WARSZAWA: Kapliczka LPS za pieniądze budżetowe?

Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
KRKRenegat

WARSZAWA: Kapliczka LPS za pieniądze budżetowe?

#1 Post autor: KRKRenegat » 13 gru 2015, o 12:34

http://twojbudzet.um.warszawa.pl/
No skoro Świątynię Opatrzności postawić było można... ;-)

Kapliczka zlokalizowana w Ogrodzie Saskim naprzeciw MAC miałaby charakter ekspiacyjny, wewnątrz oprócz przedstawienia Jego Makarowanowatości znalazłaby się m.in. scena przedstawiająca Ministra Odrzucającego Wniosek o Rejestrację.

Potrzebne jest poparcie 30 osób i kosztorys - czy jest na forum budowlaniec?
Ja jestem Biały Szkwał! Niech Twoje Piwo będzie zimne a Makaron gorący! Gdy będą letnie, wypluję je z ust moich!

Wybaczcie nieaktywność, ale doktorat sam się nie napisze. ;-)

Awatar użytkownika
Asia

Re: WARSZAWA: Kapliczka LPS za pieniądze budżetowe?

#2 Post autor: Asia » 14 gru 2015, o 10:45

Pomysł bardzo interesujący, choć jednak oczekiwałabym funkcji praktycznej, bo stawianie kapliczek jest sprzeczne z "naprawdę wolałbym abyś nie".

Awatar użytkownika
Empelon

#3 Post autor: Empelon » 14 gru 2015, o 11:43

Najbardziej oczywista funkcja takiego pastafaraiańskiego obiektu sakralnego - to restauracja ze spaghetti. Taka restauracja powinna:
1. Otrzymać od miasta/gminy atrakcyjny teren pod restaurację za ułamek wartości.
2. Być wyłączoną z kontroli Sanepidu, US i innych organów państwa.

Poza tym Potwór tylko zaleca aby nie budować mu Kościołów dla jego Makaronowatej Wspaniałości. A więc po pierwsze można ignorować jego zalecenie (tak jak np katolicy ignorują zalecenie Jezusa aby nie modlić się w synagogach/kościołach) a po drugie można budować Kościoły LPS w innych celach niż wielbienie Potwora. Np w celu organizowania tam imprez.
Niech Wasz makaron zawsze będzie gorący a piwo zimne.

Awatar użytkownika
Asia

#4 Post autor: Asia » 14 gru 2015, o 12:33

Ja rozumiem że Potwór zaleca, ale mam mieszane uczucia, bo jeśli łamiemy jedno, to pytanie dlaczego nie mamy złamać kolejnego, a następnie wszystkich. Dlatego oczekiwałabym tworzenia czegoś co może być wykorzystane praktycznie, a wielbienie Jago Makaronowatości byłoby poboczną funkcją.

Jedyną akceptowalną sytuacją łamania zaleceń, jest dal mnie sytuacja gdy w ten sposób chcemy walczyć o nasze cele. Czyli jasno mówimy że wnioskujemy o pieniądze na kapliczkę, żeby pokazać społeczeństwu, że to coś złego, tak jak branie pieniędzy na świątynię opatrzności, czy finansowanie innych miejsc kultu religijnego z pieniędzy Budżetu Państwa. Chodzi mi o jasny przekaz, żeby ludzie nie powiedzieli że jesteśmy tacy jak inni, że mamy gęby pełne frazesów, a chodzi nam tylko o dorwanie się do koryta.

Awatar użytkownika
KRKRenegat

#5 Post autor: KRKRenegat » 14 gru 2015, o 12:36

Można by w kapliczce zrobić zamykane na klucz drzwiczki, za tymi drzwiczkami byłby kociołek, w którym podczas kolejnych demonstracji można by było ugotować Makaron. ;-)

Pomysł z restauracją jest przekozacki.

Myślę, że nie trzeba ogłaszać wszem i wobec, że nie chcemy się dopychać do koryta - wtedy bardzo łatwo nam zarzucić parodiowanie innych religii.
Ja jestem Biały Szkwał! Niech Twoje Piwo będzie zimne a Makaron gorący! Gdy będą letnie, wypluję je z ust moich!

Awatar użytkownika
Empelon

#6 Post autor: Empelon » 14 gru 2015, o 12:44

Chcemy się dopchać do koryta? Nawet jeśli - to co? To tylko stawia nas w jednym szeregu z innymi Kościołami - które SĄ zarejestrowane.
Niech Wasz makaron zawsze będzie gorący a piwo zimne.

Awatar użytkownika
KRKRenegat

#7 Post autor: KRKRenegat » 14 gru 2015, o 22:41

Dla mnie to żaden problem.

Chyba dałem się tu już poznać jako mający parcie na koryto (lekcje Pastafarianizmu w szkołach fundowane z budżetowych pieniędzy i takie tam). :D

Parmenides

#8 Post autor: Parmenides » 22 gru 2015, o 11:56

Myślę, że każde propagowanie wiary w LPS jest jak najbardziej chwalebne. Ale faktycznie, zgodziłbym się z Asią, aby jeżeli taka kapliczka miałaby powstać, to musiałaby spełniać dodatkowe funkcje. Idealny pomysł to kapliczka jako restauracja/bar/jadalnia z np. dożywianiem bezdomnych/ubogich itp.

A to, że mamy parcie do koryta i tak nam będą zarzucać niezależnie co zrobimy. Już wielokrotnie słyszałem takie głosy. Zostawią nas w spokoju tylko wtedy, gdy nic nie będziemy robić, a przecież nie o to chodzi.

Odpowiedz

Wróć do „Mazowieckie”