli Postulantką. Miałam ceremonię przejścia z okresu kandydackiego do Postulatu. Tylko 15min na zrobienie makijażu, więc wyglądam strasznie :) Ale mam cały Postulat na to by się nauczyć.
Obrazek
Od lewej, Osoba Strażnicza, ja, Mano - główny adminitrator, Siostra Gabryiela moja mentorka, Siostra Gloria, Osoba Strażnicza, Siostra Pia która właśnie przybrała czarny welon, kandydatka (na czarno bez makijażu), Siostra, Siostra Dimont w ciemnym szkaplerzu (od zmarłych na AIDS), na końcu Siostra Seniorka. Poniżej w czerwonym szkaplerzu Siostra celebrująca Francine, oraz Siostra przełożona Daphne (srebrny szkaplerz, złoty jest dla głównej Siostry w regionie)
--
paweł ziemba

Parmenides

#10 Post autor: Parmenides » 7 gru 2016, o 17:34

A nie obawiasz się, że będziesz musiał się ogolić. Nie widzę tam (na zdjęciu) Sióstr z brodą.
I oczywiście gratulacje :)

Awatar użytkownika
pbz

#11 Post autor: pbz » 8 gru 2016, o 01:48

Absolutnie nie. są siostry z brodą... na przykład Siostra Beneficia Obrazek, albo Siostra Evelyn lub Siostra Selma: Obrazek
--
paweł ziemba

Awatar użytkownika
pbz

#12 Post autor: pbz » 12 gru 2016, o 16:54

A oto ja z soboty... Jako postulantka nie mogę na razie nosić pełnego nakrycia głowy, tylko sam welon. Oraz mogę używać tylko jednego koloru do malowania twarzy. Nie mogę też malować ust. Ubiór tylko na czarno, bez szkaplerza... Także dość ubogo.
Obrazek
--
paweł ziemba

Awatar użytkownika
Asia

#13 Post autor: Asia » 12 gru 2016, o 19:37

Super. A jak wrażenia z pierwszej posługi.

Odpowiedz

Wróć do „Natchnienia”